Saadet Partisi, Karamollaoğlu'nun iddiasını bir üst seviyeye taşıdı!

Saadet Partisi yaptığı yeni açıklamayla Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun “isminin karşısına 'terör' ifadesi yazıldığı için pasaport alamadığı” iddialarını bir üst seviyeye taşıdı.

12 Haziran 2019 Çarşamba 11:28
Saadet Partisi, Karamollaoğlu'nun iddiasını bir üst seviyeye taşıdı!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CHP’nin kanalı Halk TV'de katıldığı programda 24 Haziran 2018’deki genel seçimlerin ardından yurt dışında çıkmak için pasaportunu yenilemek üzere nüfus müdürlüğüne gittiğini ancak kendisine pasaport verilmediğini ve isminin terörle iltisaklı isimler arasında göründüğünün söylendiğini iddia etmişti.

Karamollaoğlu, "Genel Seçimlerden sonra pasaportumu değiştirmek için nüfus müdürlüğüne gittim. Nüfus müdürü sıkıldı, falan dedi. 'Efendim biz size pasaport veremeyiz' dedi. Niye veremezsiniz dedim. 'Sizin isminizin karşısına terör yazmışlar' dedi." dedi.

Karamollaoğlu'nun 'pasaport' iddiasına jet yalanlama!

Jet yalanlama geldi

Bu açıklamayı yapmak için neden bir yıl beklediği merak edilen Karamollaoğlu’nun iddialarına ilişkin Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden jet yalanlama geldi

Müdürlüğünün Twitter hesabından yapılan açıklamada; "Genel Müdürlüğümüz sistemlerinde Sayın Karamollaoğlu'na ilişkin herhangi şerh ve kayıt söz konusu olmayıp, kişinin 6 Temmuz 2018 tarihinde başvurusu üzerine adına 13 Temmuz 2018-10 Temmuz 2023 tarihine kadar geçerli diplomatik pasaport düzenlendiği, 12 Temmuz 2018 tarihinde kendisine teslim edildiği ve pasaportunun aktif olduğu tespit edilmiştir." denidi.

Temel Karamollaoğlu'ndan şok iddia! 1 sene sonra açıkladı

Saadet'ten yeni açıklama

Karamollaoğlu'nun “Terör” isnadı gerekçesiyle kendisine pasaport verilmeyişi iddiasıyla ilgili Saadet Partisi'nden zaruri açıklama geldi. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün açıklaması üzerine yeni bir açıklama yayınlayan Saadet Partisi Genel Merkezi iddiaları bir seviye üste taşıdı.

İşte açıklamanın tam metni:

"Genel Başkanımız Sayın Temel Karamollaoğlu’nun bir TV programında, “Terör” isnadı gerekçesiyle kendisine pasaport verilmeyişi hakkında yaptığı değerlendirme birçok basın kuruluşunda haber olmuş ve ilgili kurumlardan çeşitli açıklamalar yapılmıştır. Programda kısmen ifade edilen ve gerek haberlerde gerekse kurumların açıklamalarında yer alan hataların düzeltilmesi açısından aşağıdaki bilgilerin paylaşılması zaruri olmuştur.

Genel Başkanımız Sayın Temel Karamollaoğlu’nun bir TV programında, “Terör” isnadı gerekçesiyle kendisine pasaport verilmeyişi hakkında yaptığı değerlendirme birçok basın kuruluşunda haber olmuş ve ilgili kurumlardan çeşitli açıklamalar yapılmıştır. Programda kısmen ifade edilen ve gerek haberlerde gerekse kurumların açıklamalarında yer alan hataların düzeltilmesi açısından aşağıdaki bilgilerin paylaşılması zaruri olmuştur:

1. Genel Başkanımız 24 Haziran 2018 seçimleri akabinde davetli olduğu uluslararası bir toplantıya katılmak üzere 06.07.2018 tarihinde Ankara İl Nüfus Müdürlüğüne bizzat giderek Diplomatik Pasaport başvurusunda bulunmuştur.

2. Başvuru esnasında, “Terör” isnadı gerekçesi ile Genel Başkanımıza pasaport verilemeyeceği yetkililer tarafından kendisine ifade edilmiştir.

