Saçlarımızı ne sıklıkla kestirmeliyiz?

Sağlıklı ve bakımlı görünen saçlara sahip olmak için onları hangi sıklıkla kestirmemiz uygun olur?

25 Ağustos 2019 Pazar 07:34
Saçlarımızı ne sıklıkla kestirmeliyiz?

Hanımların birçoğunun saçları zaman içinde bolca işleme maruz kalır. Söz konusu bu işlemler saçların yıpranmasına, kırılmasına yol açar. Kırıklarla dolu bir saçtan kurtulmanın en etkili yolu ise hiç kuşkusuz onları kestirmekten geçiyor. Peki, sağlıklı saçlara sahip olmak için onları hangi sıklıkla kestirmeliyiz?

4 ila 6 hafta arasında

İşleme maruz kalan saçlarla doğal saçların uzama hızları arasında neredeyse bir uçurum vardır. Hiç işlem görmemiş saçlar çok hızlı uzarken, defalarca boyanmış saçlar aylarca fark edilir ölçüde uzamaz. Saçların sağlıklı görünmesi içinse belirli aralıklarda onları kestirmemiz gerekiyor. Şayet saçlarınızın her daim kısa kalmasını istiyorsanız; 4 ile 6 hafta arasında saçlarınızı kestirmeniz gerekir. Çünkü bu süreçte saçlarınız uzayacak ve kestirdiğiniz şekli yitirecektir.

12 hafta ideal

“Yok, ben saçlarımın kısa kalmasını istemiyorum" diyorsanız 12 haftada bir saçınızın ucundan kısacık bir bölümü kestirebilirsiniz. 12 hafta size yakın görünebilir ancak bu sırada saç uçlarınız kırıklarla dolabilir ve uzama hızınız olumsuz etkilenir. Halk arasında söylendiği gibi "saçlarınızı kestirirseniz, onlar çok daha hızlı uzar."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Ağustos 2019 Pazar 07:34

YORUM YAZ

  • TUNİŞTUNİŞ24 gün önce
    Mantıklı

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Eylul 2019