İkinci kez görevden alınan Ahmet Türk'ten açıklama

İçişleri Bakanlığı tarafından ikinci kez görevden alınan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, açıklamada bulundu. Mardin'i eş başkanlık modeliyle ülkenin bütününden farklı bir yapıda yönetmeye çalışan Türk "Yaşananlar kanunsuzluk ve hukuksuzluktan başka bir şey değildir" diye konuştu.

19 Ağustos 2019 Pazartesi 11:19
İkinci kez görevden alınan Ahmet Türk'ten açıklama

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Başkanı Ahmet Türk ve Van Büyükşehir Belediyesi Başkanı Bedia Özgökçe Ertan görevden alındı.

Mardin Valisi Mustafa Yaman ikinci kez İçişleri Bakanlığı kararıyla Mardin Büyükşehir Belediyesi'ne kayyım olarak atandı.

İkinci kez görevden alındı

31 Mart yerel seçimlerinde Halkların Demokratik Partisi’nden (HDP) yüzde 56’lık bir oy oranıyla belediye eşbaşkanı seçilen Ahmet Türk, eş başkanlık modelini uygulayarak Mardin'i ülkenin bütününden farklı bir idari yapıya döüştürmeye başladı. Uygulamanın devam etmesi sonrası daha önce 17 Kasım 2016'da görevden alınan Türk, İçişleri Bakanlığının kararıyla tekrar görevden alındı.

Uyarılara kulak asmayan Türk, yaşananları akıl ve mantık ile izah edemeyeceklerini söyledi.

Türk, görevden alınması sonrası şu açıklamada bulundu;

Bunu izah etmek için mantık, akıl yetmiyor. Hukukun olmadığı, haksızlığın tavan yaptığı bir dönemi yaşıyoruz. Halkın iradesini tanımıyorlar ve buna da demokrasi diyorlar. Her şey açık bir şekilde ortada duruyor

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Ağustos 2019 Pazartesi 11:19

YORUM YAZ

 • HasanHasan1 ay önce
  Biri şu Ahmet e söylesin de soyadını kürt yapsın...
 • selim ustaselim usta1 ay önce
  adamin ilk yaptigi icraat, kendi akrabalarina maas baglamak olmus, tam vatan hainleri, elektrik hirsizi haydutlar
 • hercaihercai1 ay önce
  Kepce kulak teror destekleyicisi, git torunlarinla ugras bundan sonra, ve iyi is yap!Devlet olsam, seni o Mardin den Tel Aviv'e gonderirdim, hemde transit!
 • misafirmisafir1 ay önce
  Terör meselesi olan bir ülke, AB'ye gireceğim diye uyum yasaları kılıfı adı altında teröriste yarayacak yasaları nasıl çıkartabilir ? Birlikten bahseden bir parti bu yasaları meclisten nasıl geçirebilir. Bu yaptığınız iş iyi mi oldu.Şimdi çabalayıp duruyoruz. Bu yasaları kim çıkardı bir söyleseniz de öğrensek. Pişmanlar mı onu da bir öğrensek.
 • VATANDAŞVATANDAŞ1 ay önce
  Senin yaptıkların çok hukuki vekanuni öyle mi? Bir türlü teröre destek vermekten kurtulamadınız.
 • Feyzo Feyzo 1 ay önce
  Ula geet zırto seni hele. Sendoji kimdir başkanlık kimdir. Oh lo vallah devlet eyi yapmışdır ha. Ben de Kürt vallah ama PKK,KCK YPG, PYD SDG hepsi ....piç.....dırlar. Bunu bir Kürt olarak söylirem. Aynen dedigim gibidir ha. Sevmirem gardaşım bu hain, pislik dongızları sevmirem. Zorla mı sevdireceksiniz yav. PKK demek İsrail demektir. Bitmiştir ha.
 • Ahmet Y.Ahmet Y.1 ay önce
  Bazı genç arkadaşlar, bilmediklerinden, suçu YSK ya yıkmaya çalışıyorlar ama, geçmişte terörden ve belli suçlardan hüküm giymiş olanların, seçme seçilme hakları olamıyordu YASAL OLARAK. O yasalar, AB ye kul köle olma uğruna, UYUM yasası olarak değiştirildi. İşte ondan beridir, hapiste bile olan, aday olabiliyor ve seçilebiliyor. Mesela leyla zana da onlardan biri. Terörden hüküm giydiği için, M.V. ği zamanında düşürüldü. Hapis yattı ve uzun yıllar M.V. seçilemedi. Daha sonra çıkarılan AB uyum yasaları çerçevesinde, tekrar M.V. seçildi.
 • aksakallı zenci dedeaksakallı zenci dede1 ay önce
 • MEMLEKETİMMEMLEKETİM1 ay önce
  AHMET TÜRK VE DİĞER BELEDİYE BAŞKANLARININ PKKLILARLA BERABER HAREKET ETTİĞİNİ BÜTÜN DOĞU BİLİR.DEVLET AKILLI OLUNDEVAM EDİN DEDİ AMA ONLARDAHAİNLİĞE DEVAM ETTİLER EŞBAŞKAN NEYMİŞ LAN ADİ BÖLÜCÜLER BUNLARI İDAM ETSİN DEVLET
 • MEMLEKETİMMEMLEKETİM1 ay önce
  cumhur ittifakı ülkenin sigortası
 • Mustafa MahoMustafa Maho1 ay önce
  Demorkrasi denen şaklabanlığa hiç bir zaman inanmadım.padişahlık geri gelmez ama OSMANLI daki şura ve divan sistemi gelmeli.
 • galipgalip1 ay önce
  HDP li değilim oy vermem kafama takılan şu Ahmet TÜRK daha önceden görevden alındı.Yeniden seçim oldu bu adam aday peki YSK bu adamın başvurusunu neden kabul ediyo suçu varsa etmesin yoksa dam haklı başkan seçildi.
 • cccccc1 ay önce
  Bu kevat hastaydı hani ...
 • VEYSİ VEYSİ 1 ay önce
   sen hasta değilmyidin geberecektin ne oldu ileştin piç hapisteyken gebecerektin ne oldu it belediye başkanı olunca hemen ileştin git cezanı çek şe.efsiz
 • Ahmet Y.Ahmet Y.1 ay önce
  Rahmetli Hasan Karakaya (Allah rahmet eylesin) ağabeyimin bir sözünü söylemeden geçemiyecem. "katranı kaynatsan da olmaz şeker, cinsini sevdiğim cinsine çeker" demişti rahmetli. İşte bu da bunlardan. Hasta diye, cumhurbaşkanlığı özel affı ile çıkarılmıştı 2 yıl önce hapisten. Hadi çıkardın çıkardın da, böyle teröristlere, seçme/seçilme hakkı neden veriyorsun? Bu şerefsizlerin karakteri bozuk hain olduğunu düşünemiyor musun?
