Süleyman Soylu'dan dikkat çeken açıklama: Bir tehlike var

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ekrem İmamoğlu'nun veri kopyalama işlemine sert çıkarak, "Bir tehlike var. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak geldiğinde ilk icraatı verileri kopyalamak oldu.” dedi.

20 Mayıs 2019 Pazartesi 09:11
Süleyman Soylu'dan dikkat çeken açıklama: Bir tehlike var

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun belediyenin verilerini kopyalama talimatını eleştirerek "İlk icraatı verileri kopyalamak oldu.İçişleri Bakanlığına geldiğim ilk gün verileri kopyalayıp kasaya mı koymam gerekir? Bu devlet bana namusunu ve mahremini emanet etmiş. Bu yapılabilecek bir şey mi? Bu hepimize lazım. Herkese lazım. Bu yapılır mı?" diye konuştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'da düzenlenen sahur programında Trabzonlularla bir araya geldi.

"Bir tehlike var"

Konuşmasında, 31 Mart'ta İstanbul'da gerçekleşen usulsüzlüklere örnekler veren Soylu, bu nedenle doğal olarak itiraz haklarını kullandıklarını söyledi.

Soylu, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun belediyenin verilerinin kopyalanması talimatını eleştirerek, şunları kaydetti:

"Bir tehlike var. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak geldiğinde ilk icraatı verileri kopyalamak oldu. Ben İçişleri Bakanı'yım. Türkiye'nin bütün istihbaratı İçişleri Bakanlığında. Jandarma, emniyet istihbaratı. Türkiye'nin bütün bilgileri orada. Ne yapmam lazım? İçişleri Bakanlığına geldiğim ilk gün verileri kopyalayıp kasaya mı koymam gerekir? Bu devlet bana namusunu ve mahremini emanet etmiş. Bu yapılabilecek bir şey mi? Bu hepimize lazım. Herkese lazım. Bu yapılır mı?"

