Pompeo açıkça duyurdu: O tarihten sonra kargaşa çıkacak

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, silah ambargosunun bitmesinin ardından bir kargaşa çıkacağını öne sürdü.

21 Ağustos 2019 Çarşamba 17:10
Pompeo açıkça duyurdu: O tarihten sonra kargaşa çıkacak

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'dan önümüzdeki yıllara ait ilginç bir açıklama geldi. Pompeo, uluslararası topluma 2020'de bitecek silah ambargosunun ardından "serbest kalacacağını" ve "yeni kargaşalar yaratacağını" iddia ettiği İran'a karşı tedbir çağrısında bulundu.

BM Güvenlik Konseyi'nde Ortadoğu'daki gelişmelerin görüşüldüğü oturuma katılan Pompeo, burada yaptığı konuşmada sık sık hedef aldığı İran'ın "nükleer anlaşmaya ilişkin ihlallerini" ve Hürmüz Boğazı'nda alıkoyduğu gemileri listeledi.

İran'ı Suriye, Irak, Yemen ve Lübnan'da "terör ve kargaşa oluşturmakla" suçlayan Pompeo, şunları söyledi:

"BM Güvenlik Konseyi'nin Ekim 2020'de bitecek İran'a yönelik silah ambargosunu ve (İran Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs Gücü Komutanı) Kasım Süleymani'ye yönelik seyahat kısıtlamalarını yakından izliyoruz. Tüm dünya da takip edebilir. Dışişleri Bakanlığının websitesinde İran ile ilgili bölümde geri sayım yapan bir saatimiz var. İran'ın terör rejimini güçlendirme kapasitesini kısıtlamak için zaman daralıyor. Uluslararası toplumun İran serbest kaldığında yaratacağı yeni kargaşayı görmek ve bunu engellemek için yeterince vakti var."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Ağustos 2019 Çarşamba 17:10

YORUM YAZ

 • aliali1 ay önce
  ulan yahudıler osmanlı döneminde sizi içimize alıp büyüttük .şimdi ıslam aleminın başına bele oldunuz.ama merak etmeyın sonunuz çok acı olacak.
 • mustafamustafa1 ay önce
  sarı öküz meselesi sırayla tek tek iran devletini sevmesemde şu anda sarı öküz onlar sıradaki biz
 • aliali1 ay önce
  SİYONİST YABAN DOMUZU
 • AkilAkil1 ay önce
  Terörün anası siz babası da siz uzakta neterör ariyonuz Amerika ile İsrail yetiyor
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Tevbe (Berâe) Sûresi / 28.Ayet28. Ey iman edenler! Müşrikler ancak bir pisliktir (murdardır).İslâm’a uygun bir imana sahip olmadıkları için müşrikler, hangi özellikte olurlarsa olsunlar, ne kadar yıkanırlarsa yıkansınlar pistirler.Artık onlar bu (dokuzuncu hicret) yılından sonra Mescid-i Haram’a yaklaşmasınlar. Eğer (onların Kâbe’ye gelmemesiyle) yoksul olmaktan korkarsanız (biliniz ki) Allah dilerse kendi bol nimetinden sizi zengin edecektir. Şüphesiz ki Allah (en) iyi bilendir, gerçek hüküm ve hikmet sahibidir.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Eskiler söylemiş necaseti karıştırmayın necaset kokar. İslâm karşısında batı pisliktir. ben pisliklerle birlik olacağım diyen de pisliktir.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Eylül 2019