• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Şıracının şahidi bozacı! Hüseyin Çelik’ten ‘Bülent Arınç’ tarifesi

Eski Millî Eğitim Bakanı Prof. Dr. Hüseyin Çelik, AK Parti'ye karşı çıkışlarıyla tepki çeken Bülent Arınç'a destek çıktı.

Yeniakit Publisher
2022-06-26 15:20:00 -
Şıracının şahidi bozacı! Hüseyin Çelik’ten ‘Bülent Arınç’ tarifesi

AK Parti kurucusu ve eski Millî Eğitim Bakanı Prof. Dr. Hüseyin Çelik, KRT TV’de Semra Topçu ile Haftanın Panoraması programında Bülent Arınç ve Osman Kavala hakkında tepki çeken açıklamalarda bulundu.

Çelik'in sözleri şu şekilde:

"Osman Kavala’yı süründürüyoruz"

Osman Kavala haksız yere hapisteyse ve bunu söylemezsem vicdanımın gereğini yapmamış olurum. Önce Gezi’den dava açacaksınız bundan beraat edecek, tam hapisten çıkacak, başka bir iddianame hazırlayacaksınız, Sorosçu diyeceksiniz. Peki, açık toplum vakfımıdır Sorosçuluğunun sebebi? Yıllarca faaliyet gösterdi, kendilerini kendi faaliyetlerine son verdi. Peki madem bu kadar ajanlık yapan bu derneği biz niye kapatmadık? Osman Kavalayı süründürüyoruz, ama onun başkanına soru bile sorduk mu?

Arınç'a destek

Sayın Arınç vicdan sahibi bir insandır. Dürüst ve namuslu bir insandır. Ve aklına yatmayan vicdanına yatmayan, hukuka uygun olmadığını düşündüğü, demokrasiye uygun olmadığını düşündüğünü çıkıp bir yerde söylüyor. Bundan siz memnuniyet duymalısınız. Hemen bir taraftan birileri saldırmaya başlıyor.

Bülent Arınç Bey olsun, ben olayım birçok arkadaşımız Ak Partiyi kuran ve Ak Partiyi iktidar yapan insanlarız, bizim kurduğumuz bahçede birileri gelip gecekondu yapmış oradan abuk subuk şeyler söylüyor. Bu benim de zoruma gidiyor, Sayın Arınç’ın da başkalarının da zoruna gidiyor.

Bizim eleştiriye açık olmamız lazım. Neticede AK Partinin yaptığı kalkınmayı birisi görmemezlikten gelirse bu kördür demektir, hiç kusura bakmayın. Ama esas olması gereken nedir biliyor musunuz? Bir hukuk devleti, iki adalet, üç şefkat, dört merhamet, beş doğruluk, altı kamu malına karşı özen, yalan söylememek, başkasının derdiyle dertlenmek vs. buna 50 tane özellik sayabilirsiniz.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

099

malum asrın münafığı pentagon emirkomutasinda küresel haydut abd nin kucağında oturmaya dewam ediyor. bu yerlilerin gördüğü rüya ve yaptıkları hesab da birsekilde oldu bitti ves. ile Reis bertaraf edilince herşey eski wesayet ve zulüm dolu küffar güdümlü günler ve hükümetler yine ülkenin başına gelecek hesab mantığı ile yaşıyorlar.

ALBİRİNİ VUR ÖTEKİNE

FETÖ CÜNÜN ŞAHİDİ FETÖ CÜDÜR.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23