• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sağlık çalışanlarını sevindirecek toplantı

Tavan ek ödeme ve aşıya bağlı ek ödeme uygulamalarının yılsonuna kadar uzatılması, yoğunluk nedeniyle kullanılamayan yıllık izinlerin devri gibi sağlık çalışanlarının gündemindeki konuların masaya yatırıldığı KİK toplantısı Sağlık Bakanlığı ve Sağlık-Sen arasında gerçekleştirildi.

Yeniakit Publisher
2021-10-28 21:55:00 -
Sağlık çalışanlarını sevindirecek toplantı

OĞUZHAN GÜLTEKİN  ANKARA

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Ekim 2021 Kurum İdari Kurul (KİK) Toplantısı, Sağlık Bakanlığı’nda yapıldı. Toplantıya Sağlık-Sen adına Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural katılırken, Bakanlık adına Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Aziz Alper Biten ve ilgili bürokratlar katıldı.

KİK toplantısında, tavan ek ödeme ile aşıya bağlı ek ödeme uygulamalarının yılsonuna kadar uzatılması, salgının devam etmesi sebebiyle sağlık çalışanlarının iş yoğunluğundan dolayı kullanamadıkları yıllık izinlerinin devri ile alakalı konular konuşulurken, Aile bütünlüğünü sağlayabilmek için kurumlar arası nakil kurası açılması talebi de gündeme geldi. Mesai saatleri dışında ve hafta sonu acil servise hizmet veren röntgen ve laboratuar çalışanlarına verilen yüzde 50 artırımlı nöbet ücretinin, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu tarafından iptal edilmesi sonucu geri alınması hususu da görüşüldü. Ayrıca, sözleşmeli sağlık personelinin üç yılını doldurup devlet memurluğu kadrosuna atandığında bir yıl beklemeksizin engellilik, boşanma, eşinin vefatı, eğitim durumu gibi isteğe bağlı tayinlerden yararlanabilmesi ve izinlerinin devrinde yaşanan sorunlara dair Sağlık-Sen tarafından çözüm önerileri sunuldu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

İlteriş

Sağlıkçılar in sendikası ı tebrik ediyorum. O kadar iyi acitasyon yaptılar ki vatan kurtarmış gibi sundular. Vatandaşa bi sorun sağlıkçılar ne yapıyor? Kovit oldum 2020 eylülde acilde sırada 1 buçuk saat bekletildikten sonra sıra önce yeşil alan sonra kırmızı alan sonra sarı alan sonra tekrar kırmızı alan serviste 3 kişiyiz bir kalp hastası serum veriliyor bir sarhoş kaza yapmış birde ben Dr hiç muayene etmedi yanıma bile yaklaşmayı uzaktan sıkıntımı dinledi sonra tahlil tomografi VS istedi kovit teşhisi koydu yatmam gerektiğini söyledi evde tedavi olmak istediğimi söyledim ilaçları alıp evde tedavi oldum bu arada acilde geçirdiğim toplam 2 buçuk saatte içeride Dr. Lar (2 Dr. 1 sekreter, 3 hemşire) icay içip durdular. Dışarıda hastalar beklesin! Başka bir olay 30 Nisan 2019 kanser hastası babam banyado tansiyonu düştü başını duvara çarptı bayıldı ambulans çağırdık yarım saat sonra geldi 2 bayan att ve bir şoför sedyeye koydular ve ; komşulardan kimse yokmu biz bunu tasiyamayiz yardımcı olsunlar erkek kimse yok şoföre siz yardım edin beraber taşıyalım dedim benim fıtığım var belim ağrıyor dedi, eşimle beraber 3. Kattan kendim indirdim hastami düşününki kaza olmuş bu att yoldan hastayı ambulansa koyamayacak ama sağlıkçılar iyi reklam yapıyor iyi para aliyor fakat hizmet vermiyorlar...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23