• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Nevşin Mengü tweetiyle Yahudileri kızdırdı! Hemen çark etti

Gazeteci Nevşin Mengü, ABD Başkanı Donald Trump'ın İncil elinde bir fotoğrafını paylaşarak İncil'den yaptığı alıntıda “dua ettiğiniz zaman iki yüzlülerden olmayın. Onlar, herkes kendilerini görsün diye havralarda ve caddelerin başlarında dikilip dua etmekten zevk alırlar” Matta 6:5" ifadesini kullandı. Fakat buna Yahudi bir takipçi tepki gösterince hemen çark etti.

Yeniakit Publisher
2020-06-03 02:16:00 -
Nevşin Mengü tweetiyle Yahudileri kızdırdı! Hemen çark etti

ABD Başkanı Donald Trump 1 Haziran'da gösteriler sırasında bahçesi yanan St. John's kilisesini ziyaret edip, elinde İncil'le açıklamalarda bulunmuştu.

Trump'ın bu fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşan gazeteci Nevşin Mengü, ABD Başkanı'na "Elinde tuttuğu kutsal kitapta diyorki: “dua ettiğiniz zaman iki yüzlülerden olmayın. Onlar, herkes kendilerini görsün diye havralarda ve caddelerin başlarında dikilip dua etmekten zevk alırlar” Matta 6:5" sözleri ile tepki gösterdi.

 

Ancak Mengü, Trump'a laf söylerken Musevileri kırdığının farkına varmadı. Bu duruma Karel Valansi "Havraları karıştırmadan mesajınızı veremiyor musunuz? Nevsin Mengü" diyerek tepki gösterdi.

Bu uyarı ile gaf yaptığını anlayan Mengü, bu kez de "Karel hanım sizin nezdinizde tüm musevi arkadaşlardan özür diliyorum, Matta 6:5teki bu anti-semit tonu farketmeden paylaştım. Sizleri incitmek gibi bir niyetim yoktu" diyerek yaptığı hatayı telafi etmeye çalıştı.

Ancak, bu kez de Matta 6:5'teki anti-semit ton ifadesi ile Hristiyanların kutsal kitabına laf söylediğinin farkına varmadı.

İşte Mengü ile takipçisinin arasında yaşanan o diyalog...

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

kutsal dabacaniyi yersin

iyide o kitabin neresi kutsal? hindularin inekleri o kitaptan daha kutsal. isleri gucleri kuyruk sallamadan zincirlerini tutanlara sirin gozukmek
 • Yanıtla

Gercek

İslami incittiginizdede özür diledeniz
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı