MHP ve AK Parti’den CHP’nin adayı İmamoğlu’na tavsiye: Sokağa çıkma bir iki gün dinlen

PKK, FETÖ ve HDP’nin de desteklediği Ekrem İmamoğlu’nun Ordu Valisi Seddar Yavuz’a yönelik hakaretlerine MHP ve AK Parti kanadından tepkiler sürüyor. Yeniakit.com.tr’ye konuşan AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, İmamoğlu’nu kontrolden çıkmış araca benzetirken, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, CHP’nin adayının sokağa çıkmadan bir süre dinlenmesi gerektiğini söyledi.

12 Haziran 2019 Çarşamba 10:59

 Mehmet Özmen  yeniakit.com.tr 

AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız ile MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, 23 Haziran İstanbul seçimlerine ilişkin Mehmet Özmen'e önemli açıklamalarda bulundu.

“Seçimden sonra herkesi tehdit eden bir İmamoğlu ortaya çıkmıştır”

31 Mart seçimleri öncesinde CHP adayı soğukkanlı, sinirleri alınmış, naif ve kibar bir görüntü sergileyerek adeta seçmene büyük bir takiye yaptığına dikkat çeken MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Ekrem İmamoğlu için o dönemde iyi bir tiyatrocu demiştim. Beni haksız çıkarmadı. Seçimden sonra ortaya çıkan İmamoğlu tablosu kendini öyle net ortaya koymuştur ki; agresif, sert, had bildiren ve herkesi tehdit eden bir İmamoğlu çıkmıştır ortaya. İşte gerçek yüzü budur. Beylikdüzü’nde de aynı İmamoğlu vardı. Gazetecilere hakaret eden, karakol basan, komisere parmak sallayan. Şimdi aynısı tekrar nüksetmiştir.” dedi.

Ekrem İmamoğlu İstanbul’a yakışmıyor”

CHP’nin adayı İmamoğlu’nun Fatih Sultan Mehmet Han'ın emaneti İstanbul’u hak etmediğini belirten Cemal Enginyurt, şöyle konuştu:

“İmamoğlu hakikaten İstanbul’u yönetemez. Biz ‘İmamoğlu seçilmesin’ derken İmamoğlu ile şahsi bir meselemiz olduğu için demiyoruz. İstanbul büyük bir beş yılı kaybeder. Bu sebeple Ekrem İmamoğlu İstanbul’a yakışmıyor. Binali Bey beyefendi kişiliği, devlet adamlığı ve yaptıkları ile adeta kendisini ispat etmiş bir devlet adamıdır. Bunun için tercihimiz her zaman Binali Yıldırım ve Cumhur İttifakından yana olmuştur.”

Cemal Enginyurt’tan İmamoğlu’na tavsiye: Bir iki gün dinlen, sokağa çıkma, sağlıklı hale gelirsin!

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, CHP’nin adayı İmamoğlu’nun ruh halini de değerlendirerek sözlerini şöyle tamamladı:

Ekrem İmamoğlu’na da küçük bir tavsiyede bulunmadan geçemeyeceğim. Lütfen bir-iki gün dinlensin, sokağa çıkmasın, sağlıklı bir hale gelsin. Şirazesi kaymış, sağlığı bozulmuş bir durumdadır. Bu kendisine de partisine de zarar veriyor. Her yeri tehdit ederek ve her yere hakaret ederek bu işler yürümez. Gazeteciyi, patronları tehdit et, Ordu Valisine hakaret et, devletin valisine hakaret et, polislere hakaret et ve sonra da utanmadan “biz bir şey demedik, … dedim, geçit dedim” gibi yalanlara başvurarak hiçbir yere varamazsınız. Gerçek yüzünüz ortaya çıkmıştır. Ben İstanbul seçmeninden hassaten rica ediyorum: sağduyulu davranılmalı, İstanbul’un beş yılı heba edilmemeli ve Cumhur İttifakı kazanmalı diyorum.”

“Ruh hali kontrolden çıkmış, direksiyon hakimiyetini kaybetmiş bir arabanın ruh hali gibi”

AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız ise, Ekrem İmamoğlu’nun ruh halini şöyle anlattı:

“Beylikdüzü’nde ne yaptıysa onları yapmaya çalıştı. Sanki İstanbul’u fethetmiş, dünyaya meydan okuyan bir tarz, bir hava, bir gösteriş halini aldı. Onun bu ruh hali kontrolden çıkmış, direksiyon hakimiyetini kaybetmiş bir arabanın ruh hali gibiydi. Bir daha kontrol altına alınabilir mi, bilemiyorum. İstanbul’a belediye başkanı olursa daha kontrol altına alınamaz. Kontrolsüz gider ve bir yerde kaza yapar.”