 • ERKAN ERTAN ERKAN ERTAN 1 ay önce
  ... HAPİSHANEDEN HASTA OLDUĞUN İÇİN DIŞARI ÇIKTIN BELEDİYE BAŞKANI OLDUN HANİ SEN HASTAYDIN GEBERECEKTİN , DEVLET BAHÇELİ SANA BOŞUNA ACIMIŞ ,BEN DEVLET BAHÇELİYE , BU .. YALAN SÖYLÜYOR DEMİŞTİM ..AMADEVLET BAHÇELİ
 • TuranTuran1 ay önce
  Sen halka degil kandilin köpeklerine hizmet ediyorsun Abdullah gül seni kanser diyerek hapisten çıkardı hani kansedin ne oldu
 • MisafirMisafir1 ay önce
  Yuzsüzlük bu kadar olur.sen mardin halkina degil teroristlere hizmet ićin secilmişsin sanki.
 • AkilAkil1 ay önce
  Aslında sizleri cavusesko gibi kursuna dizeceksin on dan sonra anlarsin
 • abidinabidin1 ay önce
  bu h.ini konuşturmamak lazım. bu ha.nin yeri imralıda müebbettir.
 • Akil deAkil de1 ay önce
  Suç YSK bin bunların dosyası bu kadar kabarık Almanya da bunları bir gün bile oturtmazlar terör örgütüne para aktarmaya geliyor lar ne savcı ne hakim bir şey diyor işini yapmayani hemen alır sin
 • Yunus 16Yunus 161 ay önce
  Hani bu adamın sağlık sorunları vardı? Ahmet Türk hastay mış mış Muş !!! Abdullah Gül onu hapisten çıkarmış. Sonra bir anda TURP gibi olmuş. UYDURMA SAĞLIK RAPORUNA NE YAZILDIYSA! O HASTALIKTAN SÜRÜNE SÜRÜNE GİTSİN İNŞALLAH! AYNISI ABDULLAH GÜL'ÜN NE BAŞINA GELSİN.
 • MardinliMardinli1 ay önce
  Ne sen ey türk nede hükümet kanunu tanıyorsunuzÇünkü sen PKK kanalı ile hareket ediyorsun devletde bildiğini yapıyor ikinizde bu durumda hatalisiniz
 • MardinliMardinli1 ay önce
  Ne sen ey türk nede hükümet kanunu tanıyorsunuzÇünkü sen PKK kanalı ile hareket ediyorsun devletde bildiğini yapıyor ikinizde bu durumda hatalisiniz
 • Vatandaş olamazVatandaş olamaz1 ay önce
  Terör ve bölücülük suçları kesinleşenler cezalarını çektikten sonra kimlik numaraları iptal edilip Barzani sınırına bırakılıp, def edilmelidir.
 • aliali1 ay önce
  .... KUDURMUŞ YABAN DOMUZU
 • osmanosman1 ay önce
  keşke ingiliz yasalarıyla yönetilsek de sizlerden temiz bir şekilde kurtulsak
 • Abdullah.Abdullah.1 ay önce
  Yallah hapise!
 • ankaraankara1 ay önce
  Allahtan kork be Ahmet Türk. bu devlet sen yaşlısın diye cezanıda affetti.bu devlet size ne imkanlar ne hizmetler sundu ama siz ihanet ettiniz. Allah tan kork be.
 • SüleymanSüleyman1 ay önce
  ha.. parelel yapı, ha.. eş başkanlık , ikisininde yok bir birindenfarkı, halk seni ikinci defa seçip getiriyor. Belki geçmişten ders almışssındır diye. yediğiniznaneye bak.Sahi sen hasta değilmiydin. yaşına hürmetten dolayı girdiğin godeste ser-sefil olma diye yine bu devletin evlatları, sana torpil geçtiler ve seni bi ahaneyle dışarı çıkarttılar. ama sen deah-de vefa yokmuş..Kanun tanımaz bir sürü ibnelikler yapın, yine pkk ile işbirliği içerinde Hiç bir zaman unutulmasınki, Devlet her zaman yağlı kazığı sivriltip bekler. zamanı geldiğinde de onu malum yere doğru onu iter..
 • ahmetahmet1 ay önce
  Vay ... hem suçlu, hem güçlü.Ama unutma, hesap vakti her zaman önünde, senden ihanetinin hesabı sorulacak.
 • kalelikaleli1 ay önce
