• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Pakistan'dan Hindistan'a rest: Sonuna kadar savaşacağız!

Pakistan Başbakanı Imran Khan, Keşmir'de yapılacak herhangi bir Hindistan saldırısına "karşılık" verileceğinin sözünü verdi. Khan, "Hindistan herhangi bir ihlalde bulunursa sonuna kadar savaşacağımıza karar verdik" diye de ekledi.

Yeniakit Publisher
2019-08-14 15:42:00 -
Pakistan'dan Hindistan'a rest: Sonuna kadar savaşacağız!

Keşmir bölgesinin Pakistan tarafından yönetilen kısmının başkenti Muzafferabad'ta açıklamalarda bulunan Imran Khan, Keşmir'de yapılacak herhangi bir Hindistan saldırısına "karşılık" verileceğinin sözünü verdi.

Konuşmasında Hindistan'ı kastederek, "Pakistan ordusu, Keşmir'in Pakistan tarafından yönetilen kısmında bir şeyler yapmayı planladıkları konusunda sağlam bir bilgiye sahip" dedi.

Pakistan Başbakanı, "Hindistan herhangi bir ihlalde bulunursa sonuna kadar savaşacağımıza karar verdik" diye de ekledi.

Yeni Delhi yönetiminin Keşmir'i ilhak kararı

Hindistan, yarım asırdan uzun süredir Cammu Keşmir'e ayrıcalık tanıyan anayasa maddesini iptal ederek, bölgenin özel statülü yapısını ortadan kaldırmıştı.

Hindistan ile Pakistan arasındaki 'Keşmir' sorunu

Yüzde 45'i Hindistan'ın, yüzde 35'i Pakistan'ın kontrolünde olan Keşmir'in yüzde 20'sine ise Çin hakim durumda. Hindistan, ele geçirdiği bölgeleri Cammu Keşmir eyaleti adında kendine bağladı. Cammu Keşmir, Hindistan'da Müslüman nüfusun çoğunlukta bulunduğu tek eyalet durumunda.

Kaynak: Haber7

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Abdullah Murat

Hindistan Çin lanetlenmiş topluluktur Şirk koşmaktadırlar Allah lanetlediklerini şeytana taparlar yapmaktadır Yahudiler de Allah tarafından lanetlenmiştir Artık onlar tağut yolunda savaşan şeytanın dostlarıdır Başını şeytanın çektiği küfür topluluğuna aittirler Müşrikler pisliktir Hristiyan ve yahudilerde şirk koşmaktadır bu bilgi kuranda yer almaktadır Kafir grubu iman edenlerin ve Allahın düşmanıdır Bu Allahın hükmüdür Dünyadaki düşmanlık Allahın kendi tercihidir ve İmtihan alanı olan dünyanın olağan bir durumudur 2 grupta imtihan edilmekle birlikte bu imtihanda kafire karşı nasıl bir tutum belirlememiz gerektiği kuranda bildirilmiştir Müminler kafirlere karşı onurlu dost edinmeyen boyun eğmeyen ve şiddetli müminlere karşı ise şevkatlidir. ve Kafirlerle din Allaha has oluncaya kadar savaşmak Allahın emridir Gerçek savaş budur Allah yolunda savaşmak budur Kafirlerle müttefik olmadan yalnız kafirlere karşı savaşmak Küfrü onların yaptığı iftirayı sonlandırmak hem Allaha hemde tüm müslümanlara yalancı akılsız iftirası atmaktadırlar Kuranı inkar etmekte peygamberi ise sahtelik ve yalancılıkla itham etmektedirler Allaha oğullar isnad etmekte Allahtan başka yada onunla beraber ilahlar edinmektedirler Onlarla dost olan onlardandır Müslümanlar hep birlikte bu ilahi düşman lar ile savaşmakla mesuldürler. Onlar şeytanın tesirinde oldukları için müslümanları boyundurukları altına almaya yada katledeceklerdir Asla onlara boyun eğilmemelidir Bu gerçek şereftir. Müşriklere boyun eğerseniz sizde müşriklerden olursunuz ayetide vardır Cihad ölene yada onlar cizye verecek kadar zayıf düşene kadardır barışın şartı budur. Cihad Allahın kurallarına göre yapılmalıdır bu zorunludur
 • Yanıtla

ayşe gül

müslüman akıllı olur. savaşacağına git müzakere et, dünyayı ayağa kaldır. ingiltere savaş mı dedi sana yoksa? yazık değil mi fakir halkına?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı