İngiliz profesör İstanbul'da ağzındaki baklayı çıkardı: Cinsiyeti yok etmek mümkün, erkeklikle mücadele etmeliyiz!

Program başlıklarındaki erkeklik ve eşcinsellik propagandası nedeniyle büyük tepki çeken 2'nci Uluslararası Erkekler ve Erkeklikler Sempozyumu'nun açılış konuşmacısı İngiliz sosyolog Jeff Hearn isimli erkek düşmanı İngiliz sosyolog, aile düşmanı derneklerin merkezi haline gelen İstanbul İsveç Başkonsolosluğu'nda yaptığı bir konuşmada "cinsiyetsiz bir toplumun mümkün olduğunu" ve "Erkeklikle mücadele edilmesi gerektiğini" itiraf etti. İngiliz sosyolog, aileyi ve hane halkını da hedef alarak "Ataerkillik üretiyor" sözleriyle ağzındaki baklayı çıkardı.

18 Eylül 2019 Çarşamba 03:12
İngiliz profesör İstanbul'da ağzındaki baklayı çıkardı: Cinsiyeti yok etmek mümkün, erkeklikle mücadele etmeliyiz!

 yeniakit.com.tr 

İstanbul Özyeğin Üniversitesi, Ankara Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (KASAUM), Eleştirel Erkeklik İncelemeleri İnisiyatifi, Stony Brook Üniversitesi Erkek ve Erkeklik Araştırmaları Merkezi ve İzmir Üniversitesi Kadın Araştırma ve Uygulama Merkezi işbirliğiyle 'erkeklik' cinsiyetini ortadan kaldırmaya yönelik bir adım olarak gerçekleştirilen 2'nci Uluslararası Erkekler ve Erkeklikler Sempozyumu'nun açılış konuşmacısı Hanken School of Economics'ten İngiliz Profesör Jeff Hearn, erkekleri ötekileştiren "Uluslarötesi 'Erkekler' Politikasını Konumlandırma: Aktivizm, Politika, Kuramlaştırma" başlıklı bir konuşma yaptı.

İngiliz sosyolog: Erkekleri dönüştürüyoruz

9 Eylül'de 'aile düşmanı' derneklere destek vermesiyle bilinen İstanbul İsveç Başkonsolosuluğu'nda yaptığı konuşmasında 'erkeklik' kavramını hedef alan ve erkekliğin ortadan kaldırılmasını savunan İngiliz sosyolog Prof. Dr. Hearn, “erkekler”in toplumsal, kültürel ve siyasi gündemde cinsiyetçi bir kategori olarak ele alındığını vurgulayarak, son 40 yıl boyunca dünyada bu kavramın nasıl değişip dönüştüğünü anlattı.

 

Aileyi hedef aldı: "Ataerkillik üretiyor"

Skandal sözlerde bulunan İngiliz sosyolog Hearn; askeri gücü, silah ticareti gibi faaliyetlerin yanında 'uluslarötesi alanlar' olarak tarif ettiği aile ve hane halkının da ataerkilliği ürettiği iddiasında bulundu.

İngiliz sosyolog, bilişim teknolojisinin dahi yeni bir ataerkillik ürettiğini iddia ederek "Ataerkilliğin üretildiği uluslarötesi alanlar var. Militarizm, silah ticareti, küresel ekonomi, erkekleşmiş sermaye piyasası, aile ve hane halkı bu alanlardan sadece birkaçı. Son yıllarda bilişim teknolojisi yeni bir patriyarka alanı yaratıyor. Tüm bu alanlar “erkeklik” kavramını yeniden üretme sürecine hizmet ediyor." sözlerini sarf etti.

"Cinsiyeti yok etmek mümkün, erkeklikle mücadele etmek gerek"

Cinsiyetsiz toplum politikasını faaliyete geçirme amacını açıkça beyan eden İngiliz sosyolog, mevcut cinsiyet kategorilerinin de yok edilebileceğini ve bu çabanın mevcut olduğunu itiraf etti.

Eşcinsel sapkınların şikayetçi olduğu konuyu "erkeklerin de muzdarip olduğu 'erkeklik' rolleri ile mücadele etmek gerek" şeklinde çarpıtan İngiliz sosyolog, "Kuir (queer- cinsiyetsiz toplum) politikası çerçevesinde ‘erkekler’in ayrıcalıklı konumları, erkeklerin de muzdarip olduğu ‘erkeklik’ rolleri ile mücadele etmek gerek. Aynı zamanda feminist politika kapsamında da erkeklerin mücadele ettiğini söylemek mümkün. Özellikle patriyarkayı(ataerkilliği), toplumsal cinsiyet kategorilerini yok etmek için gösterilen mevcut bir çabadan söz etmek mümkün.” ifadelerinde bulundu.

"Toplumsal cinsiyet ikiliğini yok etmeliyiz"

Konuşmasının sonunda sapkın LGBTİ'lileri kastederek birden çok toplumsal cinsiyet ideolojisinin var olması gerektiğini söyeleyen İngiliz Prof. Dr. Hearn, "toplumsal cinsiyet ikiliğini yok ederek, homoseksüellik ve heteroseksüellik gibi birçok ikili karşıtlık arasındaki ayrımı ortadan kaldırmak gerektiği"ni ifade etti. 

Queer (kuir) nedir?

Cinsiyet kimliğinin ve cinsel yönelimlerin sabit olmadığını, heteroseksüel veya homoseksüelleri, tüm insanları belirli kimlik veya cinsiyet tanımları üzerinden genellemenin doğru olmayacağını ifade eden, cinsiyetsiz toplumu hedefleyen bir eşcinsel sapkınlık tanımıdır.

Patriyarka veya patriarka nedir?

İngilizce'deki 'patriarchy' kökeninden Türkçe'ye evrilmiş olan 'ataerkillik' için kullanılan 'süslü' ifade.

Çocuklara eşcinsel sapkınlığı aşılıyorlar! Çocuk mağazasında skandal

Yeniden Refah Partisi'nden Özyeğin Üniversitesi'ne tepki: Sapkın bireyler değil bilim insanları...

ABD'li sapkın büyükelçiden provokasyon!

Eşcinsel sapkınlardan Bosna'yı bataklığa çekme girişimi!

Bakan Soylu korkunç gerçeği açıkladı! PYD/PKK'ya silah veren ABD, içerde sapkın LGBT'lilere milyonlarca dolar aktarıyor

Evimizdeki zehir Youtube! LGBTİ sapkınlığının deşifre edildiği videoyu kaldırdılar

Sapkınların sıradaki hedefi eşcinsel evliliğin yasallaşması!

Sapkınlar için LGBTİ ‘olimpiyatları’ düzenlendi! Banu Avar’dan flaş yorum

Eşcinsel sapkınların hedefinde Müslümanlar var! LGBTİ Derneği KAOS-GL Akit'i ve Diyanet'i hedef gösterdi

CHP’nin LGBTİ aşkı sınır tanımıyor! Sapkınlara karşı olmak suçmuş

Sapkınlığı adım adım yayıyorlar! Önce LGBTİ sonra pedofili

Yeniden Refah Partisi’nden TV yayınlarına sert tepki: Sapkınlık dizilerle meşrulaştırılıyor

Homo sevici Mahmut Tanal, sapkınlara 'Onursuzlar' diyen AK Partili Kavuncu'ya ceza istedi

Anne babalar dikkat! Bu çizgi film videolarıyla çocuklarınıza ahlaksızlık ve sapkınlık aşılanıyor

CHP'nin meşhur 6 oku, artık LGBTİ'li sapkınları temsil ediyor!

Danıştay’dan sapkınlara skandal destek

Uyuşturucu, sapkınlık, din düşmanlığı... Aileler bu uygulamaya dikkat!

 

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Eylül 2019 Çarşamba 03:12

YORUM YAZ

 • gencoglugencoglu25 gün önce
  böyle bir iğrençliğe izin verilmesi büyük bir rezalettir izin alınmıyor biliyorum ama bir şekilde engel olunmaya çalışılmalıydı konuşmaları engellenmeliydi teknik sorunlar çıkarılmalıydı havaalanında bekletilmeliydi
 • yurttaşyurttaş25 gün önce
  Bu tür pisliklereİstanbulun ev sahipliği yapması ne anlama geliyor? Yerli ve milliler nerdeler?Bu profa da sorun: Erkeksizliği annen, eşin, bacın kabul edecek mi? Hem onlar için tek erkek bile az. Bu herkesinbildiği bir şey.
 • Mehmet ErturkMehmet Erturk26 gün önce
  Sapıklığın çağ ötesi çağ üstü, böyle bir erkeklik hormonu eksikliği akla binyıl düşünse gelmez. Bunlara nasıl bir profesör ismi verelim ki ayrı bir unvanları olsun. Bence bunları gelecek nesil düşmanları olarak niteliyerek. Yer kuresinden tek tek temizleyelim. Gelmiş geçmiş en büyük iyiliği yapmış oluruz. Bu cinsleri hiç bir şekilde basına, tv, duyurmadan sezdirmeden kökünü kurutmak gerekir. Tüm eş cinsel leri de kastediyorum. Bastıkları toprağı Kazımak lazım. Böyle bir haberi ne duymak, ne de ülkemde yaşayanların olduğunu görmek istemem. Cenaballah hakkımızda hayırlısı ni versin. Amin amin inşaallah.
 • ataata26 gün önce
  böyle bir sapıklık tarihte görülmedi. lut kavmi de bir örnekti. ama bu yahudi işi sapıklık tam bir ahır zaman işi... neyse sonra erkek heykeli yapar taparsınız... sapıklık hep vardı var olacak.... 
 • mrymmrym26 gün önce
  tamamen ahir zaman alametleri işte hepsi teker teker gerçekleşiyor.
 • şenay doğanşenay doğan26 gün önce
  erkeklik zaten önemli ölçüde yok oldu erkekleri hanımları yönetiyor ama buna rağmen cinsiyet ve üreme yok olmadı naparsın takdiri ilahi işte allaha emanet olun
 • KURŞUNLU YORUMKURŞUNLU YORUM26 gün önce
  LÜT KAVMİ DE SİZİN GİBİ ALLAH'A (HAŞA) MEYDAN OKUYORDU. DERS DE ALMIYORSUNUZ...
 • Abdullah MuratAbdullah Murat26 gün önce
  Terör mezara; büyük suçlar ve çağıranlara uyanlar (Allahın kuranda tanımladığı) cehenneme götürür. Büyük suçlara çağıranlara uyanlardünyada ise hak ile mücadele eden şeytanın dostu olurlar. Böylece onları dünya ve ahirette kaybetmiş olursunuz. ve Buna duyarsız kalınamaz çünkü islam kötülüklere doğru tavrı göstermeyi kurtuluşun şartı saymıştır adaleti Allahın hükümleriyle sağlamak ise Allahın emridir.
 • AlïAlï26 gün önce
  Bu ingilizler yok mu, tokalaşırken bile kol düğmeni çalar. Fert fert ahmaktırlar, lakin bir araya geldiler mi; devleşirler. Türkiye yi iğdiş etmek son çırpınışları. Üremeleri durmuş, isterlerse dam delileri gonderelim.
 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 26 gün önce
  LUT KAVMİNİN BU GÜNKÜ VERSİYONLARI BU KAVMİ VE YAŞANANLARI KURANI KERİMDE VE TEFSİRLERDE AÇIK AÇIK ANLATILIYOR BU KONULAR İNSANLIK İÇİN MÜSLÜMANLAR İÇİN NE KADAR TEHLİKELİ OLDUĞUNU İNSANIMIZA AÇIK AÇIK HİÇ UTANMADAN SIKILMADAN AHLAKİ BİR ZEMİNDE USULÜNCE ANLATILMALI YETKİLİLER TARAFINDAN ÇOK ÇOK ANLATILMALI NE TEHLİKELER GETİRDİĞİNİ ANLATILMALI..
 • İNSANİNSAN26 gün önce
  aklını yitirmiş ve sapık güruh.GEN bozukluğu olan İĞRENÇ engelliler.
 • hasan bağnazhasan bağnaz26 gün önce
  bunlar hp chp nin suçu. istanbula kayyum atansın. kahrolsun imamoğlu
 • Bozguncu adilerBozguncu adiler26 gün önce
  Avrupa bu işte. Muassır medeniyet dedikleri avrupa bu. Ahlaksızlık sapıklık vahşilik sömürü insanlık dışı işler burada. Örnek alanlarında ne kadar beyinsiz olduklarını da görüyoruz
 • mikiforovmikiforov26 gün önce
  Kümes başında tilkinin konuşmasına ve bunlara bu imkani verenlere kızıyoruz istanbul sozlesmesine etcepe 6284 imza atan arkasında duranlar cedaw ı iptal etmeyenler bu vebale ortak, biz muslumanlar olarak yetkilileri uyarıyoruz siyonizmi bu topraklarda yeşertmek isteyenler sizlerin altina imza attiginiz bu sozlesmelerden besleniyorlar ülkede işgale karşı direnecek adam bırakmayacaklar direkt savaşma kabiliyetimizi elimizden almayı hedefliyorlar bu inattan vazgeçin müslümanların destegini kaybetmek uzeresiniz..ikinci bir yerel seçim hüsranının daha buyugunu hazırlıyorsunuz kendinize gelin
 • Abdullah MuratAbdullah Murat26 gün önce
  ...KURAN...Allah o şeytana lanet etti. Ve o da (Şeytanda): "Elbette senin kullarından belirli bir pay alacağım, onları mutlaka saptıracağım, onları boş kuruntulara sokacağım, ve onlara emredeceğim de hayvanların kulaklarını yaracaklar, onlara emredeceğim de Allah'ın yaratışını değiştirecekler" dedi. Kim Allah'ı bırakıp da şeytanı dost edinirse, şüphesiz o, apaçık bir ziyana uğramış olur....Öyleyse, dedi, beni azdırmana karşılık, and içerim ki, ben de onlar(ı saptırmak) için senin doğru yolunun (yaradılış fıtratı ve onu tamamlayan din şeriatın) üstüne oturacağım....(Allah) buyurdu: "Haydi, sen, yerilmiş ve kovulmuş olarak oradan çık. And olsun ki,onlardan sana kim uyarsa, (bilin ki) sizin hepinizden (derleyip) cehennemi dolduracağım.
 • Pazarcı Pazarcı 26 gün önce
  Ey gafil adam Allahın yarattığını senmi yok edeceksinsen olsa olsa bozarsın oda ileride başına bela olur. Bu sapkın dernekler derhal kapatılmalı üyeleri tedavi olurlarsa olsun yoksa hepsi idam edilmeli şuçları terör ve vatana hainlikle eş tutulmalı.
 • gulringulrin26 gün önce
  10 yıl sonra dünya ne halde olacak merak ediyorum ve çocuklar için üzülüyorum. yanlışlık bir yerlerden döner dünya yine rotasını bulur fakat o zamana kadar yaşayan kuşaklar epey zarar görür.bu adam bir marjinal olabilir ama bunun gibilerin etki güçleri çok ve dünyayı değiştiriyorlar maalesef.
 • enesenes26 gün önce
  Bunları ülkemizde konuşturanlara bunların projelerine çanak tutanlara sözümAllah ıslah etsin.
 • yusuf avcıbaşıyusuf avcıbaşı26 gün önce
  Önce İsrail ve ABD de erkeklik yok edilmeli.
 • Ali AhmedAli Ahmed26 gün önce
  Türk milletini silahla yenemeyen gavurlar eşcinselliğe sarıldı bu sapık ingilizin Türkleri bitirme projesidir.
 • davincidavinci26 gün önce
  durun korkmayın hemen emine bulutu öldüren FEDAİ baran gibi tiplerden bahsediyor.bir elinde tespih bir elinde rakı şişesi yolda giderken omuz atan kaldırımı bırakıp yolun ortasından yürüyen YİĞİT ( serseri) delikanlılardan bahsediyor.erkeklik derkende bu tiplerin EGOsundan.
 • Selanikli. Osmanlı torunuSelanikli. Osmanlı torunu26 gün önce
  Yaşasın kafirler esfele sefilin çukurundaki sapıklığı savunan belhum adallar hayvana kurban olsun onlar hayvandan milyon kat aşağıdaki sapık domuzlar
 • KasımKasım26 gün önce
  Cumhurbaşkanın ailesi bu işi destekliyor. Müslümanlığına toz kondurmadığımız, milli ve manevi değerler dendiği zaman mangalda kül bırakmayan Cumhurbaşkanımızın bir kez olsun “bu yanlıştır” dediğini duymadım. Ailesine “siz ne yapıyorsunuz? Bu bizim aile anlayışımıza uygun değil” demiyor mu acaba?! Yoksa görüntü başka, niyet ve icraat başka mı?!
 • Ad kAd k26 gün önce
  O KAFİRİ ADAM YERİNE KOYUP KONUŞTURANDA KABAHAT.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

13 Ekim 2019