Tarafsız duayene bak sen! Moderatörlüğü neden kabul etmediği belli oldu

Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Bülent Orakoğlu, Binali Yıldırım’ın canlı yayın moderatörü olarak önerdiği Uğur Dündar’ın uydurma gerekçelerle reddetmesinin altında yatan nedeni anlattı.

12 Haziran 2019 Çarşamba 10:02
Tarafsız duayene bak sen! Moderatörlüğü neden kabul etmediği belli oldu

 Uğur Kağan Hanoğlu  yeniakit.com.tr 

Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Bülent Orakoğlu, Kılıçdaroğlu’nun belediyelerden 20 milyon dolar para toplayarak Uğur Dündar’ın yönetiminde CHP’ye ait bir TV kanalı kurma girişiminde bulunduğuna yönelik önemli iddialar olduğunu belirterek, “CHP lideri Gezi’den önce TEST yayınına geçen CHP’nin yeni kanalını inşa etmek için İstanbul’daki Çatalca ve ve Adalar dışındaki tüm CHP’li belediye başkanlarını İstanbul Maslak Sheraton Oteli’nde toplamıştı.” dedi.

Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Bülent Orakoğlu, Yıldırım’ın moderatörlük teklifini kabul etmeyen Uğur Dündar’ın CHP ile olan ilişkisini ifşa etti. Gezi öncesi Kılıçdaroğlu’nun bazı belediye başkanlarını Maslak Sheraton otelinde toplayarak, Uğur Dündar’ın yönetiminde kurulacak +1 kanalının alt ve üst yapısını tamamlamak için 20 milyon dolar para topladığına yönelik ciddi iddialar olduğunu söyledi.

Uğur Dündar’a Kılıçdaroğlu mu baskı yaptı?

Orakoğlu, Yenişafak’taki köşesinde, Uğur Dündar’ın CHP ile olan organik ilişkisini deşifre eden konulara işaret etti. Orakoğlu şöyle devam etti:

“Başlangıçta kendisinin övülerek böylesine önemli bir canlı yayını yöneteceğinden aşırı memnuniyet duyduğu anlaşılan Uğur Dündar sürpriz bir kararla ve ne dediği anlaşılamayan bir açıklama ile moderatörlükten çekildiğini açıklamıştı. Uğur Dündar’ın böylesine önemli bir gazetecilik olayından kaçmasının nedenleri üzerinde çok duruldu. Sosyal medyada Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’nun bu yayını yapmaması yönünde Uğur Dündar’a baskı yaptıkları iddia ediliyor. Uğur Dündar’ın ise kendisine yapılan bu baskıya neden boyun eğerek moderatörlükten çekildiği ise aydınlatılması gereken önemli bir duruma işaret ediyor.”

İşin içinde bir bit yeniği olduğu belliydi

Bu işin içindeki bit yeniği ise yine bazı iddialara göre Kılıçdaroğlu’nun CHP’ye ait bir televizyon kurmak için faaliyete geçtiği yıllarda bazı CHP’li belediyelerden toplanan milyonlar yatıyor.” diyen Orakoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Peki o dönemde paralar kime emanet edildi? Şu anda paralar kimde? Biraz geçmişe gidersek CHP lideri Gezi’den önce TEST yayınına geçen CHP’nin yeni kanalını inşa etmek için İstanbul’daki Çatalca ve ve Adalar dışındaki tüm CHP’li belediye başkanlarını İstanbul Maslak Sheraton Oteli’nde toplamıştı. Amaç Uğur Dündar’ın başına geçip profesyonel bir ekiple yöneteceği + 1 kanalının alt ve üst yapısını tamamlamaktı. Herkesin ne kadar maaş alacağı bile masada konuşuluyordu! Kemal Bey ve kurmayları bir araya gelip İstanbul’daki belediyeler üzerinden TELEVİZYON KANALINI ayağa kaldıracaklar ve böylece iktidara yürüyeceklerdi!”

CHP’nin sır dolu toplantısı

Orakoğlu, Uğur Dündar’ın başında olduğu CHP’ye ait bir kanal kurmak için yapılan toplantıyı da şu sözlerle ifade etti:

“Gezi öncesi Uğur DündarKemal Bey ve ekibinin BAŞKANLARA talimatı sonrası, kumanda Erdoğan Toprak Bey’e geçti! Erdoğan Bey’in Levent’teki ofisi karargah oldu! Maslak Sheraton’daki toplantıda hazır bulunan bütün başkanlar tek tek Erdoğan Bey’in ofisinin yolunu tuttu! Kadıköy, Bakırköy ve Beşiktaş gibi büyük ilçelerin başkanlarından 500’er bin dolar alınacaktı! Ataşehir ve Sarıyer’den ise 2’şer milyon dolar. Yaklaşık 20 milyon dolardan bahsediliyor. Belediyelerden toplanan haraçların akibeti ve emanetçi konusunda adli tahkikat başlatılırsa emanetçi sürpriz isimle birlikte Kılıçdaroğlu ile DHKP/C arasında irtibatı sağlayan isim de ortaya çıkarılabilecek. Zira emanetçi ile DHKP/C irtibatını sağlayan aynı kişi!!!”

