Süleyman Soylu'dan Temel Karamollaoğlu'nun pasaport iddiasına cevap!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun, pasaport yenileme talebinin terörle iltisaklı olduğu gerekçesiyle geri çevrildiği yönündeki açıklamasına cevap verdi.

12 Haziran 2019 Çarşamba 11:20
Süleyman Soylu'dan Temel Karamollaoğlu'nun pasaport iddiasına cevap!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun, pasaport yenileme talebinin terörle iltisaklı olduğu gerekçesiyle geri çevrildiği yönündeki açıklamasına cevap verdi.

İnternethaber'in haberine göre, Açıklamalara açıklık getiren Süleyman Soylu şunları söyledi:

"Zaten pasaportunu almış”

"Bir seçim stratejisi. 1 yıl önceki olay. Müracaat ediyorsunuz randevu alıyorsunuz, 3-4 gün içinde evinize geliyor. Bizim öyle bir işlemimiz yok öyle bir değerlendirmemiz yok. Benim her söylediğimden bir maraza çıkartıyor. 6'sında müracaat emiş. 12'sinde almış. Sivas olaylarından kalma bir işlemse bilemiyorum. Bu da pasaport almasına engel bir durum değil, zaten pasaportunu da almış."

Nüfus Müdürlüğü'nden açıklama

Öte yandan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu'na pasaport verilmediği iddialarına ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamada, "Genel Müdürlüğümüz sistemlerinde Sayın Karamollaoğlu'na ilişkin herhangi şerh ve kayıt söz konusu olmayıp, kişinin 6 Temmuz 2018 tarihinde başvurusu üzerine adına 13 Temmuz 2018-10 Temmuz 2023 tarihine kadar geçerli diplomatik pasaport düzenlendiği, 12 Temmuz 2018 tarihinde kendisine teslim edildiği ve pasaportunun aktif olduğu tespit edilmiştir." ifadesine yer verildi.

Karamollaoğlu'nun iddiası neydi?

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 24 Haziran 2018 seçimlerinden sonra gittiği nüsuf müdürlüğünde, terörle iltisaklı olduğu gerekçesiyle pasaport yenileme talebinin geri çevrildiğini söylemişti.  Temel Karamollaoğlu şöyle konuşmuştu:

"Nüfus müdürü 'Size pasaport veremeyiz, isminizin karşısında terörle iltisaklı diye bir ifade var' dedi. Şok oldum. Nüfus müdürünün söylediği 'Biz bu konuları soramıyoruz, bu tarzdaki şerhleri de biz düşmüyoruz, ancak böyle bir şey olduğu zaman size pasaport verme imkanına sahip değiliz.' Adam çok üzüldü. Bu nereden kaynaklanıyor diye birkaç yere sorunca 15 gün içinde bu şerhi kaldırdılar, ben de pasaportumu aldım. Benim gibi aynı durumda olan 170 bin kişi var. Bu iş nereye geldiğimizin de işareti. Bunu İçişleri Bakanlığı koyuyor, bu şaka değil ki. Bunu koymakta tereddüt etmiyor. Allah sonumuzu hayretsin."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Haziran 2019 Çarşamba 11:20

YORUM YAZ

 • NECATİNECATİ12 gün önce
  Benim gibi aynı durumda olan 170 bin kişi var.diyor temel kara amcamız Bu Rakamı nasıl elde ettinki acaba nufus idaresinin bilgisayarınamı SIZDINIZ yoksa..!
 • hizipsavarhizipsavar13 gün önce
  ooo sivas katliamı ingiliz damat saadeti bitdirn. bu seçimden sonra saadet bitmiştir. büyük bir kilitt vurun gerçek erbakanın partisi bellidr. artık bunun peşinden g,den ernakan düşmanıdır. HAK dururken HALTı desteklemek işi bitrmiştr. sivas olayları temel ingiliz damat çok karışık işler bunlar.
 • samisami13 gün önce
  Biz bu bakanın düne kadar cumhur başkanı erdoğan hakkında neler neler söylediğini de çok iyi biliyoruz,onun için yalancı ve münafıkların laflarına itibar edilmez.
 • RezaletRezalet13 gün önce
  Müslümana kimin eziyeti bilen söylesinmüslüman kim.
 • AbdulAbdul13 gün önce
  KMO YALAN SÖYLER Mİ? ASLA INANMAM...
 • ölüölü13 gün önce
  Karamolla oğlu!bende 45 sene hocamızın aşığı olarak çalıştım,neolur vazgeç bu sapıklıktan,! aradan bir sene geçmiş eğer iddian doğruysa neden sustunda şimdi konuşuyorsun.Bu yaptığın zulümdür !Belliki kör ile yatıp şaşı kalktın,hafezanAllah.
 • avbavb13 gün önce
  bu karakafaoğlunun kafası şeytanlıklarla dolu şeytanlarla iş tutanların yeri cehennemdir.
 • tütertüter13 gün önce
  mollada yalana başladı ha Allah sonumuzu hayreylesin
 • Mesut SarpMesut Sarp13 gün önce
  Karamolla 170bin kişi bu sorundan muzdarip diyorsa bu ciddi bir sorun. 170bin terörist Türlerde olamaz.Ama milyonca Suriyeli göcmenlerde bu kadar cıkabilir. Onlara bile yurt dışı engeli yok. Bu yanlışlıgin süratle düzeltilmesi lazım. Gerisi lafı güzaftır !Bu arada kalın suratlı i.Melih Gökcek dilini mi yuttu ne?
 • kalelikaleli13 gün önce
  eften püften şeyler kaale alınmasına gerek bile yok.uydurup uydurup ne diyeceğini bilmeden uluorta atıp üfüren biraz da süs sakkalı olan bay zat sen kim terörist kim.nereden çıktı şimdi bu teröristlik.önceden olmuş bir olay yeni aklına gelmiş olmalı.beyin dumura uğramış ya.belki sabıkan var neden araştırmadın o kadar okkalı olduğuna göre bilmen gerekmez mi idi terörle bağlantılı olduğunu.sıradan vatandaş biliyor da sen neden bilmiyorsun sabıkanı.
 • Ali HaydarAli Haydar13 gün önce
  SİVAS OLAYLARIYLA ALAKALIYSA BU İŞ CHP KAFALILARIN İŞİ. KALKMIŞSIN SANA "TUZAK" KURAN YAHUT SENİ "KATİLLİKLE" SUÇLAYANLARIN DEĞİRMENİNE SU TAŞIYORSUN.. YAZIK Kİ NE YAZIK..
 • melimeli13 gün önce
  süleyman yaptin arkasinda dur
 • ArjanArjan13 gün önce
  Sivas olaylarında da parmağı vardır bu terörist sevicinin iyi araştırılmalı
 • cccccc13 gün önce
  Halim Selim ben de kılıştaroğlu, İmamolmayanınoğlu ve İranmollasını görmekten rahasızım ne olacak...
 • SamiSami13 gün önce
  Seçim öncesi karıştırıldığı, değerlendirilecek bir şahıs değil
 • Ahmet Faruk Çarıkcıoğlu Ahmet Faruk Çarıkcıoğlu 13 gün önce
  Sayın bakanımız Temeli ciddiye almamalı.
 • DemirDemir13 gün önce
  Anlat Soylu anlat, heyecanlı oluyor.
 • fetösavarfetösavar13 gün önce
  niye?? ya adam salağı oynuyor. şimdiki kankaların sivas yakma mevzusunu dillerine dolamıştı (ordaki görevin de soru işaretli ya neyse). şimdi de has adamları oldun. stokholmemi gidiyon abiiii... gidişini bi görsek. ingiltere daha uygun düşüyor. avam kamarası oriental işlerden sorumlu, türkiye masası şefi. ulan na biçiim havan olurdu. burda neysin ki? yüzde bilmem kaçla kıl koparırım peşinde yoruyorlar seni....
 • Halim SelimHalim Selim13 gün önce
  Bu sitede her gun,Soylu ile Melih Gokçek gormekten midem bulandi.
 • Hayrettin Hayrettin 13 gün önce
  Milli görüşçü bu deden sakalından da utanmadığını öncede göstermiş ti Allah kulunu şaşırtmasın!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Haziran 2019