'Millet ve devlet bekası için hayati sonuçlara vesile olacak'

MHP Genel Sekreteri Büyükataman, partisinin 12.  Olağan Büyük Kurultayı'nın millet ve devlet bekası için çok hayati sonuçlara  vesile olacağını belirtti.

14 Mart 2018 Çarşamba 11:28
'Millet ve devlet bekası için hayati sonuçlara vesile olacak'

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, 18 Mart Pazar günü AnkaraSpor Salonu'nda  gerçekleştirilecek MHP'nin 12. Olağan Büyük Kurultayı'na ilişkin yazılı açıklama  yaptı.

MHP'nin milletin hassasiyetlerini her zaman yüreğinde hissetmiş,  hizmetlerini milletin menfaatine göre planlamış ve dünyayı Türkçe okuyan bir  parti olduğunu ifade eden Büyükataman, "MHP bu vizyonla, 'Önce ülkem ve milletim, sonra partim' diyebilmiş, partinin menfaatlerini daima, milletin menfaatlerinden  geride tutmuştur." değerlendirmesinde bulundu.

"Türk milletini yok etmek isteyen haçlıların yeni seferlerinde artık  devşirmeler kullandığını" belirten Büyükataman, bu güçlerin Türkiye'yi bilek  gücüyle yenemeyeceklerini, yenseler bile yok edemeyeceklerini anlayarak Türk  milletinin içinden profesyonel hainler yetiştirdiklerine işaret etti.

MHP'nin bunu bildiğini ve bununla mücadele ettiğini aktaran  Büyükataman, şunları kaydetti:

"Bunun için gür bir haykırışla diyoruz ki 'Milli Duruş: Şühedaya Vefa,  Millete Beka.' Türk tarihinin ilk zamanlarından bugüne dek gerçekleşen tüm  askeri, ilmi ve güzel sanatlardaki başarıların Türk milletiyle beraber  gerçekleştiğini, komutanlarının yanında kahramanlıklar gösteren askerin Türk  milleti olduğunu ve dahi bu ölümsüz komutanların Türk milletinin kendisi olduğunu  söyledik. Onları yetiştiren annelerimizin, milletimizin temiz evlatları olduğunu  söyledik. Bu yüzden Türk milletinden yeniden bir şahlanış beklemekteyiz. Bu  kurultay millet ve devlet bekası için çok hayati sonuçlara vesile olacak, Türk  siyaseti milli ve manevi değerlere tam bir inanmışlıkla sahip çıkan milliyetçi  ülkücü kadroların mesajıyla daha da anlam kazanacaktır.

Kurultayın Türk milletine hayırlar getirmesi temenni eden Büyükataman,  açıklamasında "Türk milletini hak yoluna, hakikat yoluna, kısaca 18 Mart 2018  Saat 10.00'da Ankara Spor Salonunda yapacağımız 12. Olağan Büyük Kurultayımıza davet ediyoruz." ifadesine yer verdi.

Haber Tarihi: 14 Mart 2018 Çarşamba 11:28

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    12 Aralık 2018