• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Olpak: Türkiye’nin geleceğine sahip çıkalım

MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, “Güneydoğu sorununun çözümü, sadece ülkemizin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde uzun yıllardır yaşanan bir sorunun çözümü anlamına gelmekle kalmayacak, aynı zamanda ülkemizin aydınlık geleceği adına Cumhuriyet tarihini

Yeniakit Publisher
2013-03-03 21:44:00 - 2013-03-03 21:45:34
Olpak: Türkiye’nin geleceğine sahip çıkalım

İSTİHBARAT SERVİSİ
Afyon’da gerçekleşen “MÜSİAD Gelecek Çalıştayı” kapanış oturumunda konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, “MÜSİAD’ın gelecek vizyonunu konuştuğumuz bir dönemde gözden kaçırmamamız gereken çok önemli bir gerçek, Türkiye’nin geleceği için atılan adımlar konusunda anlayışlı ve sağduyulu olmamız ve doğru olduğuna inandığımız bu sürece net bir şekilde destek vermemiz gereğidir. Son günlerde oldukça yoğun tartışmaların yaşandığı bu sürece, kısır bir bakış açısıyla yaklaşıp, Terör Örgütü ile pazarlık süreci diye bakmıyoruz. Türkiye’nin hedefleri doğrultusunda geleceğini yeniden inşa etme süreci olarak bakıyoruz” dedi.
HUZUR, REFAH VE ÖZGÜRLÜK İÇİN
Oluşturulmaya çalışılan çözüm sürecinin, yıllardır şahit olduğumuz acımasız terör sorunu kadar bu çerçevede birikmiş sorunların artık bir çözüme kavuşması, bölge halkının refah ve mutluluğu, Türkiye’nin kalkınması, bütün vatandaşlarının mutluluğu, özgürlükler ve demokrasi açısından da çok büyük bir engelin ortadan kalkması anlamına geldiğini anlatan Olpak, “Ülke olarak, telafisi ve acısının tarifi hiç bir şekilde mümkün olmayan, kaynaklarımızı, enerjimizi, evlatlarımızı ve yarınlara dair umutlarımızı tüketen terör sorunun çözülmesi, ülkemizin daha yaşanabilir, refaha erişmiş ve uluslararası saygınlığı artmış bir ülke konumuna yükselmesini sağlayacaktır” diye konuştu.
Türkiye’nin son 10 yılda yakaladığı başarı ve istikrarın, önümüzdeki yıllarda bölgemizde ve dünyada etkimizi arttırma yönünde önemli bir fırsat olduğuna da dikkat çeken MÜSİAD Başkanı, şunları kaydetti: “Bu süreçte, ekonomik kalkınma, kuşkusuz siyasi istikrarın sürdürülebilirliği sayesinde gerçekleşmiştir. Bu kazanımların kaybedilmemesi ve en önemlisi bu fırsatın en iyi şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir. Gelişme ve ilerleme yolunda önümüzde yıllardır en büyük engel olarak duran terör sorununun çözüm sürecine girmesi son derece önemlidir. Bu ortamda, hükumetin kararlı ve sabırlı duruşu, risk alma cesareti ve dirayetini doğru buluyor ve destekliyoruz. Çözüm sürecinde, üzerine görev düşen herkesin, her kurumun elini taşına altına koyması gerektiğine inanıyoruz.”
ETNİK AYRIMCILIK
KARŞISINDA, ÇÖZÜMÜN YANINDAYIZ
MÜSİAD’ın kurulduğu günden beri etnik ve dini her türlü ayrımcılığa karşı durmuş bir kurum olarak, çözüme yönelik katkı sağlamaya hazır olduğunu vurgulayan Başkan Nail Olpak, şu önerilerde bulundu: “Şubelerinin yarısı Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan, bu bölgeye yatırım yapmış ve bölgede yaşamaya devam eden binlerce üyeye sahip olan bir işadamları derneği olarak, refahın, gelişmenin ve huzurun, yalnızca pozitif istikrarı yakalayabilmiş ortamlarda yeşerip büyüyeceğine inanıyoruz. Bugün geldiğimiz noktada, ekonomik ve sosyal anlamda ağır bedeller ödediğimiz terör meselesini ve bununla ilişkili sorunları çözmeye yönelik güçlü bir iradenin olduğunu görüyoruz. Bu süreci, terör örgütüyle yürütülen bir müzakere süreci olarak görmüyor, ülkemizin geleceğinin önünü açmak olarak görüyor ve bu konuda, seçilmiş Milet Meclisimize ve onun içinden çıkmış hükumetimizin sağduyusuna güveniyoruz.”

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23