3. Bu vahim durumun sebebinin öğrenilmesi ve ivedilikle düzeltilmesi için Nüfus Vatandaşlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Sivas Valiliği nezdinde yürütülen şifahi görüşmeler neticesinde, bu durumun ancak Emniyet Genel Müdürlüğü ve İçişleri Bakanlığı tarafından düzeltilebileceği bilgisi edinilmiştir.

4. İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığı ile yapılan şifahi görüşmeler ve girişimler sonucunda İçişleri Bakanlığı yetkililerince bizzat Genel Başkanımız aranarak “Güvenlik soruşturması kaydındaki ‘Terör’ isnadının kaldırıldığı ve pasaportunun İl Nüfus Müdürlüğünden kendisine teslim edileceği” ifade edilmiştir.

5. Genel Başkanımız başvurudan 6 gün sonra (12.07.2018) pasaportunu teslim almıştır.

6. Söz konusu açıklamada Genel Başkanımızın dikkat çektiği husus pasaportunun iptali değil, bir siyasi parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayının güvenlik soruşturması kaydına “Terör” ifadesinin yerleştirilmesi ve İçişleri Bakanlığının düştüğü üzüntü verici durumdur.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Haziran 2019 Çarşamba 11:28

YORUM YAZ

 • MUSTAFA İNANMUSTAFA İNAN12 gün önce
  bir senedir aklın neredeydi ey temel niye bu zamanı bekledin amacın ney.Tabiki İstanbul seçimlerini etkilemek için mağdur edebiyatı yerseniz.
 • temel çeküçtemel çeküç12 gün önce
  Serdar kardeş ebu cehilinde sakalı vardı erbakan hocamın yoktu millet onu rahmetle ebu cehili ise nefretle anıyor
 • hakkı üstüntutanhakkı üstüntutan12 gün önce
  bu temel hangi temelin üzerine inşaa edilmiştir acaba. sabetaist bir temelin binası tıpkı devede doğru yer aramaya benzer. Allah cc bu tipleri asla hidayete erdirmeyeceğini ayetleri ile bildiriyor. bu temel üzerine inşaa edilen ne varsa "örümcek evi " gibidir.
 • temel çeküçtemel çeküç12 gün önce
  Bna öyle geliyorkikaramollaoglu pkk ya sizden biriyim diye mesaj gönderiyor başka anlamı yok çünkü bırak kara mollayı pkk ile dogrudan ilişkisi olanlar bile dünyada fink atarkenher türlü terör organizasyonuna katılırken sivas neronu magdur olmuşgözlerimiz yaşardı inşallah pasaportu verilirde dünyadaki türkiye aleyhtarı bütün toplantılırda boy gösterir
 • AlperenAlperen13 gün önce
  İman ile yalan aynı kalpte bulunmazmış. Kul yalan söylediğinde iman şöyle dermiş Dur ben çıkayım sen yalanını söyle.Müslümana yalan yakışmaz.
 • HaticeHatice13 gün önce
  Aslinda bu adam teroristten daha beter terorist teroristtir adi ustunde yani dusman peki bu ne oluyor muslumanim dedigi icin munafik vede hainlik yapmis bu ulkenin vatandasi ayni zamanda valilik yapmis fakat valilik yaptigi donemde koca bir sehirde bilincli olarak olaylara mudahele etmemis ve bir cok kisinin hatta otelde calisan personelin yanarak olumune ayrica bu olumlerin rovansini almak isteyen teroristlerin sucsuz basbaglar koyunun insanlarini diri diri yakip onuda sucsuz insanlarin uzerine atilmasina o zamanki mulku amirin ne yaptigi kimlerle baglantisinin oldugu simdiki isbirligi yaptigi pkk fto gibi teror gruplariyla isbirligi yaptigi netlik kazanmistir diye dusunuyorum eger terorist diye yazildiysada o ibare bence o gunlerden kalma olabilir veya teroristlerle gizli bir baglantisi oldugu icisleri tarafindan tespit edildigi icin oyle yazilmis olabilir bu konuda mitin icisleri bakanliginin bir bilgisi varki egerki terorist diye yazilmistir niye herkese terorist denilmiyor ayrica bir yil once islemi tamalanmis pasaport alinmis egerki orda bahsettigi ibare varsa sucu kendisinde arasin yaygaraya yapmasin
