• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Netanyahu, katliamlarına destek veren ülkeleri duyurdu! Bosna Hersek tepki gösterdi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Filistin katliamlarına destek veren ülkeler arasında gösterdiği Bosna Hersek'ten terör devletine çok sert tepki geldi.

Yeniakit Publisher
2021-05-16 14:21:00 -
Netanyahu, katliamlarına destek veren ülkeleri duyurdu! Bosna Hersek tepki gösterdi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Filistin katliamlarına destek veren ülkeleri duyurdu. Açıklamada adı çeken Bosna Hersek ise, Netanyahu'ya tepki gösterdi.

İsrail Başbakanı Binyamin sosyal medyadan yayımladığı mesajında, İsrail'in Filistin'e saldırıları süresince "İsrail'in yanında kararlılıkla duran" ülkelerin bayraklarını paylaşarak, bu ülkelere teşekkür etti.

Netanyahu'nun açıkladığı ülkeler

Netanyahu'nun paylaştığı mesajında bayraklar sırayla; ABD, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Bosna Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Kanada, Kolombiya, Güney Kıbrıs, Çekya, Gürcistan, Almanya, Guatemala, Honduras, Macaristan, İtalya, Litvanya, Moldova, Hollanda, Makedonya, Paraguay, Slovenya, Ukrayna ve Uruguay ülkelerine ait.

Bosna Hersek'ten tepki

Ancak Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi üyesi Şefik Caferovic, Netanyahu'nun Bosna bayrağını kullanmasına tepki göstererek, "İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, İsrail'in mevcut eylemlerini destekleyen ülkelerin bayraklarının yanına Bosna Hersek bayrağını da koymuş. Başbakan Netanyahu'ya mesajım şu: Bosna Hersek, Gazze'de masum sivillerin İsrail askeri güçleri tarafından öldürülmesini desteklemiyor. Başbakan Netanyahu'yu, Gazze'ye yönelik orantısız saldırıları durdurmaya, Filistin ve İsrail halkı için barışın tesisine katkıda bulunmaya çağırıyorum" dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

anğaralı

bu şerefsiz yahudinin genlerinden gelen bir taktik müslümanları birbirine düşürmek ve onlarla araya mesafe koymak için söyledikleri yalanlar bir fasık size bir haber verilince iyice araştırın diye boşuna söylenmemiş bir sözdür ve biz müslümanlar bu fasıkların sözlerine israiliyet diyoruz sakın ha siyonistin haberlerini doğrulamayın çünki hep yalandan iberettir
 • Yanıtla

Fevzi

"Devlet Başkanlığı Konseyi Üyesi" Dıdısının dıdısı. Çok önemli değil, bizzat Devlet Başkanı kimse o açıklama yapmalı. Ne şiş yansın ne kebap durumu hoş değil.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23