Pakistan'dan 'Barış Pınarı Harekatı' açıklaması

Pakistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Faysal, "Türkiye'nin bölgedeki meşru güvenlik kaygılarını anlıyoruz. Türkiye de Pakistan gibi terör kurbanı olmuş ülkelerden biridir" dedi.

10 Ekim 2019 Perşembe 15:54
Pakistan'dan 'Barış Pınarı Harekatı' açıklaması

Pakistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Muhammed Faysal, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin "Türkiye'nin bölgedeki meşru güvenlik kaygılarını anlıyoruz. Türkiye de Pakistan gibi terör kurbanı olmuş ülkelerden biridir." dedi.

Haftalık basın toplantısında konuşan Faysal, Türkiye'nin Suriye'de yürüttüğü siyasi çözüme yönelik adımlarının Pakistan tarafından desteklendiğini açıkladı.

Faysal, "3,5 milyondan fazla Suriyeli mülteciye nezaketle ev sahipliği yapan Türkiye'nin insani çabalarını tebrik ediyoruz ve Türkiye'nin bölgedeki meşru güvenlik kaygılarını anlıyoruz. Türkiye de Pakistan gibi terör kurbanı olmuş ülkelerden biridir." ifadelerini kullandı.

Faysal, Pakistan'ın Suriye'de siyasi çözüme ilişkin umutlu olduğunu belirterek, "Pakistan, Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunmasına ve en kısa zamanda tüm taraflarla bölge ülkelerinin bir araya gelerek sorunun siyasi yollarla çözülmesine ilişkin umudunu korumaktadır." değerlendirmesinde bulundu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Ekim 2019 Perşembe 15:54

YORUM YAZ

 • hjkhjk4 gün önce
  işte dost kardeş ülke budur ama keşke ama keşke pakistan hindistan iran bangladeş daha nicesiaynı ırk olduğu afganistanın işgaline izin vermeselerdi çok daha o zaman pakistanı severdim
 • kiowakiowa4 gün önce
  azerbaycan,türkmenistan,g.kore,özbekistan,kazakistan,bosna hersk vb. diğer ülkeler ne dedi acaba.....japonya operasyonu kınadı!!!!!
 • hercaihercai4 gün önce
  Siyasi yonler kapanmasaydi biz oraya girmezdik sayin Faysal.
 • aliali4 gün önce
  EYVALLAH KARDEŞİM

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Ekim 2019