Sahra Galip Özsan Ortaokulu’ndan Hentbolde Büyük Yatırım

Sahra Galip Özsan Ortaokulu, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılında miniklerle hentbole giriş yapacak.

19 Mayıs 2019 Pazar 14:46
Sahra Galip Özsan Ortaokulu’ndan Hentbolde Büyük Yatırım

Sahra Galip Özsan Ortaokulu, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılında miniklerle hentbole giriş yapacak.


Kayseri’yi uzun yıllardır hentbolde kız takımı olarakbaşarıyla temsil eden ve Türkiye Şampiyonalarında ciddi başarılara imza atan Talas Sahra Galip Özsan Ortaokulu bu yılda kız takımı olarak Türkiye yarı finallerine gitti. Yeni eğitim öğretim yılında da Kayseri’de aynı başarılara imza atmak için aralıksız devam ederken Okul Beden Eğitimi Öğretmeni Oğuzhan Özcan koordinatörlüğünde 2008/2009 doğumlularla okullu ve kulüplü olarak erkek hentbol takımı çalışmalara başladı.


4 ve 5.sınıflardan seçilen 40’a yakınsporcularla Talas Spor Salonununda çalışmalara başlayan Kayseri’nin hentboldeki başarılı okulu Sahra Galip Özsan Ortaokulu 2019/2020 Eğitim Öğretim Yılına miniklerle hentbole giriş yapacak ve ileriki yıllarda başarılar için temelleri atmış olacak.


Okul Beden Eğitimi Öğretmeni Oğuzhan Özcan yaptığı açıklamada, "Kız takımı olarak yıllardır Antrenörümüz Ali Kaya hocamızla ciddi başarılara imza attık ve atmaya da devam edeceğiz. Aynı başarıyı erkeklerde de Hentbol İl Antrenörü Levent Kaya Hocamla elde etmek istiyoruz. Yıllardır okullu kulüplü alt yapıda lig düzeyinde ciddi başarılar elde etmişTürk Hentbolüne bir çok sporcuyu kazandıran Milli Takımlara, Süper Liglere sporcular kazandıran Levent Kaya hocamla okulumuzda ve şehrimizde ciddi başarılara imza atacağız" dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Mayıs 2019 Pazar 14:46

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    19 Haziran 2019