Laikçileri çıldırtacak haber: İmam Hatipli kız öğrenciler robot yarışmasında dünya 3'üncüsü oldu!

Türkiye’yi Güney Kore’de düzenlenen dünya robot yarışmasında temsil eden Güngören İTO Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, 'imkansız görev' kategorisinde dünya 3.'sü oldu.

16 Ağustos 2019 Cuma 01:27
Laikçileri çıldırtacak haber: İmam Hatipli kız öğrenciler robot yarışmasında dünya 3'üncüsü oldu!

STEM Cup Turkey 2019 Ulusalarası Robotik Yarışmasında Otonom Yürüyüş ve Akıllı Şehir Yarışları kategorilerinde yüzlerce adayı geride bırakan Güngörenli öğrenciler, Güney Kore’de Türkiyeyi temsil etti.

Uluslararası Robot Sporları Birliği Federasyonu tarafından 23’ncüsü Güney Kore’nin Changwon şehrinde düzenlenen şampiyonada Türkiyeyi temsil eden Güngören İTO Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin tüm masraflarını Güngören Belediyesi üstlendi.

Türkiye Teknoloji Takımı'nın desteklediği öğrenciler, "imkansız görev" kategorisinde dünya 3.'sü olmayı başardı.

Gurur verici haberi, Türkiye Teknoloji Takımı Twitter hesabından şöyle duyurdu:

Güney Kore'den 3.'lük haberi geldi! Desteklediğimiz Güngören İTO Kız Anadolu İHL öğrencileri, Güney Kore’de düzenlenen Uluslararası Robot Yarışması “imkansız görev” kategorisinde dünya 3.'sü oldular. Gençlerimize tebrikler...

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Ağustos 2019 Cuma 01:27

YORUM YAZ

 • HocaKolaHocaKola2 ay önce
  Bunlarin ezan okuyanlarini ve vaiz verenlerini üretmeliyiz. Kontenjan acigi var, böylece yeni nesil teknoliji ile yetisir ve Laik Atatürk Cumhuriyetine faydali olur.
 • Laikçi ÖmerLaikçi Ömer2 ay önce
  Onlari hemen orada kocaya verin, mutfak robotlariyla ilgilensinler.
 • laikçi Mustafa Hürgenssonlaikçi Mustafa Hürgensson2 ay önce
  başı kapalı robot yapmislar, hemde patates ve sogan kesebilen model !
 • laikçilaikçi2 ay önce
  yapma yapma çıldırıyorummmmmmmmmmmmmmmm
 • cumali cebercumali ceber2 ay önce
  robot denilen şey otomatik puttur. bunu yapanların ve övenlerin ahiretleri azaplı olacaktır.
 • LaikçiLaikçi2 ay önce
  ÇILDIRIYORUMMMMM!!!!!!!!!!
 • wertywerty2 ay önce
  Görünmez robot yapmışlar
 • adaada2 ay önce
  yalan haber bu inanmayın 3.lük filipinlilerde
 • mehmetmehmet2 ay önce
  Mutfak robotu mu yapmışlar? Malum islama göre kadınlar aklı eksik, itaat etmesi gereken varlıklar?
 • mustafamustafa2 ay önce
  Kardeşim bu kadar kin gütmenize, ayrışmaya ve ayrıştırmaya ne lüzum var. Biz halk nezdinde Atatürkçüsüyle, muhafazakarıyla, milliyetçisi ile gayet toleranslı bir şekilde anlaşıyoruz. Bu ne kin bu ne öfke yahu.
 • Ahmet portion Ahmet portion 2 ay önce
  Bacilarimizdan allah razi olsun ama robod mobot isleriyle esas Allah i bulma yolunu kaybetmesinler insallah. Robot falan hikaye
 • emreemre2 ay önce
  fira yani yarışmayı düzenleyen kuruluşun sitesinde bulamadım birinki kim ikinci kim yapılan robot nedir yoksa kofti bir haber mi
 • NihatNihat2 ay önce
  3 kisi mi katilmis yarismaya?
 • LaikçiLaikçi2 ay önce
  Çıldırdım!
 • YılmazYılmaz2 ay önce
  Eyman isimli yorumcu,balık hafızalısın belli.Yanlış adresdesin üstelik,kimse bok yiyen aydınların önünü kapatmadı kapatmıyor,çok çok aydın bir prof.bok yediğini söylemişti,yani her boku yediler aydın olamadılar sadece.Aradığın aydın tipleri bunlar galiba.Yıllar yılı aynı teraneler ve tekerleme olmuş klişe sloganlarla bilim adamı pozunda gerinen,içi ve beyni boş bir nesil yetiştiren önü kapatıldı dediğin aydınlar bunlar işte,önü kapatıldığı halde bok yemişler önleri açılsaydı kimbilir ne çok boklar yiyeceklerdi.
 • dodododo2 ay önce
  laikçilerle ne alakası var bunun aynı milletin vatandaşı değilmiyiz yaptığınız alenen bölücülük!
 • Kürşat Kürşat 2 ay önce
  Kızlarımızı oraya buraya goturmesinler hatta okutmayin sonra mazallah evlenmek yuva kurmak istemezleri goremedim
 • Marko PaşaMarko Paşa2 ay önce
  20 senedir ülkeyi tek başınıza yönetiyorsunuz hala eziklik psikolojinizi üstünüzden atamadınız. Çünkü bilinç altında siz de farkındasınız, bu ülkenin niteliksiz çoğunluğu olduğunuzu laikler karşısında.
 • AMİN AMİN 2 ay önce
  LAİKLERDE NASIL İÇKİ FUHUŞ ŞARKI BALE DANS SOKAKLAR ÇIKIP DEVLETE İSYANEDİLİRİ ÖĞRETİ YÜZDE 35 E AZAPLARI BOLOLSUN
 • SağduyuSağduyu2 ay önce
  Gönülden kutluyoruz gençlerimizi, ideal gençlik bu işte. İnançlı, bilgili, çalışkan helal olsun kızlarımıza. İyi de siz böyle bir başlık atarak ne kadar zavallı kaldığınızın farkında mısınız? Kompleksinizi bu kadar açık ederek bu çocukların başarılarının önüne geçmeye ne gerek vardı? Kutuplaştırmayın ülkemizi, uğraşmayın huzurumuzla, bırakın topyekün sevinelim Allah rızası için bir durun artık!!!!!
 • MehmetMehmet2 ay önce
  Muhtemel Kemalist Yorumu: " Ben demedim mi size bu imam hatipler, gerici, yobaz, çağ dışı diye, baksanıza sadece 3.olabilmişler, çağdaş giyinmiş olsalardı en az 3.yü geçerlerdi"
 • VeliVeli2 ay önce
  Kim bu ülkede islama ve müslümana düşmanlık yapıyorsa bilinki o Turk değildir içimizdeki ermeni rum dönmeleri bizans kırıntıları soysuzlardır
 • TURANTURAN2 ay önce
  Ahh.yalancı tarih ahh..Geçmişimle bağlarımı koparan tarih...Bir gün gerçekler ortaya çıkacak koca bir imparatorluğun kimler tarafından nasıl yıkıldığı o gün mutlaka gelecek.Unutulmaması gerekende ihanetin cezası mutlaka sorulacak.
 • özkanözkan2 ay önce
  "HIMM AHMET "NE ALAKA? BİZ DEMEKTEYİZ Kİ GEÇMİŞTE HER ŞEYE KAFİR ATEİST İCATI DİYEN İMAMHATİPLİ GURUH VARDI BUNU İNKARSIZ HERKES BİLMEKTE KİMLER BUNLAR,ROBOT PROJE YARIŞLARIBÜTÜN ÜNİVERSİTELERDE YAPILIYOR. LİSELERDE YAPILMAKTA, BU GÜN, BU GENÇ KIZLARIMIZ İMAM HATİPTE BAŞARI GÖSTERMİŞLER BAŞLIKTA LAİKLERE FALAN ATFEN LAF SOKULMAYA ÇALIŞINCA BENDE BUNUN ÜZERİNE YORUM YAPTIM. PARDONDA SEN NE ÜRETTİN BU ARADA?YADABU GÜNE KADAR?BENİ NE TANIRSIN ?NE ÜRETTİĞİMİ NE BİLECEN Kİ? BEN KİMSENİN ÜRETTİĞİ İLE İLGİLİ ÜRETİLEMEZ CÜMLESİ GİBİ BİR KELİMEMİ KULLANMIŞIM ?BOŞA YORUM SALLIYORSUN HAYIRDIR NE AYAKSIN?LAİKÇİ ZİHNİYETELAFIN VARSA ,NE ÜRETMİŞLER,ONLAR KOPYA ETMEMİŞLER ,ÜRETMİŞLERDİR.
 • LaikçiLaikçi2 ay önce
  Bize böyle şeylerle gelin ihsancım , afferim bak! utandırın bizi yeter ki ,bilimsel şeyler icat edin,bilim insanlarının icat ettiği şeylerin yolunda gidinİSZE TELKİNİMİZ BU ZATEN tebrik ederiz .bilim adına teşekkür ederiz, her bilimsel gerçek insanları Laikçi yolda ilerletir gurur duyduk sevindik teşekkür ederiz bizi utandırdınız.....
 • özdemir ışıkdemirözdemir ışıkdemir2 ay önce
  çocukların başarısını degilde içindeki nefreti haber yapan gazete.
 • ihsanihsan2 ay önce
  laikciler hani imam hatipler gerici idi al size tokat gibi cevap
 • AhmetAhmet2 ay önce
  ''Hımm özkan'' sen ne ürettin,başardın.
 • AbdullahAbdullah2 ay önce
  Çok sevindirici....İ.H.L veya A.L. ne farkeder. Türk lisesi derece yapmış. Gurur verici. Fakat aynı başarı keşke küçük şehirlerdeki İ.H.L. için de söyleyebilsek.Kütahya'da erkek proje okulu. Lise 3 talebeleri... daha labaratuara girmediler. Nasıl üretecekler nasıl gelişecekler. İstanbul daki öğrenciler özel mi? Devlet tüm şehirlere istanbul gibi öğretmen ve teçhizat olarak desteklemeli. Burada Öğretmenler bilinçli değil. Tamamiyle maaş odaklı çalışıyorlar. Öğrenciler de sadece okula gidip geliyorlar. Bu gidişle biz Kütahya'da bu haberleri yalnızca haberlerden görürüz Selamlar
 • Ahmet Ahmet 2 ay önce
  Iyi günler, onların başı açık, ama ne yazıkki içide boş.
 • özkanözkan2 ay önce
  hımm demekki bilimin önemini anlamaya başlamış bir imam hatipli gençlik var
 • basribasri2 ay önce
  kac kisi girdi yarismaya? burdan koreye gonderdik, yaptilar?
 • taner doğantaner doğan2 ay önce
  vallaha ben atatürkçü bi insan olarak binlerce kez kutlarım kardeşimi çok mutlu oldum yapmayın arkadaşlar bu olayaüzülücek insan insan değildir.lütfen ayrıştırmayalım saçı açıkta kapalıda bizim evladımız
 • KEMALİST(DİRENİŞ)KEMALİST(DİRENİŞ)2 ay önce
  AFFERİM TAM BİLİM VE İRFANIN YOLUNDA GİTMEKTELER ÇOK SEVİNDİK ........BU BİZİ SEVİNDİRECEK BİR HABER .YANLIŞ BAŞLIK ATMIŞSINIZ:))
 • emekliemekli2 ay önce
  AB birincisi gençlerimizde vardı icat ettkleri robotla ancaksadece bir iki yer ve tv anlattı
 • MUSTAFA Başoğlu MUSTAFA Başoğlu 2 ay önce
   yorum yapan ... bir de Ayetler sunmuş. Ben Atatürkçü'yüm ve bu çocuklar bizim çocuklarımız. Gurur duyarız. İmam Hatipli veya değil.fark etmez. Organik hoşaftan robota gelebiliyorsak ne mutlu bize. Allah yollarını açık ,başarılarını daim eylesin. Sayın Akit bu başlık yanlış!...
 • Turk ogrenci lerin ulkemizi tamitmasindan gurur duydukda bir okuyucu olarak yaptiklari proje ne oldugunu merak etim
 • öğrenemedik halaöğrenemedik hala2 ay önce
  Tribünlere oynamak yerine, ilgili kişiler konunun içeriğini paylaşsa idi daha ciddi, bilimsel ve inandırıcı olurdu. Bilimsel projelerde içerik verilmezse o iş yalan olur. Sonradan dış ülkelerden aynı konuyu öğreniriz maalesef.
 • VatandasVatandas2 ay önce
  Allah Basarilarini daim kilsin tebbrikler Tutk genclerine.
 • alparslanalparslan2 ay önce
  gözleri kör ve kulakları sağır olur görmezler. kemalist ve laik geçinen köktendinsizler yaklaşık 90 yıldır türkiyenin ilerlememesi için İSLAM DİN' ve müslümanların degerlerine olan düşmanlıklarından dolayı, gericilikte ve yobazlıkta tavan yapmışlardı. müslüman bacılarımızın başının tacı olan başörtüsü düşmanlığı gözlerini kör etmiş ve cahiliyye dönemindeki heykel ve put yapma ve tapınma geleneklerini sürdürerek gericilikte ve yobazlıkta sınırları zorladılar ama, imam hatipli bacılarım bu put' çuların baskılarına boyun eğmeyerek türkiyeyi ileri ve daha ileri konuma taşıyacaklardır. helal olsun benim bacılarıma. her ne kadar kemalist ve laik geçinen aşırı dinsizler görmek ve duymak istemese de, bu başarıyı içlerine sindiremese de, kabullenmek zorunda kalacaklardır. eski türkiye artıklarının devri olan cahiliyye devrini, yeni türkiyedeki imam hatipli bacılarımız başarıları ile gölgeleyeceklerdir daima. 90 yıldır türkiyenin ilerlememesindeki tek engel bu kemalist ve laik gecinen yobaz ve köktendinsizlerdir ve halâ gericilikte ön safta yerlerini alıyorlar.
 • AbbasAbbas2 ay önce
  Birde Yazsanızyaptıklarıı..
 • EymanEyman2 ay önce
  B..k böcekleri aydın düşünceli insanların önünü hep kapattılar, kendileri de bok böceği oldular, beyinlerinde pislikten başka bir şey girmedi ve ülke hep geriledi, hep geri kaldı. Şimdi hala onların cahilliklerinin acısını çekiyoruz.
 • Okçularımız neden haber yapılmıyorOkçularımız neden haber yapılmıyor2 ay önce
  Merhaba sayın TC medya kurum ve kuruluşları ne yazıkki üzülerek yazmak istediğim bir konu Dünya şampiyonluğu almış Türk okçularımız neden haber yapılmıyor ? Pırıl pırıl gençler bu haberi sosyal medyadan gördüm videolarını izledim çok başarılı mücadele ediyorlar destek olalım. Yalnız hisetmemeliler ülkemizi temsil ediyorlar destek olun lütfen
 • görev denişimlerigörev denişimleri2 ay önce
  İmam hatipliler böyle robot yapınca; haliyele caponlara, kamer tastamam' a da islam dinini anlatmak düşüyor; n' pcen gaari işte..

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ekim 2019