Kilosu 52 TL'ye çıktı! Vatandaşa ihbar uyarısı... Ramazan öncesi yine ortaya çıktılar

Ramazana iki hafta kala, her sene yaşanan oyun bu yıl da sahnede. Et başta olmak üzere gıda fiyatlarında son günlerde temelsiz artış gözleniyor.

20 Nisan 2019 Cumartesi 06:53
Kilosu 52 TL'ye çıktı! Vatandaşa ihbar uyarısı... Ramazan öncesi yine ortaya çıktılar

45 TL civarında seyreden kırmızı etin kilo fiyatı, 52 TL ve üzerine çıktı. Beyaz ette fiyat, 8 TL’den 11 TL’ye tırmandı.  Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkan Vekili Osman Yardımcı, ramazan öncesi tavuk ve et fiyatlarının yükselmesine, kendilerinin de tepkili olduğunu söyledi.

Her Ramazan ortaya çıkıyorlar

Yardımcı “Spekülatörler yine ortaya çıktı. Aylarca zam yapmadılar, şu anda en az yüzde 20 zam geldi. 3-4 gündür fiyatların önünü alamıyoruz. Her yıl ramazan öncesinde, bu istenmeyen artış gündeme geliyor” diye konuştu.

Vatandaşa ihbar çağrısı

Tüketici dernekleri ise, özellikle kuru gıda ve bakliyatta yaşanabilecek fiyat artışlarına karşı vatandaşlara ‘ihbar’ çağrısında bulundu. Bu dönemde oluşabilecek haksız artışlar; 81 ilden Alo 175 Tüketici Danışma Hattı çağrı merkezine, Bakanlığa, CİMER’e iletilebiliyor. Ayrıca ‘Haksız Fiyat Artışı Şikâyet Bildirimi’ mobil uygulaması üzerinden, görselle birlikte şikâyet edilebiliyor.


Türkiye

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Nisan 2019 Cumartesi 06:38

YORUM YAZ

 • OsmanOsman1 ay önce
  Temmuz geliyor gazeteler başlar şimdi emekli şu kadar zam alacak bu kadar bayram parası alacak,şu kadar promosyon alacak diye cilalamaya.....ondan sonra vatandaş neden oy vermez oldu..?
 • mehmetmehmet1 ay önce
  vatandai ihbar etsin bence vatandaş derdini marko paşaya anlatsın.çünkü bu artışları durduracak sesimizi duyacak kimse yok
 • Celil yağmuroğluCelil yağmuroğlu1 ay önce
  Osmanlı döneminde bu gibi fahiş fiyat yapanlara Soklarda dolaştırarak kırbaç yapılırdı alemi rusvay yapılırdı dükkandaki malı ise vatandaşlara bedava dağıtılırdı,,Biz ne yapıyoruz Karşısında Tanzim satış kuruyoruz sizce bu çözümlü ve sağlıklı yöntemi.yaptılar değişen bir şey oldumu tekrar başladılar,,Neden bu Millet özgeçmişini DİNİMİZİN SÜNNETİ UNUTMUŞLAR ANLAMINA GELİYOR..Vesselam..
 • SelimSelim1 ay önce
  Yaw devlet bu itlere neden adam gibi ceza vermez ve göz yumar. Devlet dairelerinde yan gelip yatan bir ton memurun var ver görevi tek tek dolaştır marketleri kim fahiş fiyata ürün satıyorsa 7-30 gün arası kapatma cezası ver. Bak bakalım bir daha bu şerefsizliği yapabilen çıkıyor mu.
 • SerdarSerdar1 ay önce
  17 senedir ülkeyi kim yönetiyor o bulsun hala bu kadar güçlü iktidar varken bunu yapabiliyorlarsa TAYYİP herkesi kovsun sıfırdan bi ekip kurşun bence
 • HasanHasan1 ay önce
  Küçük esnafı bırak buraya bak.... BİM de satılan kıymanın kilosunu 1 ay evvel paketleri 500 gramdan 400 grama düşürerek %25 zam yapıp, kıymanın kilosunu 29 TL den 42 TL ye çıkardılar....

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Mayıs 2019