• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Müslüman ülke hakkında alçak itiraf: İslam'a karşı savaşımıza yardım edin!

Fransa'da SOSCO isimli aşırı sağcı grubun "İslam'a karşı savaştığı için" Esed rejimine maddi yardımda bulunduğu ve gönüllü savaşçı gönderdiği ortaya çıktı.

Yeniakit Publisher
2021-06-11 21:46:00 - 2021-06-11 22:01:27
Müslüman ülke hakkında alçak itiraf: İslam'a karşı savaşımıza yardım edin!

SOS Chrétiens d'Orient (Ortadoğu Hristiyanları için Alarm) isimli Fransız İslam karşıtı ve aşırı sağcı kuruluşun İslam karşıtlığı ortak paydasından hareketle Suriye'de Beşar Esed rejimine destek sağladığı ortaya çıktı.

Kuruluşun lideri François-Xavier Gicquel'in Esed rejimi saflarında Hristiyan güçlerle birlikte savaşmak üzere Suriye'ye İslam karşıtı Fransız gönüllüler gönderdiği, bu gönüllülerin Esed rejimi güçleriyle birlikte Suriye halkına karşı çeşitli suçlara karıştığı belirtiliyor.

"Suriye'de İslam'a karşı savaşımıza yardım edin" sloganı

SOS Chrétiens d'Orient'in Esed rejimi saflarında savaşan Hristiyan milislere yardımlarda da bulunduğu, bu paraları da Fransa'da "Suriye'de İslam'a karşı savaşımıza yardım edin" sloganıyla topladığı ortaya çıktı.

(SOS Chrétiens d'Orient lideri François-Xavier Gicquel Nazi selamı verirken)

2012'de kurulan SOS Chrétiens d'Orient'in 2014'ten beri Suriye'de faaliyet gösterdiği belirtiliyor.

SOSCO, kendisini yardım derneği olarak lanse eden ve bununla birlikte İslam karşıtı görüşlerini kamuoyuna açıklamaktan çekinmeyen bir kuruluş.

Faaliyetleri nedeniyle Fransa'da 18 aylık soruşturmadan geçen kurumun, Suriye'de herhangi bir insani yardımda bulunmadığı, savaşta kullanması için Esed rejimine maddi yardım sağladığı ve Suriye halkına yönelik katliamlara karıştığının tespit edildiği açıklandı.

Soruşturmadan sonra silahlı fotoğraflar kaldırıldı

SOS Chrétiens d'Orient'in sosyal medya hesabından geçmişte Suriye'deki askeri faaliyetlerine dair resim ve bilgiler paylaşılırken, soruşturmadan sonra bu verilerin kaldırılması ve sadece Hristiyanlara yardımda bulunulduğuna dair verilerin paylaşılması dikkat çekiyor.

(SOS Chrétiens d'Orient yöneticilerinden Alexandre Goodarzy (ortada siyah tişörtlü) ve Esed rejimi güçlerinin Hristiyan yöneticilerinden Simon el-Vekil (solunda askeri kıyafetli))

(SOS Chrétiens d'Orient'in Twitter hesabından yapılan bir paylaşımda kuruluşun yöneticilerinden Alexandre Goodarzy silahlı olarak Esed rejimi ordusundaki bir Hristiyanla beraber haç dövmelerini sergiliyor. Paylaşıma dair açıklamada Maharda'daki Hristiyanlar için savaştıkları ifade ediliyor.)

İslami kuruluşları sırf fikirlerinden dolayı yargılamadan ani kararlarla kapatmakla eleştirilen Paris yönetiminin, soruşturmada ortaya çıkan delillere rağmen SOS Chrétiens d'Orient'i kapatmaması ve mensuplarına herhangi bir cezai işlemde bulunmaması tepki çekiyor.

Kaynak: Mepa News

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ne yapabiliriz?...
 • Yanıtla

Celal dönmez

Bu itler her tarafları savaşçı olsa kaç yazar? Ancak sivillere güçleri yeter korkak ördekler.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23