• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Tecrübeler ortak projelerde hayat bulacak

Kardeş OSB projesi verimli iş birliklerine kapı aralayacak... 10 OSB'nin yer aldığı Kardeş Organize Sanayi Bölgesi (OSB) uygulamasıyla ortak projeler geliştirilecek ve tecrübeler paylaşılacak.

2019-12-04 11:00:00 -
Tecrübeler ortak projelerde hayat bulacak

Kardeş Organize Sanayi Bölgesi (OSB) uygulaması başladı. Bu kapsamda 10 OSB’nin kardeşlik protokolüne imza atıldı. Böylece söz konusu bölgeler, ortak projeler geliştirecek ve tecrübelerini paylaşacak.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş, OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü ile Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ın katılımıyla Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Marmara Bölge Toplantısında hayırlı bir imzaya da ev sahipliği yapıldı. 

Verimli sonuçlar için bir adım

Bölgelerde düzenlenen istişare toplantılarının sanayiciler arasındaki iş birliğini geliştirmek için faydalı olduğunu vurgulayan Varank, “Kardeş OSB Projesi hayata geçiyor. Bugün 10 OSB’miz kardeşlik protokolüne imza atarak ortak projeler geliştirmeye ve tecrübelerini paylaşmaya evet diyecek. Ülkemizde ilk defa başlatılan bu girişimin, geniş bir uygulama alanı bulacağına ve verimli iş birliklerine kapı aralayacağına yürekten inanıyorum” dedi.

Makine sektörü çağrısında son üç gün

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, katma değerli ürünlerin yerli imkân ve kabiliyetlerle üretilmesini amaçlayan Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı kapsamında ilk aşamada makine sektöründe çağrıya çıkıldığını hatırlatarak, “Program kapsamındaki yatırımlarınız 10 milyon liranın altında bir bütçeye ihtiyaç duyuyorsa, KOSGEB Teknoyatırım Programı’na başvurabilirsiniz. Bütçeniz 10 milyon liranın üzerindeyse stratejik teşviklerden, 50 milyon liranın üzerindeyse de proje bazlı teşviklerden faydalanabiliyorsunuz. Destek kararı verdiğimiz projelerin tüm yatırım süreçlerini Bakanlığımızdaki Program Ofisimiz takip edecek. Makine sektörü çağrımız 6 Aralık’a kadar açık. Sonraki aşamada diğer öncelikli sektörler ve ürün grupları için de çağrılarımıza bir an önce çıkacağız. Gelin sizler de bu programın bir parçası olun, başvurunuzu yapın” dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23