Kadın gazeteci, terör sevicilere böyle ayar vardi!

Gazeteci Beril Solmuşgül, kameraman Murat Başal ile birlikte Nusaybin’de çekim yaparken PKK yanlıları tarafından saldırıya uğradı. Solmuşgül’ün cesur duruşu dikkat çekerken, terör sevicilerin bir kadın gazeteciye karşı skandal tutumu da gözlerden kaçmadı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Solmuşgül'ü arayarak cesur duruşundan dolayı tebrik etti.

12 Ekim 2019 Cumartesi 15:41

İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabiri Beril Solmuşgül ve kameraman Murat Başal, sınır ötesinden havan toplarının düştüğü Nusaybin ilçe merkezinde görevlerini yapmak isterken bir grup terör yandaşı tarafından darp edildi.

Barış Pınarı Harekatının 3’üncü gününde Nusaybin ilçesinde gelişmeleri takip eden İHA muhabirleri Beril Solmuşgül ve Murat Başal, bir grup terör örgütü PKK yandaşı tarafından sözlü hakarete uğradıktan sonra darp edildi. Muhabirlerden Beril Solmuşgül’ün cep telefonu gasp eden terör örgütü PKK yandaşları, daha sonra bindikleri araçla kayıplara karıştı.

Ayar verdi

İHA tarafından yayınlanan videoda, Solmuşgül’ün terör sevicilere karşı sert tavrı gözlerden kaçmadı.

Olayı anlattı

Yaşadığı dehşet verici olayla ilgili konuşan Beril Solmuşgül, Nusaybin merkezde havan topu düştüğü yere haber takibi için geldiklerini söyledi. Solmuşgül, “Köşede bekliyorduk. Beklerken, oradan geçen bir kişi, ‘Bu havan topları sizin suçunuz, sizler de yere yatıyorsunuz bu suça ortak oluyorsunuz. Sizler yüzünden bunlar oluyor’ diyerek üzerimize yürüdü. Olay sonrası gerginlik olmaması adına bölgeden ayrılmak isterken, plakasını aldığımız araçtan inen iki kişi, önce sırtıma tekme attı, ardından yüzüme yumruk atıp telefonumu alarak kayıplara karıştı. Bu sırada bana ağza alınmayacak hakaretlerde bulundu” dedi.

Süleyman Soylu tebrik etti

Bakan Soylu telefonla ulaştığı İHA muhabiri Beril Solmuşgül’ü terör yandaşları karşısında dik duruşundan dolayı tebrik etti. Soylu telefonda "Duruşundan dolayı seni tebrik ediyorum. Helal olsun sana" dedi. Terör yandaşlarına karşı dik duruşundan dolayı İHA muhabirini tebrik eden Bakan Soylu, "Bölgede görevinizi çok iyi yapıyorsunuz. Devlet ve İçişleri Bakanlığı olarak gazeteciler ve vatandaşlarımızın yanındayız. Operasyon başarılı bir şekilde devam ediyor. Bölgede barış koridoru için vatandaşlarımızla el ele vererek bütün imkanlarımızı seferber edip çalışıyoruz. Devlet her zaman vatandaşının yanında olacaktır. Yaşanan bu vahim olay hepimizi üzmüştür, geçmiş olsun" ifadelerini kullandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ekim 2019 Cumartesi 15:41

YORUM YAZ

 • Metin kucukMetin kucuk5 gün önce
  Helal sanaBeril bacım Allah sizden razı olsun . .......likleri hepsi bitecek inş
 • Fatma Kartal Fatma Kartal 5 gün önce
  Bu HDPKK sevici ...........larını bir bir tespit edip analarından doğduklarına pişman edeceksin. Gazetecilerimizi decesur duruşları dan dolayı tebrik ediyor, kutluyorum
 • Soylu bu .........larını yatağından alman şartSoylu bu .........larını yatağından alman şart5 gün önce
  Ulan ..........sizlere bak.. Çocuk bebek katili alçaklar
 • 1461 1461 5 gün önce
  Abd nin ..........leri. Hayalleriniz ile birlikte gömeceğiz sizi.
 • abdrhmnabdrhmn5 gün önce
  nusaybin tam terörist yatağı olmuş devlet buralara el atmalı
 • recep recep 5 gün önce
  Tv'den seyrettim.Maşaallahtek başınanasıl mücadeleettiğini seyrettim. Adamlararkasına bakamadan kaçtılar. 
 • ERDİNÇ IŞIKERDİNÇ IŞIK5 gün önce
  TOP SÜLEYMAN SOYLUDA.....!ALIN BUNLARI ÖTTÜRÜNÇOCUKLARIMIZ BOŞUNA ÖLMESİN..YENİ ...LER ÜREMESİN......
 • MEŞEMEŞE5 gün önce
  degerlikardeşimçokgeçmişolsun ,ALLAHsenden Razıolsun,dikdur egilme,,, EMNİYETGÜÇLERİMİZ BU HAİNİENKISASÜREDE YAKALAR HAK EDDİGİ CEZAYI ALIRİNŞALLAH, ,,ASLINDABU HAİNLERKURŞUNA DİZİLMESİVEYA ÜZERLERİNE BOMBABAGLAYIP PATLATILMASIGEREKİR, RABBİMMEHMETCİGİMİZE VE ÖZGÜRSURİYEORDUSUNUN YARVE YARDIMCILARIOLSUN ,ALLAHAAMANETOLSUNLAR ,,,
 • hercaihercai5 gün önce
  POH BUNLARA DA LAZIM, OTEKI ASALAGA YAPTIKLARI GIBI BUNLAR DA AYNI MUAMELEYI GORMELI!
 • sukrusukru5 gün önce
  Bu ..........lere gereken cevap verilmezse yazıklar olsun bize.Alçaklar bu vatanı bölemeyeceksiniz.
 • ferdiiferdii5 gün önce
  bunlar ..............leri
 • hasanhasan5 gün önce
  BU HAİNLER TESPİT EDİLİP VATANDASLIKTAN CIKARILIP SINIR DIŞI EDİLMELİ.. BASKA YOLU YOK..
 • fahrifahri5 gün önce
  bacım adamsın adam ,adımın kralısın adamlık cinsiyetle değil senin gibi karakterli vatanının milletinin yanında dik durmakla olur
 • SadeddinSadeddin5 gün önce
  ibrerti_alem için bu ..........leri bacağından salladırmalı
 • abdullahabdullah5 gün önce
  bu mert ve yürekli kızımızın tavrına bakın, bir de KADIN KIYAFETLİ ETEK ALTINA SAKLANAN BİR KIZA 2 KİŞİ SALDIRAN .....LARA! insanlık, erkeklik, mertlik, insafi vicdan kalmayana insan denir mi?
 • ruhuna işlemişruhuna işlemiş5 gün önce
  Yediği kaba pisletenler, İstanbul a da gelmesin. Kimlik kartları iptal edilsin. 
 • jkljkl5 gün önce
  helal olsun bu gazeteci ablamıza 
 • SerhatSerhat5 gün önce
   bu .........lerle savcı hakimler emniyet acil ilgilensin....

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Ekim 2019