• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Milletin adamı 66 yaşında

Bugün, Türk siyasi hayatına icraatleri ve vizyonuyla damga vuran, Türkiye’nin son yıllardaki büyük ilerleyişinin mimarı Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın doğum günü.

Yeniakit Publisher
2020-02-26 11:46:00 - 2020-02-26 12:47:31
Milletin adamı 66 yaşında

Türk siyasetine damga vuran, Türkiye’nin son yıllardaki büyük ilerleyişinin mimarı Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün doğum günü... İlk günkü heyecanla, ilk günkü dinamizmle Türkiye için eser ve hizmet üretmeye devam eden Başkan Erdoğan, yakın zamanda tarihinin en büyük kriziyle sarsılmış Türkiye’yi bölgesel güç olmaktan küresel bir güç haline getirdi.

Okuduğu şiir bahane edildi

Bugün, Türk siyasi hayatına icraatleri ve vizyonuyla damga vuran Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın doğum günü. Siirt’te okuduğu şiir bahane edilerek Pınarhisar Cezaevi’ne konulan, “Siyasi hayatı bitti, muhtar bile olamaz” denilen Erdoğan, ilerleyen yıllarda Başbakan, Cumhurbaşkanı ve Türkiye’nin ilk Başkanı oldu. Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti, 15 aylık bir parti olarak 3 Kasım 2002 tarihinde yapılan seçimde, yüzde 34,6 oy alarak tek başına iktidar oldu. AK Parti sandıktan tek başına iktidar olarak çıkmasına rağmen, vesayet odakları Erdoğan’ın milletvekili olmasının önüne geçerek başbakan olmasını engelledi. Siyasi yasağı kaldırılmasının ardından Siirt’ten milletvekili adayı olan Erdoğan, 9 Mart 2003’teki seçimde oyların yüzde 84,8’i alarak seçildi ve 59. hükümetin başbakanı oldu.

Vesayetçileri bitiren hamle

2007’de yılında 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in görev süresinin dolması ile birlikte Cumhurbaşkanlığı seçimi krizi yaşandı. Bir taraftan Cumhuriyet mitingleri organize edildi, diğer yandan 367 garabeti devreye sokuldu. Aynı günlerde TSK’nın resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan 27 Nisan e-muhtırası ile seçilmiş hükümete gözdağı verilmek istendi.

Erdoğan’ın dik duruşuyla çöpe giden e-muhtıranın ardından 22 Temmuz 2007 yılında yapılan seçimlerde, AK Parti yüzde 46,58 oy aldı. İstediklerini alamayan aynı odaklar bu kez 2008’de AK Parti’ye yönelik açılan kapatma davası ile sahne aldı. Büyüyen Türkiye’ye ket vurmak için her türlü ihaneti sergileyen odaklarına karşı en büyük adımlardan biri cumhurbaşkanlığı konusunda atıldı. Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesine ilişkin anayasa değişikliğinin uyum yasası 2010’da hayata geçirildi. 2014 Ağustos ayında ise Erdoğan, millet tarafından seçilen ilk cumhurbaşkanı oldu.

MİT’le başlayan saldırı 15 Temmuz’a kadar sürdü

Biz kısık sesleriz” diyen Erdoğan hükümetini devirmek için FETÖ eliyle kirli planlar devreye sokuldu. MİT Müsteşarı Hakan Fidan üzerinden ilk saldırısını gerçekleştiren FETÖ, 7 Şubat 2012 günü Fidan’ı tutuklamak için ifade vermeye çağırdı. Meclis’te kabul edilen MİT yasası, 18 Şubat 2012 tarihinde yürürlüğe girerek tehlike savuşturuldu. AK Parti Hükümeti’ni devirmek amaçlı 2013’te ise Gezi Kalkışması’nı başlatılırken, Haziran ayındaki kalkışmayı, 17-25 Aralık tarihlerinde gerçekleşen yargı darbesi takip etti. Milli iradeye yönelik darbe girişimlerinin gölgesinde 2014 yılında ilk Cumhurbaşkanlığı seçimi gerçekleştirildi. Her kumpasta, her haksızlıkta Erdoğan’ı yalnız bırakmayan Türk milleti, 10 Ağustos’ta da Recep Tayyip Erdoğan’ı yüzde 51,8  ile Cumhurbaşkanı seçti. Cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan’ı devirmek için TSK’nın içerisine sızan ihanet çetesi harekete geçirildi. Devletin kılcal damarlarına kadar sızan Fetullahçıların sinsice yürüttüğü darbe girişimini öğrenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ihanet girişiminin haberini aldıktan sonra besmele çekti ve iki rekat sefer namazı kıldı.

Bazen mazlumun sofrasında bazen kimsesizin evinde

Daha önceki ihanet girişimleri karşısından Erdoğan’ı yalnız bırakmayan millet, yine meydanlara indi. 7’den 70’e milyonlarca vatandaş, ABD destekli Fetullahçı hainler tarafından gerçekleştirilen darbeyi püskürttü. Siyonistlere başkaldıran, küresel eşkıya ABD’ye boyun eğmeyen, muhacirlere kucak açan Başkan Erdoğan, vesayet odaklarının tüm engellerini milletle birlikte aştı. “Devlet, millet için vardır” diyerek halkını aydınlığa kavuşturan Erdoğan, kısa süre içersinde Türkiye’nin çehresini değiştirdi. İslam dünyasının en etkili lideri olan Erdoğan, bazen bir mazlumun sofrasında, bazen bir kimsesizin evinde, bazen de masum bir çocuğun davetine icabet ederek, ömrünü Türk milletine hizmete adamış bir devlet adamı olarak tarihe geçti.

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Yusuf

Allah ona uzun umurler versin onu basimizdan eksik etmesin.
 • Yanıtla

mutafa

hayırla uzun ömürler REİS
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı