İran'dan skandal Barış Pınarı Harekatı mesajları

Türkiye'nin barış ve istikrarı sağlamak amacıyla Suriye'nin kuzeyinde yuvalanan terör örgütlerine karşı başlattığı Barış Pınarı Harekatı, İran cephesinde tepkiyle karşılandı. Skandal açıklamalarda bulunan İranlı yetkililer Türkiye'nin Suriye'de sivilleri katlettiğini savundu.

12 Ekim 2019 Cumartesi 18:48
İran'dan skandal Barış Pınarı Harekatı mesajları

yeniakit.com.tr  Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde barışı ve istikrarı sağlamak amacıyla terör örgütü PKK/YPG'ye karşı başlattığı Barış Pınarı Harekatı dünya gündemine oturdu. Çok sayıda terörist etkisiz hale getirildiği harekat ABD, İsrail ve Batılı ülkeler başta olmak üzere birçok ülke tarafından tepkiyle karşılandı. Harekata tepki gösteren bir diğer ülke ise İran oldu.

İran Meclis Başkanı Ali Laricani, terör örgütlerine karşı yürütülen Barış Pınarı Harekatı'nı gerekçe göstererek önceden planlanan Türkiye ziyaretini iptal etti.

Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Sözcüsü Hüseyin Nakavi-Hüseyni ise Türkiye'nin teröristlere karşı yürüttüğü haklı operasyonun yasal olmadığını savunarak "Tüm devletler sağduyuyla müzakere yöntemini seçmelidir" dedi.

Harekata tepki gösteren bir diğer isim ise Başkanlık Divanı Üyesi Ekber Rencberzade oldu. Rencberzade, "Bugün yaşanmakta olan tabloda ABD'nin Suriye Kürtlerine sırt çevirmesi Türkiye'ye bölgedeki Kürtlere son darbeyi vurması için ciddi bir fırsat sunmaktadır" ifadelerini kullandı.

Barış Pınarı Harekatı'nın Suriye'deki denklemleri daha karmaşık bir hale getireceğini aktaran Başkanlık Divanı Üyesi Alirıza Rahimi, "Türkiye İslam ve Arap dünyasında yeni bir konumda değerlendirilecektir" dedi.

Başkanlık Divanı Üyesi Muhammed Cevad Cemali ise Türkiye'nin başlattığı operasyondan kaygı duyduklarını dile getirdi. Cemali, "İran ABD ve Siyonist rejimin planlarının hayata geçmesinden ve herhangi bir devletin güvenlik gerekçesiyle Suriye'nin bir bölgesini işgal etmesinden kaygı duymaktadır" açıklamasında bulundu.

Vatandaşlık Hakları Komisyonu Başkanı Abdulkerim Hüseyinzade de harekata ilişkin küstah açıklamalarda bulundu. Hüseyinzade, "Erdoğan'ın saldırısına karşı uluslarası camianın sessizliği ayrımcılık yapma hastalığının evrensel olduğunun göstergesidir. Devlet adamlarımız kararlılıkla yaşanan bu faciayı kınamalıdır" şeklinde konuştu.

Türkiye'nin Suriye'de sivilleri katlettiği iftirasını savuran İlam Milletvekili Celal Mirzai, "Türkiye bilmelidir ki askeri saldırıyla kendi ülkesinin güvenliğini sağlamayacaktır. Zira sivilleri katletmek uluslararası tepkilere neden olacaktır" ifadelerini kullandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ekim 2019 Cumartesi 18:48

YORUM YAZ

 • KadirKadir6 gün önce
  Klasik iran münafıklığı ve şeytanlığı suriyede ırakta yemende fitne çıkarsn masum insanları katleden ve ettiren iranın ne dediğinin önemi varmı
 • No nameNo name7 gün önce
  ......... iran. Abd ambargosunda senin yanında duran bizdik. Uranyum zenginleştirme çalışması yapıyorsun. Sen sanki sütten çıkmış ak kaşıksın. Allah senin de belanı .......... 
 • Adem Ali CinanAdem Ali Cinan7 gün önce
  Amerika iraktaki sivil müslüman kadın çocuk katlederken bu merhametli barişçi iran neredeydi acaba.
 • Ahmet gulAhmet gul7 gün önce
  İran perslerin torunu olan bir devlet abd bunların başına boşuna bela olmadısadece islam kanı akitirlar
 • Mehmet ErtürkMehmet Ertürk7 gün önce
  Yanarım da Şu şerefsiz İran'a yanarım daha birkaç sene önce ABD,Ab, İngiltere başta olmak üzere tüm dünyayı karşımıza akarak BM güvenlik konseyi nde nükleer enerji için İran'ı veto ederek korumuştuk. Bizim komşumuz olarak Suriye'de İstikrar sağlamaktan başka bir amacımızın olmadığını bile bile aleyhte konuşması bizi kahrediyor. Körfez meselesinde sağduyulu hareket ederek yine batıyı karşımıza alarak İran'ın lehinde duruş sergiledik. Yaaa İran Cenaballah a havale ediyorum. Bir gün diz üstü kapanıp yalvaracaksiniz. Hem de çok kisa zamanda. Sayın REİS'imiz bugünler de geçer. Üzülmeye değmez. Diye düşünüyorum. İran nire biz nire. Cenaballah yâr ve yardımcımız olsun.
 • YusufYusuf7 gün önce
  zalim dostu müslümanım diyip en çok müslümanı katleden zihniyet birkez tarihinde müslüman harici savaşın yok..Umarım akit yine haberlerinde bu zihniyeti adam yerine koyup müslüman diye övmezsin..
 • ergun66ergun667 gün önce
  Her zaman dediğim gibi İran = Sırta. İnen hancer
 • Klm Klm 7 gün önce
  Müslüman halkların başına hain devlet adamları oturmuş ve konuşuyorlarmalesef.Sonları yaklaşıyor.
 • KasımKasım7 gün önce
  Yıllardır ne kadar alçak olduklarını bile bile bu İran’ı savunuyoruz. Demek başka hesaplar var devletler arası alâkalarda.
 • edilemedilem7 gün önce
  Siyonist israilin ve abd nin bölgeyi yagmalamasinin musebibi gerici arap devletleri ve irandir.ABD bogazinizi sihinca Türkiyeye kuyruk sallarsiniz.NANKÖRLER
 • MustyMusty7 gün önce
  Iran a karşı bizde Amerikayı destekleyelim,.bakalım nasılmış
 • aaaaaaaa7 gün önce
  iran suud misir hepsi abd ve siyoniste calisiyorsa geriye ne kaldi dahakime güvenebiliriz.
 • HizipSavarHizipSavar7 gün önce
  i susun senizi kesin. ulaşılmaz değilsiniz. amerika veya isaril size vurunca hiç acımayacağız. türk milleti her şeyi affedet ama ihaneti asla. 
 • BilalBilal7 gün önce
  Iran da ab agziyla yorum yapmakta ne is birelerin kuyruguna basinca tc ses baska yerden cikiyor, bunlar hepsi ayni yerden yonetiliyor,
 • MahoMaho7 gün önce
  Bu iran adam olmaz iran demek amarika demek iran demek israil demek şunu iyi bilinki .. ..in kuyruğuna basmaz inşallah sonun yakındır
 • Kamil KarakuzuKamil Karakuzu7 gün önce
  Pers ve Yahudi dostluğu binlerce yıldır devam eden gizli bir ittifaktan doğar.Romalılar döneminde bile kesintiye uğramadı.Bunların ara sıra düşmanca demeçler verme TİYATROSUNA aldanmayın.Tarihi iyi okuyalım, devlet yöneticilerimiz de artık İran gerçeğini iyi görsün.Bunca düşmanın yanında biraz da dostlar edinsinler.
 • çaplıçaplı7 gün önce
  kıskanç iranatıp tutarsınız ama icraate gelince tıs .gidin arap birliğine kayıt yaptırın .türkün kara defterine yazıldınız .hem yiyorsa gelin çıkartın .tabi ,yıllarca teröristlerin ülkemize saldırmasına göz yumduğunuzu unutmadık sabıkanız hala o kara kaplı deftede .
 • hi lalhi lal7 gün önce
  lan varya iran ateş olsan cürmün kadar yer yakarsın helal başkan erdoğana 7 sefer oy kullandım hiç birinde vermemdim ama inadına verecem erdoğana oyumu
 • Çapoğlu TÜRKİYEÇapoğlu TÜRKİYE7 gün önce
  İran osmanlidan beri heb ayrilikcilari desdekleti 
 • teomanteoman8 gün önce
  İran İslam dünyasında hep fitne olmuştur. Suriye'de, Irakta, Cezayir'de, Lübnan'da, Afganistan da Ülkemize de fitne tohumlarını atıyor. PEJAK/PKK bizi bırakıp size dönecek inşallah. Bizden umutlarını kestiklerinde size dönecekler. 
 • selim ustaselim usta8 gün önce
  siz barzaniye saldirirken birsey yokdu demi...
 • Gel pisi pisiGel pisi pisi8 gün önce
  Birinin imanı olup olmadığını,gavur olup olmadığını haklının yanında olup olmadigindan anlarsınız. İran'ın ve şu Arap liderlerin nasıl birer g.vur olduğunu anlayın.
 • ErdemErdem8 gün önce
  Bizim millet ne kadar çabuk gaza geliyor. İşte Dış İşleri Bakanı Cevad Zarif'in açıklamaları :"ABD Suriye'de ilgisiz bir işgalci - İznini almak ya da ona güvenmek boşuna. Suriye'de barış ve terörle mücadele yalnızca toprak bütünlüğüne ve bölgede yaşayan insanlara saygı göstererek başarılacak. Adana (herhalde anlaşmasından bahsediyor) bu anlamda Suriye ve Türkiye arasında bir temel oluşturabilir. İran yardıma hazır. "
 • sadece hakikatsadece hakikat8 gün önce
  siz sivilleri kaletmek nasıl olur çok iyi bilirsiniz.hem de canlı canlı ciğerini çıkarıp yersiniz.gerçek müslümanlar sizin en büyük düşmanınız şia .....leri!
 • SerhatSerhat8 gün önce
  Abd irana birgün vurursa biz de abd nin arkasında olacak.... bu iran türkiyenin baş düşmanı müslüman falandeyiller
 • persiyapersiya8 gün önce
   hiç bir zaman güvenilmeyecek ............lar kininizle geberin
 • AhmetAhmet8 gün önce
  Bunlara acıyan, bunlardan beter olur.
 • VedatVedat8 gün önce
  Yeryüzündeki en .... develetin adıdır iran.
 • hamido hamido 8 gün önce
  İran ve Arap ülke liderleri, dansözlere taş çıkartırsınız. 
 • YılmazYılmaz8 gün önce
  Şia kafirden beterdir nokta
 • Osman KayıbeyOsman Kayıbey8 gün önce
  ey iran Allah sizi kahretsin ..dünyanın en ........ milletisiniz..sizin İslamla alakanız olamaz..fitne kavim...
 • Mesut Mesut 8 gün önce
  .... iran pers suriyede yemende ırakta afganistanda pakistanda akan kanların sebebisizsiniz. 
 • çok namlulu roketatarçok namlulu roketatar8 gün önce
  Bu iranlılara kim akıl veriyorsa onları çok pis gaza getiriyor. Asıl amaç Astana sürecini baltalamak. Bu gerzekler de oyuna geliyor.
 • BaybarsBaybars8 gün önce
  Iran asyadaki avrupa ..........ligini temsil eden bir ülke karakterleri avrupa gibi zaten
 • VatandaşVatandaş8 gün önce
  İran iki yüzlü hainler sizin hakkınızdan abd ve israil gelir biz olmasak şimdi .. gibi yalvaracaktınız
 • TAVSİYECİTAVSİYECİ8 gün önce
  Demek ki neymiş: Bizim, bizden başka dostumuz yokmuş. Ama, bunu kesinlikle unutmasınlar. Bu sözleri, tarihe kara bir sayfa olarak yazılacaktır. Ve bunların hesabı elbet birgün sorulacaktır.
 • Ali RüzgarAli Rüzgar8 gün önce
  Ben devletimi yönetenlerin yerinde olsaydım; İran'dan başlayıp, Akdeniz'e kadar sınırıma dost ve müttefik Suriyelileri yerleştiririm. Kendimi güvenceye alırım. Sonra da bu ........ İran'ın gözünün yaşına bakmaz, desteğimi çekerim. İran'la ABD 10-15 yıl uğraşırken teknolojik olarak kendimi geliştir saldırı ve savunma silahlarına yatırım yapardım. Ama şu İran'dan da kurtulurum.
 • Mücahit Mücahit 8 gün önce
  Yazıklar olsun sizeAmbargoya karşı Türkiye yanınızdaYazıklar olsunTürkiye İran’a yapılan ambargoyla artık ilgilenmesin
 • Ali BULUTAli BULUT8 gün önce
  Müslüman kanı içen ..........ler bir olmuş aynı nakaratı tekrarliyorlar
 • Nuri akNuri ak8 gün önce
  Ebu bekire ömere ra lanet eden bir kavimden müslamanlara faydası olmaz sadece zararı olur bunlar yahudiden hrıstyandan daha tehlikeli.
 • abdrhmnabdrhmn8 gün önce
  hani nerede bunlar hesapta senaryo icabı abd ile kapışıyordu. 
 • İran vurur arkadan İran vurur arkadan 8 gün önce
  Ya dünyada bir tane dost yok mu,her gün savunduğumuz iran bile bunu yaparsa,yaşasın değerli yalnızlık
 • MeteMete8 gün önce
  Türkler hiç bir zaman perslerden kortmamistir ve korkmayacaktir. Taki Sur üflenip kıyamet kopana kadarda bu böyle kalaçaktır.
 • davincidavinci8 gün önce
  amerika irana 3000 asker gönderince tırstılar.bu korkuyu görmüştür amerika.iranın yıkımı yakındır anlayacağınız.
 • hasanhasan8 gün önce
  Sizin yapacaginiz dis politikanin .........
 • BalyozBalyoz8 gün önce
  ULAN ............  BIZLER IRANIN ÖTEDEN BERI NASIL BIR TÜRKIYE DÜSMANLARI OLDUGUNUZU ÇOK IYI BILIRIZ 
 • davincidavinci8 gün önce
  bu iran ırak suriye biz olmasak tüm kürtleri çocuk çoluk demeden öldürüp gömecekler ellerinden gelse.saddam öldürüyordu biz kurtardık iki milyon peşmerge bize geldi.şu iran olmasa tüm ortadoğuyu türkiye düzenler barış huzur getirir.geberesiceler :)))
 • MuratMurat8 gün önce
  .............ler sizin siyonistlerin dostu olduğunuz aleni olmustur .Size bundan sonra dost diye elini uzatanın Allah belasıni ................
 • Hatem altundasHatem altundas8 gün önce
  İran kendine baksın
 • GalipGalip8 gün önce
  Neymiş güçlü olacakmışsın, kimseye güvenmeyeceksin, içerdeki ißbirlikçilere de hazırolacaksın
 • Mustafa DOĞANMustafa DOĞAN8 gün önce
  biz canım deriz onlar canın çıksın derler kardeş yaa..
 • E doğan E doğan 8 gün önce
  Biz her zaman İran için dost olduk İran bize hep düşman
 • isminizisminiz8 gün önce
  iran'in ve Rusyanin amaci belli. Kürtler ABD yerine kendilerine yanassin. iran dan Akdenize kadar Sii-Alevi-PKK baglantisi olsun.
 • Çılgın TürkÇılgın Türk8 gün önce
  Topunuzun a... Gzına Türk biberi sürecez.
 • OvalıOvalı8 gün önce
  Perslerin devamı Mecusi lerden ne beklenir. İran hiç bir zaman dost olmamıştır
 • sukrusukru8 gün önce
  İran kendisinden beklenen açıklamayı yapmıştır.Benim için hiç şa
 • abdullahabdullah8 gün önce
  Samimiyseniz NEDEN GOLAN TEPELERİNİ SAVUNMUYORSUNUZ ABD/İSRAİL SİYONİST İLHAKINA KARŞI MÜCADELE ETMİYORSUNUZ? mezhep ve ırkçı menfaat peşinde koşunda ABD/RUSYA/İSRAİL/İNGİLİZ/AB vs den farkınız kalmıyor, müslüman bir ülke gibi davranmıyorsunuzi halkınıza layık değilsiniz bu halinizle, müslümanların BİRLİK VE KARDEŞLİĞİNİN ÖNÜNDE ENGEL DURUMUNDASINIZ politikalarınızla...çabuk vazgeçin birlikte bereket vardır!
 • GürselGürsel8 gün önce
  Abd bu ........... sozde müsluman irani vursun zerre uzulursem serefsizim 
 • 1461 1461 8 gün önce
   SİZ TÜRK Ü KENDİNİZ GİBİ ............ MU SANDINIZ. 
 • Taner Taner 8 gün önce
  Sizin katlettiklerinkz ne olacak ? Sen Türkleri böyle birşeyle suçlayamazsın bile. Bunlar hangi yüzle çıkıp bu açıklamaları yapabiliyor anliyamiyorum. ABD size ambargo koyduğunda sadece biz karşı geldik. Şeytan diyo operasyonu durdur ABD yle anlas şunlara giriş.
 • Emre BayındırEmre Bayındır8 gün önce
  Bi dallama da bunlar. Ulan hiç mi dostu yok bu Türkiye'nin?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Ekim 2019