Muharrem İnce 'Barış Atay'ı böyle savundu!

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden Barış Atay’ın tweetlerinden dolayı gözaltına alınmasına tepki gösterdi. İnce, “Sadece fikir beyan ettiği için insanların gözaltına alınmasını doğru bulmuyoruz” dedi.

17 Mayıs 2018 Perşembe 02:13
Muharrem İnce 'Barış Atay'ı böyle savundu!

Mitinglerine bir gün ara veren Muharrem İnce, İstanbul’da Cumhuriyet'in sorularını cevapladı. Kendisinin ülkeyi yönetme iddiası olduğu için “Devri sabık yaratmayacağım” dediğini anımsatan İnce şöyle devam etti:

"DEMOKRASİ İDDİASINDAKİ BİR ÜLKEYE YAKIŞMIYOR"

“Öncelikle Barış Atay’ın gözaltına alınması yanlış onu söyleyeyim. Bu ülkede herkes özgürce görüşlerini dile getirebilmeli. İnsanların tweet attılar diye atar topar gözaltına alınmaları, demokrasi iddiasındaki bir ülkeye yakışmıyor.

Ama ben Atay gibi düşünmüyorum. Bu ülke siyasetçilerin birbirine yönelik ’Seni Yüce Divan’a göndereceğim’ tehditleriyle çok zaman kaybetti. Ben siyasetçiyim. Yapmam gereken mevcut siyasetçileri tehdit etmek değil, adil bir yargı düzeni kurmaktır. O yargı gerekirse eskiden görev yapanların, gerekirse de beni yargılar..”

Haber Tarihi: 17 Mayıs 2018 Perşembe 02:13

YORUM YAZ

  • Osman19Osman195 ay önce
    Tehdit ne zamandan beri "fikir beyani" oldu?
  • BerkBerk5 ay önce
    Doğru demiş.

Günün Karikatürü

23 Ekim 2018