• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Putin'den ABD'ye suçlama: Bize kazık attınız!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD ile krize neden olan Orta Menzilli Nükleer Kuvvet Anlaşması'na ilişkin, "Bize kazık attıkları veya kazık atmaya çalıştıkları ortada." dedi.

2019-10-04 09:12:00 - 2019-10-04 09:31:52
Putin'den ABD'ye suçlama: Bize kazık attınız!

Rusya’nın Soçi kentinde düzenlenen 16. Valday Uluslararası Tartışma Kulübü toplantısında konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, “ABD'nin, anlaşmadan çıktıktan çok kısa süre sonra kara bazlı orta menzilli füzeyi test etmesi, onların uzun zamandır bunun üzerinde çalıştığını gösteriyor” dedi.

Sputnik’in aktardığına göre böyle bir füzeyi iki ayda geliştirip, üretip teste hazır duruma getirmenin mümkün olmadığını vurgulayan Rus lider, “Bu, en az birkaç yıldır çalıştıklarını gösteriyor. Diğer her şey, çıkış yolunu bulmaktı, nitekim buldular” ifadelerini kullandı.

"Kazık attıkları ortada"

Ancak ABD'nin ‘iyi bir bahane bulamadığını’ dile getiren Putin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çünkü Rusya'yı, bir şeyleri ihlal etmekle suçlamak için bir neden yoktu. Aksine, biz hep Aegis sistemlerinin kara bazlı orta menzilli füzeleri fırlatmaya uygun olmadığı söylendi. Aegis sistemleri artık Avrupa'da, Romanya'ya konuşlandırıldı, yakında Polonya'ya konuşlandırılacak. Bu füzelerin böyle kullanılamayacağını söylüyorlardı, oysa sonra Aegis fırlatma sistemlerinin orta menzilli füzeleri fırlatmak için kullanıldığını duyurdular.

Putin, “Bari arayı biraz daha uzun tutsalardı. Bize kazık attıkları veya kazık atmaya çalıştıkları ortada. Sonra bunu itiraf ettiler. Neyse sorun bu değil. Sorun şu ki, durum daha iyi olmadı” diye ekledi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ben Deniz

Yalan söyleme putin. Siz birbirinize yalan Söylemezsiniz. Hep arka pilanda anlaşma yapıp ülkeleri kaosa sürükleyen ve içinden çıkılmaz duruma kadar bekleyen abd ike rusya. Yoksabir günde bir sürü savaş bitebilir, buda işinize gelmiyor
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı