• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sağcı Bakan Ben Gvir’den Netanyahu hükümetini devirme tehdidi

Yeniakit Publisher
2023-11-29 07:24:00 -
Sağcı Bakan Ben Gvir’den Netanyahu hükümetini devirme tehdidi

Aşırı sağcı İsrail Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir, hükümetin Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılara devam etmemesi halinde Başbakan Binyamin Netanyahu liderliğindeki koalisyon hükümetini dağıtmakla tehdit etti.

Aşırı sağcı İsrail Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir, hükümeti devirmekle tehdit etti. Ben-Gvir yaptığı açıklamada, hükümetin Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılara devam etmemesi halinde Başbakan Binyamin Netanyahu liderliğindeki koalisyon hükümetini dağıtmak tehdidinde bulunarak, "Savaşı durdurmak = hükümeti parçalamak” ifadelerini kullandı.

PARTİSİ KABİNEDE 3 BAKANLIK YÖNETİYOR

Ben Gvir'in lideri Otzma Yehudit Partisi’nin koalisyon hükümetinde 6 sandalyesi bulunuyor ve kabinede 3 bakanlığı yönetiyor.
Benny Gantz liderliğindeki Ulusal Birlik Partisi’nin desteğinin devam etmesi halinde Netanyahu hükümeti, Ben Gvir'in ayrılmasından da sonra yönetimde kalmaya devam edebilir.


ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

YORUM

akit o bakan falan hepsi bahane yahudinin tahrif olmuş o bozuk kitabında yahudilerin hepsi aynıdır(tektük istisnalar hariç)onların başka bir yl izlemesini beklemeyin sadece zamanlama konusunda farklı düşünüyorlar yoksa hepsi aynı şeyi yapmak istiyor

Bekir Kalınsazlıoğlu

Senin de, hükümetinin de, hükümet başkanının da, meclisinin de, genelkurmay başkanının da, ülkende yaşayan siyonist yahudi köpeklerinde, sizi destekleyen şerefsizlerin de boyu devrilsin gvir iti!!!!!!
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23