Mazbatası iptal edilen AK Partili isimden flaş açıklama! "Seçimden 10 gün önce onaylanan..."

Elazığ’ın Palu ilçesinde başkanlık mazbatası YSK tarafından iptal edilen AK Partili Belediye Başkanı Efrayim Ünalan; "Seçimden 10 gün önce onaylanan bir dava düşündürücü ve bir o kadarda manidardır" dedi.

18 Mayıs 2019 Cumartesi 17:50
Mazbatası iptal edilen AK Partili isimden flaş açıklama! "Seçimden 10 gün önce onaylanan..."

YSK'nın mazbatasını iptal ettiği AK Partili Palu Belediye Başkanı Efrayim Ünalan sosyal medyadan açıklama yaptı.

Ünalan açıklamasında; "Bilindiği üzere bütün şer odaklarına karşı durarak zorlu bir süreçte büyük bir zafere sizinle beraber imza attık. Birileri seçimle alamadıklarını bizans oyunlarına başvurarak elde etmeye çalıştılar. Halkımızın öğreneceği ve gün yüzüne çıkaracağımız çok şeyler var aslında gerek yok demiştik. Seçimde olanlar orada kalır diye düşünüyorduk ama hazm edemediler.Bizle çok uğraştılar terör örgütünden içeride olan hakimler bu davaya gönül verdiğimiz için adeta gözünün üstünde kaşın var diyerek bu haksız cezayı 17-25 Aralık’ta verdiler. 2013'ten beri bu dava yargıtayda. Suç başlığı vergi usulsüzlüğü, bütün vergi dekontlarımız elimizde ödemişiz isteyen Palu maliyesinden sorgulayabilir" dedi.

"Yargı sürecimiz devam ediyor"

Açıklamasını sürdüren Ünalan "Yükselen siyasi kariyerimizi zedeleyip halkın gözünde küçük düşürüp leke sürmeye çalıştılar. Yargı sürecimiz devam ediyor. Bu davadan da alnımızın akıyla çıkacağız. Yeniden yargılama süreci başlamış bir davanın hükmü olmamasına rağmen YSK böyle talihsiz bir karar almıştır.Halkım müsterih olsun mazbatamız encümenlerimizden birine de gidecek olsa, biz yine Palu'nun bütün sorunlarını ve projelerini daha çok çalışarak yapacağız. Bu halkı ve bu meydanı boş bırakmayacağız.Birileri seçimi kaybettiğini anlayıp bizim özel dosyalarımızla uğraşırken kazansa da elinden alacağız dediğinde fikirlerinin bu olduğunu seçim atmosferinde anlayamamıştık Olsun Rabbim bize neyi nasip etmişse onu göreceğiz. Palu halkı bizi utandırmamıştır, bizde onları utandırmayacağız.Seçimden 10 gün önce onaylanan bir dava düşündürücü ve bir o kadarda manidardır" ifadelerini kullandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Mayıs 2019 Cumartesi 17:50

YORUM YAZ

 • Palulu Palulu 28 gün önce
  Allah haklının hakkın yanındadır ama fetöcü hakimler olayı doğrudur bu adam o dönem ak parti ilçe başkanı idi
 • KADİRKADİR28 gün önce
  Neden partiler suça karışmış insanları aday gösteriyor? Adam mı yok?
 • hakan35hakan3528 gün önce
  adam vergi usulsuzluğunden ceza yiyor ama ankara gibi bi yere belediye başkanı olan mansur ifadesinde acıkca vergi kacırdığını söylediği halde hiç bir şey yapılmıyor. bir de chp nin birçok belediye başkanı aydın belediyesi ataşehir beşiktaş beylikdüzü kuşadası şişli vs bir çok belediye başkanı o kadar usulsuzluğe rağmen hala belediye başkanı
 • GerçekGerçek29 gün önce
  Türkiye de haksızlığa uğrayanlar sağ kesim ağlayan pislik yapan insanlara zulüm eden sol kesim.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Haziran 2019