• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kılıçdaroğlu'ndan dostlarına diyet borcu! CHP tezkere kararını verdi

Yeniakit Publisher
2023-10-10 15:21:00 -
Kılıçdaroğlu'ndan dostlarına diyet borcu! CHP tezkere kararını verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk askerinin Irak ve Suriye'deki görev süresinin uzatılmasına ilişkin tezkereye 'hayır' diyeceklerini açıkladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısında konuştu.

Kılıçdaroğlu, Irak ve Suriye tezkeresi ile ilgili olarak "Bir tek yabancı askerin postalının Türkiye'ye değmesini istemiyoruz. Bana 'neden' hayır diyorsunuz diye soruyorlar, milliyetçiyim diyorsan 'hayır' diyeceksin" dedi.

Bahçeli: Tezkereye 'hayır' demek şehitlere ihanet olur

Öte yandan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında CHP'nin Irak ve Suriye tezkeresi konusunda tarihi bir imtihanla karşı karşıya olduğunu belirterek, "Kılıçdaroğlu teröre karşı ise çıksınlar nerede durduğunu açıklasınlar. Tezkereye itiraz etmeye çalışanlar Türkiye'nin karşı cephesidir. Bu şer ve bölücü cephe mutlaka mağlup edilecektir. Terörden rahatsız olanlar tezkereye karşı çıkmamalı. Kılıçdaroğlu'nun görüşülecek tezkereye hayır demesi halinde milletvekili arkadaşlarıyla birlikte şehitlere ihanet edeceklerini akıllarından çıkarmamaları tavsiyemdir." ifadelerini kullanmıştı.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

resat

bugünkü adı değişikolan bu bölücü haçlı ve ermeni idalinin partisinin meclise nezaman ,kimlerin soktuğunu araştırın ,görün bunları chp nin yavrusu olduğunu,ideallerinin islamı bu topraklardan kazımak olduğunu anlayın ,,seçimden önce açıkça kendileri ilan etmedilermi,bu kararları onların kartvizitidir,,

Amine

Chpli pkklılardan olması gereken karar,evet deselerdi o zaman şaşırırdık
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23