Rus lider Putin'den dikkat çeken Türkiye açıklaması

Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te temaslarda bulunan Rusya Devlet Başkanı Putin, Suriye'de terörle mücadele de dahil olmak üzere bölgenin istikrara kavuşturulması konusunda yapılanların Rusya, İran ve Türkiye'nin ortak başarısı olduğunu söyledi.

14 Haziran 2019 Cuma 19:07
Rus lider Putin'den dikkat çeken Türkiye açıklaması

Kremlin'den yapılan açıklamaya göre, Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'teki Şanghay İşbirliği Örgütünün (ŞİÖ) üye ve gözlemci ülkelerinin devlet ve hükümet başkanlarının katıldığı zirve sonrasında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İran CumhurbaşkanıHasan Ruhani ile görüştü.

Putin, Rusya ile İran arasında çok yönlü ve taraflı ilişki bulunduğunu belirterek, Suriye'de terörle mücadele de dahil olmak üzere bölgesel istikrarı sağlamak için ortak çaba gösterdiklerini ifade etti.

Putin, "İran'ın aktif pozisyonu sayesinde bu alanda çok şey yaptık. Tabii ki bu, bizim yani Rusya, İran ve Türkiye'nin başarısıdır" değerlendirmesinde bulundu.

İran Cumhurbaşkanı Ruhani de ülkesi ile Rusya arasındaki ilişkilerin her geçen gün daha da ilerlediğini belirterek, "Terörizmle mücadelede ve bölgede istikrarın sağlanmasında çok iyi bir iş birliğine sahibiz" ifadesini kullandı.

Ruhani, dış etkenlerin varlığı ve dış yaptırımlar nedeniyle bölgedeki ülkeler arasında etkileşime duyulan ihtiyacın arttığını dile getirdi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Haziran 2019 Cuma 19:07

YORUM YAZ

  • HadiHadi12 gün önce
    sayin putin !partneriniz ve koruduğunuzmilyonları katleden esedin soykırımından sizinde amel defterinize aynen birmisli yazılıyor,ALLAH hesab gününde size bu kullarımı hangi suçtan dolayi ve hangi yetki ile katlettiniz diye soracak,!!!!ne cevab vereceksiniz.Acaba kaçıp kutulabilecek bir yerinizmi var yok başınızı öne eğip perişan bir halde cehennemin yolunu tutacaksınız,tövbe edin ve bu soykırıma son verin bu tavsiyem aklını kullanabilenlerin işine yarar.
  • şlkjhgşlkjhg12 gün önce
    iran mollalar hint-avrupa dil ailesinden aynı ırk oldukları aryanırkı oldukları rusyaya iranda nükleer silah yerleştirmesine kıtalararası füze yerleştirmesiine iran mollaları izin verse ne abd ne israil ne nato hiçbir ülke tehdit edemez ama iran mollaları ideolojik islami sözlerden dolayı bu konuya yaklaşmadıkları için bölgemiz sürekli kaos tehditsavaş tehditleri sürekli bölge halklarını riske ediyor halbuki akrabası rusyaya iran izin verse rusyanın iranda askeri üs kurması için hiçkimse tehdit edemez yada nükleer güççine izin verse iranda askeri üs kurması için kıtalararası füze yerleştirmesi için ama akıl yok iran molalarında zerre kadar saddam rejimi gibi ne kendi halkları ne bölge halkının güvenliğini zerre kadar iran molaları düşünmüyor akıl yok iranda halbuki akrabası rusyaya izin verse kendi halkının güvenliği garanti edilecek ama iran ideolojik islami takıntısından dolayı akrabasıda olsa rusyaya iranda askeri üs kurmasına izin vermiyor versekimse tehdit edemeyecek

Günün Özeti

Günün Karikatürü

27 Haziran 2019