• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ne tür avantaj sunuyor? "Elektrik almak" için bu özellikler yeterli

Yeniakit Publisher
2023-12-09 16:40:00 - 2023-12-09 16:41:15
Ne tür avantaj sunuyor? "Elektrik almak" için bu özellikler yeterli

Elektrikli araç kullanımı ülkemizde de yaygınlaşmaya devam ediyor. İşte bu araçların yaygınlık kazanmasını etkileyen faktörler:

Avrupa ülkeleri ile eş zamanlı olmasa da son dönemde ülkemizde elektrikli araçlara yönelik ilgi artarak devam ediyor. Peki kullanıcılar açısından bakıldığında bu araçların sunduğu avantajlar neler?

Peki neden almalıyız?

Elektrikli araçlar çevresel ve ekonomik açıdan önemli avantajlar sağlar. Bu araçların benzinli araçlara kıyasla yakıt maliyetini beşte bir oranında azalttığı söyleniyor. Elektrikli araçların servis tamirine ihtiyaç duyma süresinin daha uzun olması, kullanıcıları bakım maliyetleri açısından da rahatlatıyor.

Çevre için uygun sunum

Elektrikli otomobillerin en önemli maliyet kalemi, araçlarda kullanılan bataryanın ömrü bittiğinde değişmesi gerektiğinde ortaya çıkar. Elektrikli araçlarda fosil yakıtlardan enerji sağlanmaması ve egzoz sistemi kullanılmaması, çevrenin korunması açısından büyük önem taşır. Benzinli araçların karbon salınımı küresel ısınmayı tetikleyen başlıca faktörler arasında.

Gürültü kirliliği de yok

Elektrikli araçların kullanımının yaygınlaşmasının atmosferdeki karbon salınımı düzeyini de önemli ölçüde azaltacağı öngörülür. Çevre dostu tasarımları sayesinde elektrikli araçlar, gelişmiş teknolojik donanımlar kullanılarak üretilir ve sessiz bir kullanım deneyimi sunar. Bu sayede gürültü kirliliğinin önüne geçilmesinde de önemli bir rol oynar.

Yeni ama etkili çıkış

Özellikle 2015 yılından bu yana, dünyadaki büyük otomobil firmalarının çalışmalarını elektrikli araçlar üzerinde yoğunlaştırdığını görmek mümkün. Türkiye’de henüz elektrikli otomobil satışları düşük seyretse de yakın gelecekte pazarın gitgide hareketleneceği düşünülüyor. Siz de otomobil tercihinizi elektrikli araçlardan yana kullanabilir, çevre dostu ve yakıt tasarrufu olanağı sunan bir araç satın alabilirsiniz.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23