Pakistan'dan Hindistan'a rest: Sonuna kadar savaşacağız!

Pakistan Başbakanı Imran Khan, Keşmir'de yapılacak herhangi bir Hindistan saldırısına "karşılık" verileceğinin sözünü verdi. Khan, "Hindistan herhangi bir ihlalde bulunursa sonuna kadar savaşacağımıza karar verdik" diye de ekledi.

14 Ağustos 2019 Çarşamba 15:42
Pakistan'dan Hindistan'a rest: Sonuna kadar savaşacağız!

Keşmir bölgesinin Pakistan tarafından yönetilen kısmının başkenti Muzafferabad'ta açıklamalarda bulunan Imran Khan, Keşmir'de yapılacak herhangi bir Hindistan saldırısına "karşılık" verileceğinin sözünü verdi.

Konuşmasında Hindistan'ı kastederek, "Pakistan ordusu, Keşmir'in Pakistan tarafından yönetilen kısmında bir şeyler yapmayı planladıkları konusunda sağlam bir bilgiye sahip" dedi.

Pakistan Başbakanı, "Hindistan herhangi bir ihlalde bulunursa sonuna kadar savaşacağımıza karar verdik" diye de ekledi.

Yeni Delhi yönetiminin Keşmir'i ilhak kararı

Hindistan, yarım asırdan uzun süredir Cammu Keşmir'e ayrıcalık tanıyan anayasa maddesini iptal ederek, bölgenin özel statülü yapısını ortadan kaldırmıştı.

Hindistan ile Pakistan arasındaki 'Keşmir' sorunu

Yüzde 45'i Hindistan'ın, yüzde 35'i Pakistan'ın kontrolünde olan Keşmir'in yüzde 20'sine ise Çin hakim durumda. Hindistan, ele geçirdiği bölgeleri Cammu Keşmir eyaleti adında kendine bağladı. Cammu Keşmir, Hindistan'da Müslüman nüfusun çoğunlukta bulunduğu tek eyalet durumunda.

Kaynak: Haber7

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Ağustos 2019 Çarşamba 15:42

YORUM YAZ

 • Ali Ekber HaşimiAli Ekber Haşimi8 gün önce
  Pakistan'da misilleme yapıp Hindistan yönetimi altında bulunan SİH Dinine mensup olanların çoğunlukta olduğu ''PENCAP'' Eyaletinde Hindistandan ayrılmak ve bağımsız bir sih devleti(KHALİSTAN)kurmak isteyen sihlere destek vermelidir.
 • MahoMaho8 gün önce
  Hindistan ve çin sizler dünyanin enpisliklerisiniz ey müslüman düşmanları sizlere lanet olsun ALLAHIM bir ortam yarat müminler bir tarafta kafirler bir tarafta karşı karşıya cıhat vakti ALLAHIM bu kuluna bu cihatta yer ver GÜZEL BÜKYÜK ALLAHIM amin
 • Zıya Zıya 8 gün önce
  Sn. Devlet başkanım bir türk neferi olarak musluman PAKİSTAN kardeşlerimin yanindayim sizinleyim ALLAH yar ve yardımcınız olsun inşallah
 • Mehmet Tanriverdi Mehmet Tanriverdi 8 gün önce
  Boşuna atma, Müslümansan korkaksın.Birazdan tükürdüğünü yalarsın.
 • ayşe gülayşe gül8 gün önce
  müslüman akıllı olur. savaşacağına git müzakere et, dünyayı ayağa kaldır. ingiltere savaş mı dedi sana yoksa? yazık değil mi fakir halkına?
 • Abdullah MuratAbdullah Murat8 gün önce
  Hindistan Çin lanetlenmiş topluluktur Şirk koşmaktadırlar Allah lanetlediklerini şeytana taparlar yapmaktadır Yahudiler de Allah tarafından lanetlenmiştir Artık onlar tağut yolunda savaşan şeytanın dostlarıdır Başını şeytanın çektiği küfür topluluğuna aittirler Müşrikler pisliktir Hristiyan ve yahudilerde şirk koşmaktadır bu bilgi kuranda yer almaktadır Kafir grubu iman edenlerin ve Allahın düşmanıdır Bu Allahın hükmüdür Dünyadaki düşmanlık Allahın kendi tercihidir ve İmtihan alanı olan dünyanın olağan bir durumudur 2 grupta imtihan edilmekle birlikte bu imtihanda kafire karşı nasıl bir tutum belirlememiz gerektiği kuranda bildirilmiştir Müminler kafirlere karşı onurlu dost edinmeyen boyun eğmeyen ve şiddetli müminlere karşı ise şevkatlidir. ve Kafirlerle din Allaha has oluncaya kadar savaşmak Allahın emridir Gerçek savaş budur Allah yolunda savaşmak budur Kafirlerle müttefik olmadan yalnız kafirlere karşı savaşmak Küfrü onların yaptığı iftirayı sonlandırmak hem Allaha hemde tüm müslümanlara yalancı akılsız iftirası atmaktadırlar Kuranı inkar etmekte peygamberi ise sahtelik ve yalancılıkla itham etmektedirler Allaha oğullar isnad etmekte Allahtan başka yada onunla beraber ilahlar edinmektedirler Onlarla dost olan onlardandır Müslümanlar hep birlikte bu ilahi düşman lar ile savaşmakla mesuldürler. Onlar şeytanın tesirinde oldukları için müslümanları boyundurukları altına almaya yada katledeceklerdir Asla onlara boyun eğilmemelidir Bu gerçek şereftir. Müşriklere boyun eğerseniz sizde müşriklerden olursunuz ayetide vardır Cihad ölene yada onlar cizye verecek kadar zayıf düşene kadardır barışın şartı budur. Cihad Allahın kurallarına göre yapılmalıdır bu zorunludur

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Ağustos 2019