 • BAL-KES-10BAL-KES-1013 gün önce
  YANGIN VARRRRRRRRRRRRRRRRRRRR...SİVAS YANIYORRRRRRRRR!!!!
 • DemirDemir13 gün önce
  Üzerinizde haklarımız varsa zehir olsun hakkımız olduğuna inanıyoruz bizler maldan candan fedakarlık ettik sizler vekil belediye başkanı oldunuz para ve mevki sahibi oldunuz çocuklarınız da bundan istifa ettilerutanın diyeceğim amma sizde o yüz yok malesef
 • hsnhsn13 gün önce
  çıktığın ve müslümana kaldırdığın kanala baksana biraz utan yahu o halk tv ne zaman bu milletin ve de müslümanın lehine yayın yaptı ki artık kendine gel ya da gerçek fikrini ve zikrini açıkla
 • Reis Hürdolaş Reis Hürdolaş 13 gün önce
  Doğruya doğru adam kimlerle aşna fişna? fetö ve pkknın uzantılarıyla. Ne yani teşhis doğru . Seçimlerde kimlere seçim sandığına kanka oldu ? Yine aynı terör örgütü sevicileriyle değil mi? Eee ne yani yanlış mı teşhis konuldu? Elbette Hayır . ben adamım daha karanlık bağlantıları olduğunu tahmin ediyorum. Göstergeler açık
 • yaşar karayaşar kara13 gün önce
  CHP nin değirmenine nasıl su taşırım diye düşünmüş olmalı. Zaten bu adama CHP liler madımak katili demiyorlarmıydı. Şimdi kim emrettiyse dost oldular
 • yılmaz karayılmaz kara13 gün önce
  ortalık beyin özürlülerden geçilmiyor. bu kadar beyin özürlünün oykullandığıbir ülkenin batmasıda gayet doğaldır.
 • BAL-KES-10BAL-KES-1013 gün önce
  BİR İNSAN ANCAK BU KADAR KİN VE NEFRET DOLU OLUR....YAŞINDAN BAŞINDAN UTAN BE ADAM...SİVAS TA YAKILAN MAZLUM ALEVİ AYDINLARIN YÜREKLERİNDEN KOPAN AHI TEPEDEN İNDİRİR LANETULLAHI........ALEVİ KARDEŞİM DE BUNUN İLE KOL KOLA SEÇİME GİRİYOR YA...YETİŞ YA MUHAMMED YETİŞ YA ALİİİİİİİİİİİ
 • orhan orhan 13 gün önce
  akp para için yapmadığı hiçbir şey yok.dini imanları para olmuş,seçimlerde iki saadet partiliyi acımadan öldürdünüz,sizler kardeş katili karun gibisiniz,sizi Allaha havale ediyorum...
 • YslanYslan13 gün önce
  Terörist. Tipe bak
 • HasanHasan13 gün önce
  Sana chp liler terorist diyordu madimaktan dolayi temel simdi onlarla kolkolasin
 • Adem EvliyaAdem Evliya13 gün önce
  Karamollaoğlu'na karşı yapılanlar soylu davranış değildir.
 • IsmailIsmail13 gün önce
  Yazıklar olsun yalancı k.k.yaninda kalarak yalan a alıştı. Allah'a nasıl cevap verecek sin.millete iftra atarak yalan konuşarak mi lider olacaksın. Soğan lideri ..camileri at tavlasi yapan dinine küfür eden chp nin sapında yer aldın. Allah seni kahraman etsin. Kişi sevdiği ile beraber haşr olacak. K.k ile hareket olursun inşaallah. Türkiye yi kafirleremi turumpami teslim edeceksin.bir müslüman kafirleremi sapında yer almaz.
 • NecmettinNecmettin13 gün önce
  Orada ne yazıyordu bilemiyorum ama bu temel denen adam salak terör örgütleri tarafından siyasette aktif bir şekilde kullanılıyor
 • Beşir Beşir 13 gün önce
  Bu adam gerçekten böyle yalan iyduruyorsaajan olduğu kesindir. Hiç şüphe kalmamıştır
 • delicidelici13 gün önce
  yav temel sen yurt dışı pasaportu bırak mezarlıklar müdürlüğünden yeşil alanı bol olan 2 metrelik tapu al kendini oralara alıştır
 • MisafirMisafir13 gün önce
  Saadet nereye koşuyor 23 haziranda kendi seçmenini konsolide edip chp ye kazandırma derdine düşmüşler koskoca saçı sakalı ağarmış adam yalana tenezzül eder duruma gelmiş chpyle o kadar teşriki mesaileri oluyor giderek onlara benzediler yakında boynuz kulağı geçer o ki madem 24 haziran 2018 de olmuş bir hadise var bugünü niye beklediniz kamuoyuyla paylaşmak için allah ülkemize vatanımıza milletimize ümmetimize tuzak kuran haçlı siyonist ittifakın içimizdeki fitne unsurlarına fırsat vermesin
 • MelikeMelike13 gün önce
  İngiliz Temel CHP(Teröristle) ittifak etmedin mi?Bile bile gidip CHP ye yani teröristlerin genel partisine yanaşmadın mı?
 • Serdar ŞimşekSerdar Şimşek13 gün önce
  Kalleşyaşından,sakalından,Müslümanlığı ndan da utanmıyor.
 • Yav he heYav he he13 gün önce
  Bingo doğruysanihayet bir titri olmuş eziğin ama bu da yalandır zira yaşından dolayı sözlerinden mesul değildir
 • ValiVali13 gün önce
  Siyasetci olunca, terörist olmuyor mu?
 • durmak yokdurmak yok13 gün önce
  Chpnin kanalında yaptığı bu açıklamayla kimden emir alıyor kime hizmet ediyor. Bu kadar kin ve nefret duyma sebebi nedir?
 • HalitHalit13 gün önce
  Bayram değil seyran değil Halk tv bizi ekrana davet ediyor, Sözcü manşet yapıyor ne iş diyemiyorlar. Rabb’im sizi beraber haşreder İnşaallah..
 • En hafifini kullanmışlarEn hafifini kullanmışlar13 gün önce
  Az bile demişler!
 • kibarcikkibarcik13 gün önce
  neyeuuluyorsunuz yalandan chp pkk pyd ip hdp hep piknikte degılmısydınız lan temlesız temelin yalakları allah defterınızıdurun veselam
 • cccccc13 gün önce
  Leş gibi yalan kokuyor temel leşşş.
 • ChnChn13 gün önce
  Eeyyyt bilye başkan dediğin böyle olur. Halk tv de bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim demiş atalar...
 • gerçek milli görüşcü ve ülkücügerçek milli görüşcü ve ülkücü13 gün önce
  yalancı, temel
 • MilletMillet13 gün önce
  Hangi devlet yazışmasında isim karşısında terör yazarmış. Devleti bilmeyen ahmaklar sazan gibi hemen bu ahmakça ,cahilce sözlere inanır Devlet böyle yazışmaz böyle yazmaz, Temele konuşan ahmak memur gibi karşına terör yazmışlar diye konuşmaz . Devlet şüpheli yazar ,sakıncalı yazar, şüpheli sakıncalı yazar vebunun gibi. Bu İngiliz anahtarına konuşan devlet memuru da ki fetö mensubu olabilir.Evet bir proje gereği söylemiştir. Ne cahilce bir cümle ne kadar kurgu tam bir kro ezik şark kurnazı Devlet memuru öyleyse bile bu durumu anlatamaz.
 • DallıDallı13 gün önce
  VAY BE SAP CAMBAZLIKLARI DEVAM EDİYOR.CHP NİN FARKLI VERSİYON CAMBAZLIKLARI.
 • Ahmet Faruk Çarıkcıoğlu Ahmet Faruk Çarıkcıoğlu 13 gün önce
  Yalanmı Temel.
 • Murat Murat 13 gün önce
  Çakma hacılar gündemde kalmak için yaptıklarına bakın.
 • hıdırhıdır13 gün önce
  Çok komiksiniz kim erkesi gün ortaya çıkacak bir yalanı söyler ki? Bu rakipleri itibarsızlaştırmak için yapılan piskolojik bir savaş..
 • TarıkTarık13 gün önce
  Allah ülkeyi yönetenlere akıl fikir versin.
 • Şükrü yiğit Şükrü yiğit 13 gün önce
  Bu vatan hainlerine pasapot verip defolup gitsinler

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Haziran 2019