• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sisi’nin adamları İstanbul’da yaşayan muhalif ismi canlı yayında tehdit etti!

Türkiye’de yaşayan Mısırlı siyasetçi Mahmud Fethi, Sisi rejiminin televizyon kanallarından açıkça ölümle tehdit edildi.

Yeniakit Publisher
2020-01-30 01:02:00 - 2020-01-31 18:15:33
Sisi’nin adamları İstanbul’da yaşayan muhalif ismi canlı yayında tehdit etti!

 yeniakit.com.tr 

Mısır’da ülkenin seçilmiş ilk cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye yönelik 3 Temmuz 2013 tarihinde gerçekleşen askerî darbe sonucunda binlerce Mısırlı Türkiye’ye göçtü. Bu isimlerin bir çoğu milletvekili, doktor, mühendis ve iş adamı… Bu isimlerden biri de Cumhurbaşkanı Mursi’nin darbe öncesi danışmanlığına getirilen Fazilet Partisi Genel Başkanı Mahmud Fethi!

Türkiye’ye akla hayale sığmayan suçlamalar!

Halen siyasi ve sosyal çalışmalarını Türkiye’de sosyal medya ve uluslar arası toplantılar üzerinden gerçekleştiren Mahmud Fethi, ülkenin en çok izlenen televizyon sunucularından Emani Hayyat tarafından açıkça tehdit edildi. Emani Hayyat, darbeci Cumhurbaşkanı Sisi rejiminin televizyonlarda program yapmasına izin verdiği isimlerden biri olarak biliniyor.

Kebsule isimli programı sunan Hayyat, Türkiye’yi ‘hilâfet terörü’nü yaymakla suçlarken, Türkiye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Partili Yasin Aktay ve Mısırlı muhalifleri akla hayale sığmayan sözlerle suçladı. Hayyat, programda AK Parti Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Yasin Aktay’ı da hedef gösterdi. Fazilet Partisi Genel Başkanı Mahmud Fethi’yi İhvan’ın yeni mürşidi olmakla suçlayan Hayyat, Fethi’nin emirleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan alarak Mısır’ı karıştırmak istediği hezeyanını kustu.

Fethi’ye ölüm tehdidi

Hayyat, Fethi’nin eski konuşmalarından montajlayarak kesitler sunduğu programında Mahmud Fethi’yi ölümle tehdit etti. Hayyat, programda “Siz Mısır’da devrim olacağından bu kadar eminseniz biz de senin sonunun Muhammed Kemal gibi olacağından eminiz Mahmud Fethi” dedi. Hayyat’ın bahsettiği Muhammed Kemal ise 2016 yılında Mısır polisi tarafından bir eve düzenlenen operasyonda katledilmişti. Muhammed Kemal, İhvan-ı Müslimin hareketinin devrimci kanadını temsil ediyordu ve 25 Ocak devriminin 4. Yıldönümü olan Ocak 2015’te Sisi rejimini korkutan gösterileri ülke genelinde örgütleyen kişi olarak biliniyor.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

seyit

Çok üzüldüm mısırlıya bizi çok ilgilendiren bir isim mısırlı gazeteci bize çok lazım. Böyle haberleri vermeye devam edin çok önemli bizim için bunlar.
 • Yanıtla

Nur

Bunlar iyice azdı Allah versi cezanızı yüz verenlerinde arka verenlerinde versin cezasını Rabbim
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı