Osmanlı İmparatorluğu hiç yıkılmamış olsaydı ne olurdu?

Ruhi Çenet, Osmanlı İmparatorluğu’nun bilinmeyen sırlarını ve en geniş topraklara ulaştığı dönemi anlattığı videoda ‘Osmanlı İmparatorluğu hiç yıkılmamış olsaydı ne olurdu?" sorusuna cevap veriyor.

13 Mayıs 2018 Pazar 14:11

Ruhi Çenet, Osmanlı İmparatorluğu’nun bilinmeyen sırlarını ve en geniş topraklara ulaştığı dönemi anlattığı videoda ‘Osmanlı İmparatorluğu hiç yıkılmamış olsaydı ne olurdu?" sorusuna cevap veriyor.

Haber Tarihi: 13 Mayıs 2018 Pazar 14:11

YORUM YAZ

 • HüseyinHüseyin4 ay önce
  Osmanlıyı hayalciliği ve kendi boyunu aşan ihtirasları yıktı. Taht koruma sevdasına fakir ve geri bırakılan osmanlı coğrafyası üretmeyen sanayileşme hamlesi yapamayan yapısıyla tıpkı bugünkü AKP yönetimini andıran hareketlerle kendi sonunu hazırladı.Osmanlıyı yıkıma götüren ittihat ve terakki'nin türkçesinin birlik ve kalkınma partisi olduğunu kaç kişi fark etti merak ediyorum. Benzerliğe bakarmısınız, isim benziyor, kafa benziyor. Sonuç benxemez inşallah.
 • Mustafa kalender Mustafa kalender 4 ay önce
  ....Yiıkılmasaydı,(yıkılmış), abdülhamit ölmeseydi,(ölmüş). Osmanlı devleti "linkeşytayn" gibi belki bir ülke olurdu.Ona da hıristiyan dünyası müsaade ederse.
 • Murat KahramanMurat Kahraman4 ay önce
  Evet İmparatorluk gerilemeseydi ve yikilmasaydi,bu calisma realiteden uzak olmak uzere kagit uzerinde istatiski olarak dogru bilgiler iceriyor..Bir donem Boylesine zenginliklere sahip bir imparatorlugun nasil olurda teknolojik ve idari zafiyetlerden vs..bu kadar topragi gerileme ve cokus donemiyle(yikilma oncesi safhalar)kaybetmesi ve 1.dunya savasi oncesi,sarayinin payitahtinin dahi gunluk giderlerini yurtdisi borclanmayla karsilar hale gelme konusuda(ah su avrupa amerika yok mu! demeden reel oz elestiri metoduyla);ayri bir video ile tarafinizdan hazirlanmasi,cok faydali olur kanaatindeyim..
 • GaziGazi4 ay önce
  En önemli şey, terör devleti İsrail kurulamazdı.
 • ibrahimibrahim4 ay önce
  hasan kardes, ingiltere daha kendi icinde ugrasirken osmanli imparatorlugunde duraklam devrinin ortasindaydi. Biraz kitap okursaniz ilkokul cocuklari gibi gereksiz bos yorumlar yapmazsiniz.
 • maskmask4 ay önce
  halamın sakalı olsa amcam olurdu
 • maskmask4 ay önce
  halamın sakalı olsa amcam olurdu
 • Cihan DorukCihan Doruk4 ay önce
  Kafayı yiyikler bir de şöyle sorun.... Roma, Bizans, Pers, Napolyon, Hitler imparatorlukları yıkılmasaydı ne olurdu?
 • zalim eniyi öğretmendirzalim eniyi öğretmendir4 ay önce
  Allahcc 1500 dakalık filime 90 dakka ara vermesindede bi hikmet vargüneşbatıdan doğacak 1600 lü yılarda misafirliğe giden zalim batı 2015 de o misafirliğe gidenler yatıyagidiyo o batıyaalman komutanmacaristanı işkaleder alman komutanını tuvaleti gelir yanındaki macar ere tuvalet varmı buralarda oda aha ova istediğin yere yap olurmu alman komutaner eğer tuvaleti biz bulsaydık biz gelir almanyayı işkal ederdik düşünenlere gelsin allah dualarını kabuletsin amin
 • cemaleddincemaleddin4 ay önce
  Her bashlangicin bir sonu muhakkak olacaktir. Osmanli yikilmasaydi deccal devri bashlamamish olurdu. Bu devirde gecicidir. En fazla 40-50 sene olan bu an dan sonra umulurki tekrar Dünya Türklerle tanishacaktir. Bu an en yakin 2022 en uzun 2060 yillarinda tekamül eder. Insallah hakkimizda hershey hayirlisi olurdu. Osmanli sanildigi gibi israf halinde degildi. Günlük kazancini helalinden kazamayanlar lütfen ecdadina iftira atmasin.
 • ibrahimibrahim4 ay önce
  OSMANLI iMPARATORLUGU YIKILMADAN ÖNCE 300 SENE SALLANDI, BU SALLANTIYI IMPARATORLUGU YÖNETEN BILGISIZ PADISAHLAR VE FARK ETMEDI, NEDENI BELLI, CÜNKÜ ONLAR KENDI KEYIFLERINI DÜSÜNÜYORLARDI, CÜNKÜ ONLAR ISRAF ICINDE YASADILAR, YÜCE RABBIMIZ BÖYLE ISRAF ICINDE YASAYAN INSANLARI BIR GÜN CEZALANDIRACAK TABIIKI
 • mustafa köseoğlumustafa köseoğlu4 ay önce
  ugur değil ruhi çenet
 • hasanhasan4 ay önce
  muhtemelen ingiliz somurgesi olurdu
 • FellahiFellahi4 ay önce
  Teyzemin bıyıkları olsaydı dayım olurdu.
 • YETASDEYETASDE4 ay önce
  Uğur değil ruhi be kardeşim

Günün Karikatürü

23 Eylül 2018