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Mayıs 2019 Pazartesi 09:11

YORUM YAZ

 • vatandaşvatandaş1 ay önce
  YAŞAR arkadaş bu kadar zahmet edip yazdığın tüm bunlar İzmir, Ankara v.s. için geçerli değil mi? Oralarda hakim, savcı ve MİT görevlileri oturmuyor mu? İmamoğlu ne yaptı şimdiye kadar da bu bilgileri birilerine vereceğini düşünüyorsunuz? Devletin tüm sırlarını fetö aldı zaten kozmik odaya girerek. Pkk içindeki MİT elemanlarından vatan işgal edildiğinde kimin ne yapacağına kadar her şey ellerinde. Tüm bilgileri cia'ya verdiler. Onlar da PKK içindeki mit elemanlarını bildirdiler ve o vatan evlatları idam edildi. İmamoğlu'nun yapmaya çalıştığı senin benim paramı AKP 25 yıldır nereye harcadığına bakmak. Korku da bundan. Ama korkunun ecele faydası yok. Temmuz ayında öğreneceğiz her şeyi.
 • AkiAki1 ay önce
  Adamın veriler silinmesin 25 yıl boyunca ne halt edilmiş teslim edilen namusa AKP ve güruhu nasıl davranmış bi göreydi millet yapılan işleri
 • Yaşar cevap yazsanaYaşar cevap yazsana1 ay önce
  YAŞAR arkadaş belediye isim isim kimin nerde oturduğunu bilir ama kim asker kim polis kim terorist onu nerden bilir? İstanbulda polis karakolu nerde bi belediye mi bilir ?herkes bilir asıl amaç rant tabanlı işler olabilir
 • bilkentlibilkentli1 ay önce
  Evet bu chp nin ajanlıkgörevi ihanet içinde oldukları halkaiyi anlatılmalı. yavuz hırsızlar ev sahibini bastıracak kadar pişkin hırsız. DİKKAT EDİLSİN. chp hizmet değilihanet peşindedir. bu gerçeği lütfen herkese anlatın.
 • YAŞARYAŞAR1 ay önce
  Yorumlara bakıyorum da, hiç birinde verilerin neden kopyalandığı, kopyalanan verilerin içinde neler oldu, vs değinilmemiş. Herkes ideolojisinin getirdiği anlayışla kendince bir şeyler karalamış.Ben sizden farklı olarak bu verilerin içeriğinde neler olabileceği konusunda ufak çapta bir araştırma yaptım. (Sizin de bu araştırmayı rahatlıkla yapabilirsiniz.) Öncelikle bu veriler ile güvenlik anlamında şu bilgilere ulaşıla biliniyor. İstanbul'da yaşayan hakim, savcı, MİT, emniyet mensupları ve vatandaşların ikamet adresleri ile tüm bilgileri belediyede arşivinde kayıtlı. Terör örgütleri için bulunmaz bir nimet olacak bu tür bilgiler ile nokta atışı yapılıp istenilen eylem yapıla bilinir. İstanbul’un ve Ülke emniyetini sağlayan bu kurumlara ait personel bilgilerin en ufak bir kısmı dahi Terör örgütlerin elinde olması, sadece emniyet ve memur personelleri için değil, İstanbul’da yaşayan bütün vatandaşların da emniyeti tehlikeye girmiş olurdu. Rant olarak ele alındığında, Özellikle Türkiye’nin önünü açacak Avrupa’nın Dubai şehri olabilecek bir projede arsa ve arazilerin konumu ve mülkiyet sahiplerinin bilgileri, İstanbul’un diğer yatırım ve hizmet götürülmesi planlanan yerlerin bilgileri ve buralarda oluşacak değer artışları ile haksız rant sağlama ve kazanç elde etme durumları ile karşılaşıla bilinir. Bu bilgi özellikle büyük kayıplar yaşayan Fetö Terör örgütünün işine yarayacaktır. Şurası şüphesiz ki, artık bu gün gibi su yüzüne çıkmıştır. CHP sadece HDPPKK, İP ve SADET partisi ile değil, Fetö Terör örgütü ve DHKP-C örgütleri ile beraber iş tutmuştur. Bu açıdan bakıldığın da İSTANBUL Büyük Şehir Belediye seçimleri sıradan bir seçim değildir. Ya şehri terör ve dış mihrakların eline bırakma, veya tamamen yerli ve milli yönetim ile daha doğru ve güvenilir bir şehir haline getirile bilenecektir.
 • Mehmet TANRIVERDİ Mehmet TANRIVERDİ 1 ay önce
  Geregini yap suc duyurusunda bulun.
 • GülizarGülizar1 ay önce
  Sayın Soylu, İBB başkanlığı ile içişleri bakanlığı aynı şeyler değil.
 • Muzaffer AydınoğluMuzaffer Aydınoğlu1 ay önce
  Sayın Bakanım yapılan bu tehlikeli girişim hakkında bu kişiler soruşturma yapılmayacak mı ? Böyle kritik noktalar içişlerinde izin alınmadan neden görülebiliyor ? Bunun için neden bu güne kadar bir çalışma yapılmadı ?
 • avbavb1 ay önce
  adam yunan yunan.
 • galipgalip1 ay önce
  sapla saman karışmış belediye hizmet yeridir hizmetin saklısı gizlisi olmaz
 • Ogünn senOgünn sen1 ay önce
  Süleyman ağa Asıl veriler Ergenekona da Kozmik odaya girilerek yapıldı. Bu işin baş savcısı Recep Tayyiptir. Bu kumpası kuranların başında eski baş fetöcü Bülent Arınçtır. Esas bilgiler senin bop eş başkanın tarafından sızdırıldı
 • Celil yağmuroğluCelil yağmuroğlu1 ay önce
  Bir Vatan evladı bir göreve gelir gelmez önce arkadaşlarını toplar bu güzel İstanbulumuzu nası sorunlarını çözelim ve nereden başlayalım der bu bir şerefli ve namuslu bir Vatan evladı önce bunu yapar,,Ama Sen daha kanunu olarak gerçekler tam olarak çözülmeden hemen önce gidip ...TÜRKİYENİN KALBİNİ ...çıkarıp hırsızlık yapıyorsun burada amacın ne olabilir,,bir Vatan evladı bunu yapmaz neden çünkü derBu benim milletimin şerefidir namusudur ifşa olunmaz der ..Ama bu Soysuzun bir amacı vardı çok götü bir amac,,bunu yabancılara satmaktan başka değil ..bunun gibi hainler çok var CHP,. AK,, MHP,,İP,,HDP yazamaya gerek yok..bu partilerde çok gizli hainler var,,ALLA SOYLUNUN YARDIMCIDI OLDUN...
 • memosmemos1 ay önce
  evet verilerin hemen kopyalanmadi lazimki kim ne yapmis ne zarar vermis ortaya ciksin yarin badkasinin üstüne kalmasin
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Bir tehlike var evet, aklini siyonizme lkiraya veren ve masonik bir kurum olan AB yasa ve keiterlerini onaylayan soysuzlar bu millet ve bu ülke icin en büyük tehlikeyi olusturmakta
 • Hasan cemalHasan cemal1 ay önce
  Adamin bldiye baskanligina sevinen yunanlilara cikipta ya komsu sana ne oluyor ben memleketimin bir sehirine baskan secildim beni secen memleketimin insanlari Turk halki senin sevincin ne?demedi utanmaz, benim sozum hemserilerime bu adam oyle bizim bildigimiz hemserilerden degil bunu once bi bilelim aklimizi basimiza Alalim,memleketimiz icin tehlikeli adam kendini kullandirmaya musait omugasiz.
 • fetösavarfetösavar1 ay önce
  beton kopyayı tabii ki burdaki bir kasaya koymadı. pensilvanyadaki kasaya koydu.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Haziran 2019