Kılıçdaroğlu'nun ezan yalanı karikatürlere konu oldu

Mizah dergisi Misvak, ezanı yasaklayan tek parti oldukları halde geçtiğimiz günlerde, '5 vakit ezan Atatürk sayesinde okunuyor' diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ele aldı.

18 Mayıs 2019 Cumartesi 15:24
Kılıçdaroğlu'nun ezan yalanı karikatürlere konu oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz hafta yaptığı grup toplantısında '5 vakit ezan Atatürk sayesinde okunuyor' ifadelerini kullanmıştı. Sosyal medyada hala paylaşılan ve vatandaşların yoğun tepkisini alan Kılıçdaroğlu, mizah dergisi Misvak'a da konu oldu.

Mizah dergisi Misvak, yayınladığı bir karikatürle 'yasaklar' zihniyeti olan fakat 'özgürlükçü' edasıyla Türkiye'deki her şeyi kendileri yapmış gibi gösteren CHP zihniyetini ve geçtiğimiz hafta ''5 vakit ezan Atatürk sayesinde okunuyor'' diyen CHP Genel Başkanını ele aldı. 

İşgal dönemlerinde bile susmadı

Birinci Dünya savaşı sonrası İngilizlerin, Fransızların işgal döneminde bile susturamadığı ezan Türkiye tarihinde sadece CHP döneminde susturuldu. Türkiye'de CHP'nin tek parti yönetimi 1932 yılında ezanın Arapça okunmasını yasakladı. Türkiye'de 1950 yılına kadar tam 18 yıl ezanlar Türkçe olarak okundu.

1932'den 1950'ye kadar sadece CHP susturdu

Misvak Dergisi, yayınladığı bir karikatürde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve bir vatandaşın konuşmasını gösterdi. Karikatürde Türkiye'de ezanı yasaklayabilen partinin bugünkü temsilcisi durumunda olan Kılıçdaroğlu 'Ezanlar CHP sayesinde okunuyor' diyor. Kılıçdaroğlu'na cevap veren vatandaş ise, Türkiye'de ezanın işgal dönemlerinde bile susmadığını hatırlatarak 'İngiliz işgalinde susmadı, Fransızlar susturamadı. Hatta Yunan bile susturamadı. 1932'den 1950'ye kadar sadece CHP susturdu.' cevabını veriyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Mayıs 2019 Cumartesi 15:24

YORUM YAZ

 • Mustafa Mustafa 29 gün önce
  Müslümanım diyen den dilden kalbe inmeyenden Hayır gelmez 28 subat olaylarında baş örtülü lere küfreden fatih Altaylı yı seyredip reyting yaptıranlar kimseyi eleştirmesinler önce kendilerini eleştiriler. Medyadan kimler silinmedi ki fatih Altaylı silinmesin Demirel'le ve Erbakan'la Türkiyenin 30 yılına zarar veren zulüm doğrayan Nazlı Ilıcak silindi .
 • mutmainemutmaine1 ay önce
  sayesinde rahat yaşıyorsunuz diyenlerin kimler olduğu belli, FATİH OLMASAYDI NE OLURDU diye soramazlar, yapılanlarıda görmezden gelirler...ATAM FATİHİN İZİNDEYİZ, ne oldu çok mu zoruna gidiyor?
 • milletmillet1 ay önce
  Çok şaşıyorum Kripto Ermeni köpekler bizim ezanımızla niye bu kadar uğraşır Siz gidin bağlı olduğunuz gregoryan kilisesinin çanıyla uğraş
 • mlymmlym1 ay önce
  LütfiEzan 1932'de Türkçe Okunmaya Başladı Atatürk 1938'de Öldü.
 • chpchp1 ay önce
  Bu CHP'lilerin suyu bozuk. Ermeni tohumlular. Meclisteki terör partisi,HDP'den daha tehlikelisiniz.Soysuzlar
 • dumanlıdumanlı1 ay önce
  atası anzavur olanlardan,çapanoğlu olanlardan,dürrüzade olanlardan, ordu sakaryada yunanla savaşırken orduyu arkadan vuranların torunlarından, keşke kurtuluş savaşında türk ordusu karşısında yunan galip gelseydi diyenlerin avanelerinden atatürke hayır dua beklemiyoruz.
 • veysiveysi1 ay önce
  Allah size hidayet versin ne diyeyim artık..Atatürk düşmanlığı gözünüzü kör etmiş yahu nankörlüğün bu kadarı da olmaz. Elimizden çıkana kadar selanikte de bulgaristanda da ezan okunuyordu bugün okunuyormu camilerimizi meyhane yaptılar bre gafiller..Paşa sayesinde eğer kazanmasaydık istanbula vizeyle girecektiniz sultanahmet camiini belkide meyhane yapacaklardı.
 • LütfiLütfi1 ay önce
  Dogru atatürk sayesinde okundu inönü sayesinde susturuldu yaptıgı kepazeliyide atatürke yamadı
 • emiremir1 ay önce
  Ahmet batuhan aslan adli edepsiz cakma musluman yorumcu oruc olmana ragmen yine agzindan lagim akiyor,ATATURK olmasaydi artik dusun agzindan ne akardi gavvat serefsiz seni
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Her kim Müslümansa yutmaz bu sözü. Müslüman değilse zaten budur özü.
 • AntikımılistAntikımılist1 ay önce
  Ya hu şu çizgi film karakteri kımılistlerimiz de olmasa neye güleceğiz canım memleketimde bilemiyorum. Tutturmuşlar bi “onun sayesinde...”, “o olmasaydı var ya...”, “sizi o kurtardı.” mavalları gidiyorlar. Bunlara “senin bu mantığına göre atan da Alparslan, Kılıçarslan, Osman Bey, Fatih Yavuz... Hanlar sayesinde müslüman kalmadı mı? Niye Fatihlere, Yavuzlara değil de bu herife sizin bütün perestişiniz?” Adam bir milletin ferdi değil de gökten zembille inmiş sanki. (Hayır soracağımız bunun gibi daha çok soru var lakin kulakları tıkalı ağızlarını sildiğim iskolastik putperestlerinin.)
 • GerçekGerçek1 ay önce
  Bunların hiç omurgası yok yalan gırla.
 • Ahmet Batuhan PoyrazAhmet Batuhan Poyraz1 ay önce
  kes lan sesini it, atanı da seni de şimdi oruç ağzımı bozdurma. cehennemde cayır cayır yanıyor atan senin gideceğin yerde bu kafayla gidersen inşaallah aynı yer olacaktır. yahudi kırması atanı da al selanike git.
 • PATATES-SOĞAN-DARBESİPATATES-SOĞAN-DARBESİ1 ay önce
  YATIN KALKIN ATATÜRKE DUA EDİN ONUN SAYESİNDE DİNİNİNİZİ RAHAT YAŞIYORSUNUZ
 • vay üklenin haline vay üklenin haline 1 ay önce
  yalan rüzgarı

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Haziran 2019