“Hakaretler hem devlete hem Ordululara yapılmış hakarettir”

CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’nun Ordu Valisi Seddar Yavuz’a yönelik hakaretlerine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Şenel Yediyıldız, “Sayın Valimiz olması gerekeni yapmıştır. CHP’nin İstanbul adayı yanında 14 kişiyle beraber VIP ile geçmek istemiştir.Bunların zaten genel karakteridir. Böyle bir şeyi bozmak istedikleri zaman, bir yeri rahatsız etmek istedikleri zaman olmayacak şeyleri masum talepmiş gibi göstererek yapmak isterler. Burada da yapılan odur. Sayın Valimizi desteklediğimizi ifade ediyoruz. Vali orada devletin valisidir ve Ordu’nun valisidir. Orada yapılan hakaretler hem devlete hem Ordululara yapılmış hakarettir. Biz bunu öyle değerlendirdik. Bunun için o yapılan hakaretleri telin ettik, kabul etmedik ve ‘kötü söz sahibinindir’ diyerek iade ettik.” şeklinde konuştu. 

“İmamoğlu’nun gerçek yüzü 31 Mart’tan sonra pat diye ortaya çıktı”

CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’nun gerçek yüzünün 31 Mart sonrasında ortaya çıktığını belirten AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, sözlerini şöyle tamamladı:

“Manzaranın gerçek yüzü 31 Mart’tan sonra pat diye ortaya çıktı. Çünkü kurgulanma 31 Mart’a kadardı. Biliyorsunuz bazı şeylerde saati kurarsınız o saatin belli bir diliminde çalışır. Sonra bir daha kurmanız gerekir. Bir daha kuramazsanız saat başka türlü çalışmaya başlar. Şimdi kurgulanma 31 Mart’a kadardı. 31 Mart’tan sonra başka türlü çalışmaya başladı. Gerçek yüzü ortaya çıkmaya başladı. Nedir gerçek yüz? Mazbatayı alır-almaz yaptıklarını biliyorsunuz. Her şey ortadadır. Yani daha ikinci günü ‘Sayın Demirtaş’ın yaptıklarına, söylemlerine katılıyorum, söylemlerine katılmamak mümkün değildir’ gibi gerçek ortağına yumuşak bir gönderme yaptı.”

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Haziran 2019 Çarşamba 10:59

YORUM YAZ

 • iskenderiskender13 gün önce
  Alemlerin efendisi şöyle dua etti Yarabbim ümmetime eza cefa edene sende eza cefa eyle. ÂMÎN bi hakkı el HakBiz mazlum müslümanlara zarar verenler belâsını buluyor..rum, ermeni,yahudi azınlıklar devamlı saldırıyor ALLAH,dacehenneme gönderiyor.Parlamentoda basında saldıranlar nerde ağlaya ağlaya geberdi gittiler."şehitler mehitler,miş namazı insanlığa belâ etmişler ve imama ezana,selâya saldırılar,rabbim hakkımızı zay etmez.
 • chp can halvaşichp can halvaşi13 gün önce
  az bekleyin 12 gün kaldı!tümünüz çullanın ama alayınızı sandığa gömecek!bu haberleride kesin ve münasip yerinizde saklayın,açıp okuruz beraber!tabii başınızı kaldıracak yüzünüz kalırsa!sadece zavallı haberler,ve çok korku var!!!
 • KustahKustah13 gün önce
  Adam beton gibi bütün akpliler+başkan vuruyo yikilmiyo.
 • İşsiz İşsiz 13 gün önce
  Nefesiniz mi yetmiyor?
 • MelikeMelike13 gün önce
  hııı Cananı inzivaya çektiler konuşma konuştukça batıyoruz bir sus! İmamoğlunada sende bir susrezil adam bari su seçim tamamlansın herkes seni gülen adam sansın konuştukça zırvalıyorsunuz susarsanız değerli olursunuz haa seçimden sonra istediğiniz gibi saçmalayabilirisiniz üst akıllları kesin düşünmüştür:Söz gümüş ise sukut altındır demiştir
 • ahmetahmet13 gün önce
  karikatür gibi aday:) Sevimsiz, antipatik, seri yalanci, ofke dolu... zorla sevimli hale getirsek "everest dagindan daha uzun burunlu yalanci pinokyoya" benzetirdim
 • Ahmet Faruk Çarıkcıoğlu Ahmet Faruk Çarıkcıoğlu 13 gün önce
  Pensilvanya da karışık. Ekremin kafasıda dumanlı
 • AhmetAhmet13 gün önce
  Hurdaya gönderin.... tam yeri....
 • BilalBilal13 gün önce
  Normaldir hirsiz yakalandi sucunu ortbazcabasinda ,dikkat edin yalan soyleyenlerhirsizlik yapanlar gizli seyler yapanlar yakalandiklari zaman yaptiklari sey herzaman aynidir:inkar/yuksek ses/suclama/carpitma/ kendini magdur gosterme/ bakti bunlar olmadi tehdit , tipik chp hareketleri. Carpitma
 • ........13 gün önce
  Tam bir yunan zorbası
 • aslanaslan13 gün önce
  kendi partisininin Cumhurbaşkanı adayı Sadi Somuncuoğluna saldıran bir adam mı bunu söylüyor.ve sizde bunu haber yapıyorsunuz he.
 • KorkuKorku13 gün önce
  Korku başa bela!
 • OtamabilOtamabil13 gün önce
  Adam ferarri gibi bizim binali bey murat 24 gibi

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Haziran 2019