  aslında sabıka kaydı olan muhtar bile olamazken ve bunun süresi 5 yıl geçme şartı ortada iken bu adamlar nasıl oluyor da terör desteği ortada iken bb olabiliyorlar hukkuk bunlara işlemiyor mu acaba
 • İbrahimİbrahim1 ay önce
  Ulan Senin ne olduğunu cümle âlem biliyor.Dilerim Çıktığın Deliğe geri sokarlar seni...zindanlar yatağın olsun
 • NedimNedim1 ay önce
  Bu kanı bozuklara firsat verilmesin.hukumeti icratindan. dolayi kutluyorum.durmak yok ppk yı ezmeye devam.
 • Vatandaş.. Vatandaş.. 1 ay önce
  Bu ermeni .. hasta değilmiydinasıl belediye yönetecek suç bunu dışarı bırakandadaha kanundan haktan hukuktan konuşuyor aşağılık devlet düşmanı.
 • hizipsavarhizipsavar1 ay önce
  hdp dene pkk partisiinn kapatılması için daha ne yapılması gerekiyor. belediyelere bayrak asıp kapıda keleş ile nöbet tutulması mı. ha birde demokrasi ayakalrı ile sahip çıkanlara iyi bakın. ortakalrı devrede yunanoğlu bilre açıklama yapmış TATİLDEN.
 • CEVAT CEVAT 1 ay önce
  TERORIST K.PEK YASLI M.O.R.U.K.....YARIN GEBERIP ATESI BOYLAYACAK K.A.F.I.R...MUSRIK DUNBUK.......ALLAH BELANI VERSIN .............ALCAKMASA SIONIST APARATI.......BUYUK ISRAIL ICIN CALISAN ..BUNAK ..IT.....VADEDILMIS TOPRAKLAROYLEMI...YAKINDAKÖKUNUZU KAZIYACAGIZKAFIRLER.....AZ KALDI...KAFIRLERINDUNBUKLERIN MUSRIKLERIN DÖNEMISONA ERECEK....NUBUVVET YOLUÜZERI...EHLISUNNEHILAFET GELECEK.......INSSAALLAH.....EL EMIN OLAN ..HZ.M.M..S.A.W....ÖYLE DIYOR..........HAZIR OLUN EY ÜMMETI...MUHAMMED............PEK YAKIN....................Siyah bayrakli fitne cikti..............islam deccalifetoda cikti........Kiyamet ALAMETLERI PES PESE CIKACAKTIR......DIKKAT UYANIK OLUN TAKIP EDIN.....YOKSA BIR SEY GOREMEZSINIZ...GÖZLERI VAR GÖRMEZKULAKLARI VAR ISITMEZ ..ILLAKELLENAMU ......HAYVANLAR GIBIDIR ONLAR.............BU AYETIN SUMULUNE GIRMEYIN..............SUURLU OLUN......TAKIP EDINNNNN.
 • TürkiyemTürkiyem1 ay önce
  Lakro hani senin sağlık sorunların vardı? Hapisten sen nasıl çıktın? Senin pkk ya ettiğin hizmet gibi bırakdadevlet babada işini yapsın gücünüzün yettiği bu kadar işte ancak bu kadar yol alırsınız işte yolun sonuyine sana gözüktü
 • Ayhan YAVUZAyhan YAVUZ1 ay önce
  Hain köpekler aldınız nefes bıle haram , Kürt görünümlü kafırler. Sıze oy verenlerde kafır zındık. Soy adın TÜRKruhun Şeytan iblis, yasın Börüyü unutmadık
 • CUMHURCUMHUR1 ay önce
  Seni gidi dinozor deyyusseni. yillardir ilimli gibi görünmeye çalisipalttan alttan devletin altini oyanpkk nin dedesi sensin aslinda.Devletimiz dagda ovada silahlinasil terorstlere atak yapip yok ediyorsa bu sivil görünümlü pkk alt yapisini ayakta tutan deyyuslari ve kahpeleride artik aninda yok etmeli. Gecmiste bu yapilmadigi içinçok bedeller odedik cok sehit ve gazi verdikvede o bölgede birçok çalismalar sekteye ugradi maddi zararlarçekildi.
 • HaktanHaktan1 ay önce
  Pkklı şerefsiz size nefes almak yok bu ülkede
 • sukrusukru1 ay önce
  Doğru söylüyorsun,Avrupa'nın kanunları olsaydı sen içeriden nah çıkardın.Bir terör dedtekçisinin içeriden hasta ayağına çıkması bir rezalet değil gibi birde belediye başkanı yapılarak üstüne tüy dikilmiştir.Aslında Biran önce idamı getirip nekadar hain varsa hepsini sallandırmak lazım.
 • BOYCOTT ISRAEL(BDS)BOYCOTT ISRAEL(BDS)1 ay önce
  Hadi oradan PKK iti seni..sende bir katilsin,sende bir KÜRT düsmanisin..az kaldi sende yildizlariniza kavusacaksin..abd ve ab'nin köpeklerisiniz Ahmet..
 • mustafamustafa1 ay önce
  ulan siz adam olmayacaksınız kanınızda var hainlik seçilin devleti temsil edin hizmet edin diye görev veriliyor tabi tıpanız sıkmıyor hizmet etmeye hemen ağlama duvarına ulan itler ne işiniz var terörist cenazelerinde aş köşelerde ne işiniz var devletin imkanlarını teröristlere kullandırıyorsunuz adamlar belediye araçlarıyla dağlara erzak taşıyorlar devlet sahipsizmi...ler
 • Öz KÜRTÖz KÜRT1 ay önce
  Tabi canım.Siz pkk yı besleyince suç olmuyor,siz , şehit ailelerini kapının önüne koyup,belediyeleri pkklılarla doldurunca kanunsuz olmuyor ..Belediyenin kaynaklarını pkk aktarınca, belediye araçlarını pkk nın hizmetine verince suç olmuyor.Siz suç işleyince demokrasi, devlet görevini yapınca kanunsuzluk öyle mi? hadi oradan.Sizler, bu ülkeyi içselleştiremiyorsunuz? Türk bayrağına bile tahammülünüz yok.Kimi kandırıyorsunuz?
 • Yusuf canYusuf can1 ay önce
  Hukuktan bahseden bak ulan PKK ya terörist örgüt dmiyen serefsizdir,pusttur veledi zinadır ona yalraklik edenler bu ülkede olduklarına dua etsinle batıda buyaotigu izi yarışı yapın yolunuzu azına sicarlar
 • İs-hakİs-hak1 ay önce
  Vatana ihanetten daha ağır b...yemekmi var gavat memleketin imkanını teröristlere peşkeş çekersin yüzlerce işçiyi işinden edersin( özellikle CHP HDP )başkanların hangisi kendi rey vermediğini tahmin ettiği kişileri ilden çıkaranlar alçalkardır şerefsizlerdir,aslında böykekerini kapı önüne koymaklazımdır ulan deyyuskar bu insanlar yunandanmı geldiler sizlere köpek desem köpekler davacı olurlar inş.hükümet bunlar içinde birleyler yapar
 • ümitümit1 ay önce
  Pkk destekçileri ne zamandan beri kanun ve adaletten bahseder oldu gavur adaletimi ? Adınız ahmet mehmet kaktırdınız millete ermeniler sizi..
 • AliAli1 ay önce
  Hapisaneden hasta diye çıkarilmamışti bu nane. Vah halumize
 • apoapo1 ay önce
  sacinin killari agardi hala demokrasi, baris, halk kamuflajli amerikan kandili adina abidik gubidik pesindesin...kandil söndü, abd kaybetti, millet kazandi c.kaledeki dedelerimiz rahat uyuyabiliyor...sen de uyan artik!
 • Vahap KalyoncuVahap Kalyoncu1 ay önce
  Adam utanmadan birde hala konuşuyor ,demokrası teröre,teröriste arka çıkmakmıdır.
 • NurNur1 ay önce
  Bu adamın açıklamasını niye yayınloyorsunuz kim bu pkk lı kartaloş bunları havaya sokmayın akitçi kardeşlerim
 • hsnhsn1 ay önce
  Bu haini sağlık gerekçesi ile cezaevinden çıkaran ve çıkarmasu yolu açanlar rahat mı.
 • KomadorKomador1 ay önce
  3 ay demokrasi size yetiyor. Daha 1. ayda terör faaliyetlerine başlıyorlar. Devletin maaşıyla kime hainlik ediyorsunuz? Kimin kulusunuz? Eski Türkiye yok artık, terörden ceza alanların İstanbul, Ankara, Antalya gibi batı illerine gitmeleri yerleşmeleri yasaklanmalıdır. Barzani bölgesine beleş uçak bileti verilsin.
 • NurNur1 ay önce
  Allah bu yaratıkları görevden alandanrazı olsun Darısı başımıza !!!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Eylül 2019