Siyonist İsrail ile kukla BAE arasında dev askeri ittifak!

İsrail ile aleni olarak diplomatik ilişkileri bulunmayan Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasında, Abu Dabi yönetiminin aralarında casus uçakların da bulunduğu modern istihbarat araçlarıyla donatımı konusunda büyük bir iş birliği yapıldığı iddia edildi.

20 Ağustos 2019 Salı 23:33
Siyonist İsrail ile kukla BAE arasında dev askeri ittifak!

İsrail'in Haaretz gazetesinin haberine göre, casus uçaklar başta olmak üzere modern istihbarat araçları sunmak üzere terör devleti İsrail ile kukla devlet BAE arasında dev bir işbirliği anlaşması imzalandı.

Söz konusu anlaşmanın İsrailli iş adamı Matanya (Mati) Kochavi aracılığıyla yapıldığı kaydedilen haberde, Tel Aviv yönetiminin konuya ilişkin herhangi bir açıklaması olmadığı aktarıldı.

İsrail ve BAE yönetimleri arasında aleni diplomatik ilişkiler bulunmamasına rağmen "güvenlik alanında bir iş birliği olduğuna" ilişkin ABD medyasında çıkan haberlere işaret eden gazete, İran'ın ortak düşman olduğu, dolayısıyla iki ülkenin de ortak menfaatlerin göz önüne alındığı, ticari ve askeri anlaşmalar yapabilirliğini vurguladı.

Yapılan anlaşmanın bir kısmı için ödemenin peşin olarak yapıldığı ve maliyetin yaklaşık 3 milyar dolara ulaştığı dile getirilen haberde, anlaşmanın yakın zaman içinde gerçekleştirildiği ileri sürüldü.

Haberde ayrıca anlaşma çerçevesinde BAE'nin yaklaşık bir yıl önce İsrail'den bir casus uçak teslim aldığı ve BAE ordusuna teslim edilmek üzere sortilere başladığı, bir diğer casus uçağın ise şu anda İngiltere'de geliştirildiği ve Londra'nın doğu taraflarında test uçuşları yaptığı ifade edilerek, bu uçakların BAE ordusunun askeri kabiliyetini arttıracağı belirtildi.

Filistin davasının eskiden Siyonist İsrail ile Körfez Arap ülkeleri arasındaki iş birliğinin geliştirilmesinde büyük bir engel oluşturduğu hatırlatılan haberde, Filistin'in artık Körfez ülkelerinin öncelikleri arasında yer almadığı dile getirildi.

Haberde son olarak anlaşmanın aktörü olduğu belirtilen Mati Kochavi'nin söz konusu durumla ilgili yorum yapmaktan kaçındığı aktarıldı.

Wall Street Journal gazetesi de İsrail ve BAE'nin, tehdit olarak gördükleri İran konusunda ABD aracılığıyla gizli toplantılar yaptığını öne sürmüştü.

İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz, Birleşmiş Milletlerin (BM) düzenlediği bir konferansa katılmak için 1 Temmuz'da ülkesiyle diplomatik ilişkileri bulunmayan Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) gitmişti.

Daha önce de bazı İsrailli bakanlar BAE'yi ziyaret etmişti.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Ağustos 2019 Salı 23:33

YORUM YAZ

 • erdoerdo1 ay önce
  .bu pısliklerden bi cacık olmaz israil bunları tuvalet kağıdı gibi kullanır atar ,bu arapların davası koltuklarını ve dolarlarını ,israilile garantiye almak .
 • ihsanihsan1 ay önce
  bae suuud sisi kuranın ayetlerine aykırı hareket ediyoor munafıktırlar idarecileri gebertilmeli sevaptır.
 • eyteyt1 ay önce
   önce ağzını kapat yahudi köpeği
 • Abdullah MuratAbdullah Murat1 ay önce
  Bakın bu haberler iddia olarak gelmekte Düşman boş durmuyor ve bir islam birliği sağlanmasın diye asparagas haberler ve birçok icraatlerde bulunuyor gizli servislerin nasıl çalıştığını gösteren belgeseller var kendi vatandaşı için bir film şirketi kurabiliyor her pasaportu basabiliyorlar İnanmayın Müminler kardeştir Yönetimler gelip geçer Müslümanlar kardeştir İslamdışı olan ırkçılığa itiyor ve arap türk düşmanlığı oluşturma gayretindeler alet olma. Arap türk düşmanlığı yapan islamın dışına çıkar.ve kuranda bir fasık size haber getirdiğinde araştırın buyruğunu vePeygamberin sav şu önemli açıklamalarını hatırlatmak isterimsizler iman etmedikçe cennete giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe de iman etmiş olmazsınız
 • Cem İYİ Cem İYİ 1 ay önce
  İslam Coğrafyası kula kul olmuş. Ne acıdır ki biz de öyleyiz. Üretmiyoruz ,hep tüketiyoruz. Bir iki Ayete takılmış kalmışız. Diğerlerini göz ardı ediyor veya ettiriliyoruz. Tez zamanda gaflet uykusundan uyanıp, şaha kalkmalıyız. Bu Coğrofya çok şeye gebe. Bir avuç Siyonist puşta yapacak bir şeylerimiz olmalı.
 • MuhabirMuhabir1 ay önce
  İşimizi kolaylaştıran ALLAH'a hamdolsun.Cebhe teke düştü !!!
 • Hasanali koseHasanali kose1 ay önce
  Bu yahudi tohumlari ndan ne bekliyoruz ki Allahu Tealabunlarin belasini versin cunku bunlar islam ve Kuran dusmani Ayetler diyor biz demiyoruz
 • GalipGalip1 ay önce
  İran tarafından gelebilecek bir kaç füzelik canı var bu çukur heriflerin.Üç günde waşington a topuklarlar.
 • AkilAkil1 ay önce
  Bunların biri müslüman biri Yahudi diyen yanlış bunların hepsi Yahudi bunların adı müslüman soy adı yahudi

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Eylül 2019