• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Tokat Cezaevi’nde Akit TV’ye keyfi yasak

Sivas mazlumlarının haklı feryadını gündemde tutan gazetemizin Tokat T Tipi Kapalı Cezaevi’ndeki Sivas davası tutuklularına ulaştırılmadığı, Akit TV’nin ise koğuş televizyonundaki kanal listesine eklenmediği öğrenildi.

2020-01-22 09:47:00 - 2020-01-22 16:19:57
Tokat Cezaevi’nde Akit TV’ye keyfi yasak

 Faruk Arslan  İstanbul 

Yayınlarıyla zalime Yunus, mazluma Yavuz olan Akit’in Tokat T Tipi Kapalı Cezaevi’ndeki Sivas davası tutuklularına ulaşmasının engellendiği tespit edildi. Türkiye’nin en karanlık olaylarının yaşandığı 1993 yılındaki kirli tezgahlardan biri olan Sivas Madımak Otel’deki provokasyonun etkileri günümüzde can yakmaya devam ediyor. Olayın sanığı olarak hiçbir somut delil bulunmaksızın zindanlara doluşturulan Sivas mazlumlarının 26 yıldır yaşadıkları çileye karşı kamuoyu üç maymunu oynarken Akit’in dayatılana boyun eğmeyen yayınları ise hem mağduriyetleri gündemde tutuyor hem de zindandaki tutsaklara adalet tesellisi oluşturuyor.

Mazlumun sesi Akit’e ambargo

Hem özgürlüklerinden hem de Akit’ten mahrum bırakılan Tokat Cezaevi’ndeki Sivas mazlumlarından Ahmet Oflaz, yaşadıkları haksızlığı gazetemize yazdığı mektupla anlattı. Mektubunda Yunus Sûresi’nden “Ey iman edenler, size Rabbi’nizden bir öğüt, göğüslerde olan (sıkıntılara) bir şifa ve iman edenler için bir yol gösterici ve rahmet gelmiştir” ayetine yer veren Ahmet Oflaz, şunları ifade etti:

Gaziantep E Tipi Cezaevi’nin Akit gazetesine uyguladığı ambargo ve daha önce Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Cezaevi’nde Akit TV yasağı ve bizlerin son yıllardaki benzeri yasak ve uygulamalar ‘ne oluyor’ sorusuna itiyor. Evet son yıllarda (son 2 yılda) bizler de benzeri sorunlar yaşadık... Tokat T Tipi Kapalı Cezaevi’nde de önce Akit gazetesi ‘bayiye gelmiyor’ bahanesi ile günlerce haftalarca parası ödendiği halde bizlere Akit gazetesi verilmedi. Bizlerin çaba ve gayretleri ile bu sıkıntı şu an için yaşanmıyor olsa da; Akit TV açıldığı günden bugüne birçok mahkumla beraber Akit TV açılsın diye onlarca dilekçe verdik. Karşılık olarak bir ses dahi alamadık... Bizler 26 yıldır haksız, hukuksuz çile doldururken, tek isteğimiz yorgun birer mahkum olmamız nedeniyle rahat bırakılmak ve bize fazladan yaptırım, işkence ve kötü muamelede bulunulmamasını istiyoruz. Lakin öyle olmuyor...

Karakülah: Anketle ekliyoruz

Konuya ilişkin görüşmek üzere ulaşmak istediğimiz Tokat T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü İsmail Karakülah, Akit gazetesinin şu anda problemsiz olarak mahkumlara ulaştırıldığını, Akit TV’nin ise kanal listesinde bulunmadığını söyledi. Müdür Karakülah, Akit TV için dilekçe verenler olduğunu ancak kanal listesini 6 ayda bir yapılan anketle belirlediklerini dile getirdi. Haberimizi Sivas Davası tutuklularına yönelik hassasiyet kapsamında hazırladığımızı belirttiğimiz Cezaevi Müdürü Karakülah, “Tamam ben meseleyi anladım” diyerek görüşmeyi sonlandırdı.

 

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

dumanlı

Ne madımak provakasyonu bal gibi madımak katliamı olayın adını doğru koyun. kişinin yaşlılığını sağlık durumunu göz önüne koyarak devletten ve katledilenlerin yakınlarından af dileyin.
 • Yanıtla

ERSİN

AKİT HER ZAMAN GÖNLÜMÜZDE LİDER
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı