Suudi yetkililerden tecavüz ve işkenceye maruz kalan aktiviste alçak teklif!

Tecavüz ve işkence skandalının ortaya çıkmasının ardından Suudi Arabistan devlet görevlileri harekete geçti. Suudi yetkililer aktivist Loujain el Hathloul'a skandalı inkar etmesi durumunda serbest bırakılacağı teklifinde bulundu.

14 Ağustos 2019 Çarşamba 17:17
Suudi yetkililerden tecavüz ve işkenceye maruz kalan aktiviste alçak teklif!

 yeniakit.com.tr  Dış Haberler Servisi 

Daha önce Suudi Arabistan'da hapse atılan aktivist Loujain el Hathloul'un ve kadın mahkumların hapishanede işkence ve cinsel saldırılara maruz kaldığını ortaya çıkmıştı. Loujain el Hathloul'un kardeşi Walid el Hathloul CNN'e konuşmuş ve kardeşi Loujain'in düzenli olarak hakarete maruz kaldığını, dövüldüğünü, elektrik verildiğini ve cinsel tacize uğradığını söylemişti. 

Suudi yetkililer skandalı örtbas etmek için harekete geçti

Tecavüz ve işkence skandalının ortaya çıkmasının ardından Suudi Arabistan devlet görevlileri bu ahlaksızlığı örtbas etmeye çalıştığı öğrenildi.

Suudi yetkililer, Suudi aktivist Loujain el Hathloul'a tecavüz ve işkenceyi reddetmesi halinde serbest bırakma teklifinde bulundu. 

Belge imzalatmak baskı yapıyorlar

Loujain el Hathloul kardeşi Walid el Hathloul Twitter'da yaptığı açıklamada "Suudi Devlet Güvenliği son zamanlarda ablamı hapishanede ziyaret etti," ifadelerinde bulundu.

Suudi aktivistin kardeşi “İşkence ve tacizi reddetmek için videoda görüneceği bir belgeyi imzalamasını istediler. Bu onu serbest bırakma anlaşmasının bir parçasıydı.” dedi.

Hathloul'un kardeşi, yetkililerin son zamanlarda anlaşmaya aracılık etmek amacıyla üç kez hapishanede ziyaret ettiğini ve yetkililerin istismarı reddeden bir belge imzalaması için baskı yaptığını söyledi.

Mayıs ayında tutuklanmıştı

El Hathloul, Mayıs 2018'de Suudi Arabistan'daki diğer 10 kadın hakları aktivisti ile birlikte tutuklandı. Ailesi, Suudi aktivistleri ve İnsan Hakları İzleme Örgütü, son aylarda kendisinin ve diğer kadın tutukluların işkence gördüklerini ve cinsel tacizde bulunduklarını iddia etti.

Prens Selman'ın başdanışmanı da sorguya katıldı

Ayrıca, Prens Muhammed Bin Salman'ın Cemal Kaşıkçı cinayetinden sorumlu tutulan eski danışmanı Suud el-Kahtani'nin sorgu oturumlarından en az birinde mevcut olduğu da iddialar arasında.

İnsan Hakları İzleme Örgütü ve olaylara aşina olan insanlara göre, Kahtani'nin tutuklulardan birini tecavüz etmek, öldürmek ve kanalizasyon sistemine atmakla tehdit ettiği iddia ediliyor.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Ağustos 2019 Çarşamba 17:17

YORUM YAZ

 • hercaihercai1 ay önce
  O COCUKLARI SIYONIST OLDUKLARINDAN MUSLUMANLARA EZIYET, TECAVUZ, HER ALLASINI YAPIYORLAR! O TOPRAKLARI TEKRAR GERI ALMAMIZ LAZIM, ZATEN BIZIM ORASI!
 • İhsan Gençİhsan Genç1 ay önce
  Ve bu adamlar müslüman diye geçiyor kayıtlarda, öyle mi? Bunların müslümanlığını ... Orospu çocukları. Böyle orospu çocuklarıyla oturup kalkan da, orospu çocuğudur. Bu kadar net. Zalimlerle bir arada olmayın, ateş size de dokunur düsturu gereğince... Şu müslüman müsveddelerinin dünya çapında düştükleri acınası hale baktıkça, üzülüyorum. Allah zalimlerin belasını versin. Soylarını kurtusun. İslam'a musallat olan ellerini kırsın. Ki artık İslam'ı kullanarak Allah'ın dinini kirletemesin alçaklar. Türkiye'de de sözde müslüman kılığında müslümanların kadınlarına işkence yapan, tecavüze yeltenen alçakların da olduğunu belirtmeden geçmeyeyim. Zalim kahpeler için yaşasın cehennem.
 • İhsan Gençİhsan Genç1 ay önce
  Ve bu adamlar müslüman diye geçiyor kayıtlarda, öyle mi? Bunların müslümanlığını ... çocukları. Böyle  cocuklarıyla oturup kalkan da, çocuğudur. Bu kadar net. Zalimlerle bir arada olmayın, ateş size de dokunur düsturu gereğince... Şu müslüman müsveddelerinin dünya çapında düştükleri acınası hale baktıkça, üzülüyorum. Allah zalimlerin belasını versin. Soylarını kurtusun. İslam'a musallat olan ellerini kırsın. Ki artık İslam'ı kullanarak Allah'ın dinini kirletemesin alçaklar. Türkiye'de de sözde müslüman kılığında müslümanların kadınlarına işkence yapan, tecavüze yeltenen alçakların da olduğunu belirtmeden geçmeyeyim. Zalim  ...eler için yaşasın cehennem.
 • Abdullah MuratAbdullah Murat1 ay önce
  İslam Allahın verdiği hidayet azabı görüp aklen ve bedenen teslim olmasıdır Şeytan akıl yürüttü mantığını kullandı Allahın imtihan konusuna diretti Dünya imtihan alanıdır Kuran imtihanın kurallarını içerir. Allahı hoşnut etmekten başka bir çıkar yoktur O beğendiğiiçin yüce ahlak sahibi peygamberi örnek göstermiştir İmanlı için artık akıl onun gazabında sakınmak olmaktadır Azda olsa insan aklını itaat ve sakınmada harcıyorsa o aklı hayır yolunda harcamıştır Allahın değerleme ölçüsü zaten takvadır Kendisinden sakınma ve itaattir O dünayda ahlak ve imtihan mevzusu olan birçok konu içeren din olarak islamı seçmiştir Bunlara çeşitli hikmetler vermiş olsada özünde imtihan vardır Şeytan ile mücadele şeytan Allaha itaatsizliğe çağırır kuruntulara akıl kullanmaya iter ahlaksızlığa çağırır kafir olanlar Allahın hükmüyle şeytana uyanlar ve onun için mücadele edenler dönüşür Şeytan onlara onlara fısıldar onlarda onun dili eli olurlar. Kuranda durumlara karşı nasıl bir tavır takınmamız gerektiğine dair buyruklar vardır Mesela bir fasık size haber getirdiği zaman onu araştırın der yoksa bilmeden bir kavme dil yada el ile kötülük yapabilirsiniz der ve kadınlar tek başlarına şahit olamazlar şikayetleri başka deliller ile kanıtlanmalıdır Erkeklerde tek başlarına şahit olamaz Bir çok 2 yada 4 şahit gereklidir ve fasık Allahın emrine alenen karşı gelen ve bunu yaşam tarzı haline getirmiş olandır Ayrıca başörtüsüz büyük ihtimalle namaz kılmayanla eş değer olmakta ve kurandaki dostluk islamın şartı müslüman tanımına girmemektedir.
 • HakanHakan1 ay önce
  Aklın kabul etmediğini dinde kabul etmez. Kur'anı ve peygamberi doğru anlamak şart.
 • TuranTuran1 ay önce
  Sudi yonetimi bu salman iti abd köpeği tam bir haydut
 • Murat Murat 1 ay önce
  Ya Aziz, Ya Celil, Ya Vali, Ya KAHHAR, Ya Muntekım, Ya Kutsalımız olan ve, Kabemizin ve Rasulullah s.a.v. Efendimizin ikametgahı olan Medinemizi bu beldelerimizi zalim ve hıyanet ehli, hristiyan işbirlikçisi suudların elinden tez vakitte kurtar Ya Rabbim, ve suudları kutsal topraklarda ya helak eyle veya def eyle, yerlerine ehli sünnet sağlam itikatli, adil ve hakkı temsil eden yöneticiler ihsan eyle Ya Rab c.c. Amin, amin, amin, elhamdulillahi Rabbil alemin, elhamdulillahi Rabbil alemin, elhamdulillahi Rabbil alemin, Allahumme entesselamu ve minkessalam tebarekte ya zulcelali vel ikraam, amin
 • Bunun içinde para önerirler diye düşünmüştümBunun içinde para önerirler diye düşünmüştüm1 ay önce
  Ama başka bir konu çıktı siz hiç BAE gittiniz mi ? Akşamları oranın yerlileri neler yapıyorlar haberiniz var mı ? Bunlardaki sapkınlık kimsede yok kardeş Mekka sudi Arabistan’da olmasaydı oranında Abu Dhabi ve Dubai’den farklı olmazdı emin olun
 • Şeref KazanŞeref Kazan1 ay önce
  Sapıklık ve tecavüz sadece yönetimlerine değil topyekün arapları esir almış durumda şımarıklıkları öyle bir boyuta cıkmışki anlatmaya dil yazmaya kalemler yetersiz kalır
 • Abdullah MuratAbdullah Murat1 ay önce
  birinin söylemi olayları ortaya çıkarmak mıdır Somut delil yada geçerli şahitler olmalıdır Loujainhazır islam ile yönetilen yer bulmuş azmış. Burada başörtümüzü şeref bilip yürüş yapıyoruz Bu azmış nankör yada müslüman bile değil sanırım Kimin umrunda Ama tecavüz olduğunu hiç sanmam pislik atıp itibarsızlaştırma olabilir
 • Ziya Ziya 1 ay önce
  Hain araplardan ne beklenir ALLAH bildiği gibi yapsın inşallah
 • misafirmisafir1 ay önce
  Bunlarmüslümanaişkenceci ebu cehilin zürriyeti.Pişmanlığın çare olmayacağı zamna kdadar vakit tükettiklerini düşünmek istememeleri ...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Eylul 2019