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Haziran 2019 Çarşamba 10:02

YORUM YAZ

 • Tayyip Tayyip 10 gün önce
  OKumadım bile neden çünkü maalesef gazeteniz şey tutar gibi taraf tutuyor.
 • ahmet yükselahmet yüksel11 gün önce
  Allah için şu DUAYEN lafını akit ten atın ....Ermeni papazlarının günah çıkartan keseci papzlarına DUAYEN denir.Bazılarına bu sıfat uysa da bu sözü bir müslümana sıfat yaparsanız vebali ağır olur.Lütfen dikkat.
 • GulerGuler11 gün önce
  .. Kim yaparsa yapsin yanlis mi? Demek istiyorsunuz. Durustce soylemek lazim degil mi?
 • güncegünce11 gün önce
  duayenmi kurma proğramlarını geçmişte gerçek gibi bize uğur dündarın proğramlarını yutturdular bizde gerçek gibi izledik.Ama şimdi BINALİ YILDIRIMla ekrum canlı yayında dündarda olursa belki chpkk hdpkk ip sapıda anca ozaman izlerdi gerçeklerin karşısında ekrum terler di cevap veremicek çünkü beylikdüzünde neler yapıldı herşey biyana daha başkan olmadan veri bilgilerini ne için kime servis yapacaktı bunların cevabını vermek lazım.BİNALİ YILDIRIM korkusuz hodrimeydan diyor
 • DinçerDinçer11 gün önce
  Ortada bir suçlama veya yapılmış kanun dışı olay varsa vede bunun delilleri, görüntüleri bulunuyorsa Dedikoduya gerek yok, bunlar savcılığa verilip suç duyurusunda bulunulur ve hukuken gereği yapılır. Sizin yaptığınız daha doğrusu bu yazılanlar çamur at izi kalsın kabilinden çok basit anlatımlar.
 • kırıkkırık12 gün önce
  adli bir suçlama için ne beklediniz o zaman ? delillendiremediniz mi ?
 • DallıDallı12 gün önce
  ENGELLER TÜRKİYE MİSYONLARI MI? HUKUK HALA ÇALIŞMIYOR.
 • Celil yağmuroğluCelil yağmuroğlu12 gün önce
  Bu yazıyı okuduğum zaman beni 1968 den 2000 senelerine götürdü çünkü hep kendi kendime soruyordum acaba neden bu Sol parti CHP .kuruluşundan beri hep ayakta duruyor dereden Su akar gibi hep aynı zihniyet ve aynı kafa yollarına devam ediyor,,Ayrıca 1970 Öğrencilik yılarında Solcularında gençlik yapılanmasında ve derneklerinde bir konuyu tartışırken kavgalar kopar bazen yumruk yumruğa kadar götürür sanki bir Aile gibi sonra yatıştırılır sonra bu olayın olmamış gibi yollarına devam ederlerdi, yani bir düşünce faklığı olsada bile arayışlarını çözerlerdi Sanki hiç bir şey olmamış gibi dağılırlardı,,Ama bizim Sağ guruplar öğle değildi Başkan ne dese O olur tartışma pek pek olmazdı yani İSTİŞARE yoktu bizde emir emirdi,,Ve bu hala devam ediyor ,,,,Ama şimdi unutmayalım CHP ,nin Siyasi ayağı dışarıdan destekleniyor bizim İstihbarat bir türlü çözemediler bunu çozmüş olsalardı Son seçimde
 • hüseyn al-i ekberhüseyn al-i ekber12 gün önce
  Toplantı resim ve ödeme makbuzlarını da gösterseniz daha destekli olur yazdıklarınız,20 milyon doların emanetçisine verilirken ki resimlerini de yayınlayınız.
 • MEMLEKETİMMEMLEKETİM12 gün önce
  CHP Yİ DHKPC VE HDPKK DESTEKLİYOR KUYRUKLARIDA İP SAADET YAZIK.CUMHUR İTTİFAKI ÜLKENİN GÜVENCESİ DESTEKLİYORUZ

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Haziran 2019