• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Muhalif ekonomist hızlı çıktı! Bakan olmak için Berat Albayrak'a CV göndermiş

AK Parti karşıtlığı ve CHP'ye yakınlığı ile bilinen ekonomist Özgür Demirtaş'ın Berat Albayrak siyasete girmeden önce, CV'sini Albayrak'a göndererek bakan olmak için torpil istediği iddia edildi.

Yeniakit Publisher
2021-02-23 13:25:00 - 2021-02-23 15:12:37
Muhalif ekonomist hızlı çıktı! Bakan olmak için Berat Albayrak'a CV göndermiş

AK Parti'nin politikalarına yönelik karşıtlığıyla bilinen muhalefet yandaşı Prof. Dr. Özgür Demirtaş'ın, Berat Albayrak Çalık Holding'in başında iken CV'sini gönderip torpil istediği öne sürüldü. Özgür Demirtaş, ClubHouse'da torpil isteği sorulunca Cumhurbaşkanı adaylığı için isminin geçtiğini bunu bile kabul etmediğini öne sürerek, "Bakan olmak için torpil istemedim" dedi.

Gökhan Topçu isimli sosyal medya kullanıcısı, Berat Albayrak'ın hacklenen e-maillerinde Özgür Demirtaş'ın iş istemek için gönderdiği CV ile ilgili yazışmaları bulup, ClubHouse'da Demirtaş'a bunları sordu. İşte o aşamadan sonra yaşananlarla ilgili Gökhan Topçu'nun paylaşımları...

2012 yılında niye CV gönderdin?

- Az önce ClubHouse'da Özgür Demirtaş'a 2012 yılında toplumsal gerilimin yüksek olduğu bir dönemde niye Berat Albayrak'a ve Çalık Holding'e CV gönderdiğini sordum.

- Kendisi bir arkadaşına CV gönderdiğini, arkadaşının Bakan'a CV'sini gönderdiğini söyledi.

'Adım Cumhurbaşkanlığı için geçiyor bakanlığa tenezzül etmem'

- Üzerine de isminin Cumhurbaşkanı adalığı için geçtiğini ve onu bile kabul etmediğini, bakanlığa tenezzül etmeyeceğini söyledi. Gelelim gerçeklere...

- Özgür Bey'in mail gönderdiği arkadaşı Çalık Holding Kurumsal İletişim Direktörü. Yani rastgele bir arkadaşına CV gönderme onun da Berat Albayrak'a iletmesi gibi bir durum yok.

Biz Çalık Holding'te iş istediğini sanmıştık...

- Bir diğer konu da şu: Özgür Demirtaş'ın bahsettiği tarihte Berat Albayrak bakan değil, sadece Başbakan'ın damadı.

- Kendisi yayında CV'sini bakan olmak için göndermediğini söyledi. Oysa biz Çalık Holding bünyesinde bir görev için gönderdiğini düşünmüştük.

Berat Albayrak'a bakan olmak için mi CV gönderdi?

- Kendisinin yöneticisi olduğu banka ve bankanın bağlı olduğu holding milyar dolar seviyesinde vergi borcunu sildirdi. Bu konuda ne düşünüyor?

- Biz başta öyle bir olasılık düşünmemiştik ama Özgür Demirtaş acaba Berat Albayrak'a AK Parti hükümetinde bakan olmak için mi CV gönderdi?Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Putsavar

AHHH YİĞİT BULUT HOCAM ÜNİVERSİTEDEYKEN SINIFTA BIRAKMADIN BU ÖĞRENCİNİ BAK ŞİMDİ CAR CAR YALAN İFTİRA KOKAN PİS AĞZIYLA AKPARTİMİZE SALDIRIYORRR AHHHHH
 • Yanıtla

Ali Veli

Adam muhalif ekonomist degil, rustunu ispat etmis finans profesoru. 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23