• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İhvan'a yakınlığıyla bilinen Ahmed bin Ahmed Ali suikast sonucu hayatını kaybetti

Yemen'de İhvan'a yakınlığıyla bilinen Islah Partisi yetkililerinden Ahmed bin Ahmed Ali'nin uğradığı bir suikast sonucu hayatını kaybettiği bildirildi.

Yeniakit Publisher
2020-09-16 12:31:00 -
İhvan'a yakınlığıyla bilinen Ahmed bin Ahmed Ali suikast sonucu hayatını kaybetti

Yemen'de Müslüman Kardeşler Teşkilatına (İhvan) yakınlığıyla bilinen Islah Partisi yetkililerinden Ahmed bin Ahmed Ali, düzenlenen suikast sonucu hayatını kaybetti.

Yemen'in güneyindeki Dali kentinde bir kişi tarafından açılan ateş sonucu hayatını kaybeden Bin Ahmed Ali, Islah Partisi'nin Dali kentine bağlı El-Ezrak ilçesi şube sorumlusuydu.

Saldırı akşam namazından sonra oldu

Mensubu olduğu Islah Partisi'ne ait "Sahve.net" isimli internet sitesinde yer alan habere göre suikast, Bin Ahmed Ali akşam namazını kıldıktan sonra gerçekleşti.

Suikastlerin sayısı arttı

Sitedeki haberde yer alan diğer bir bilgiye göre, son dönemlerde Dali, Aden ve Lahic kentlerinde söz konusu parti yetkililerine yönelik tasfiye ve suikastlerin arttığı belirtildi.

Suikastlerden BAE sorumlu tutuluyor

Öte yandan Yemenliler, Aden'de Islah Partisi yetkilileri başta olmak üzere çok sayıda imam, hatip, komutan ve hakime düzenlenen suikastlerden Orta Doğu'da "çıban başı" ülke konumunda olan Birleşik Arap Emirlikleri'ni (BAE) sorumlu tutuyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hadra

Ruhu şad olsun Rabbim Merhametiii ile muamele buyursun. Katillerin Cehennemde sonu bnellidir.
 • Yanıtla

Abdullah

BAE de olabilir İran da olabilir.İran Irak ta Sünni mollaları teker teker ya kaçırıp fidye isteyerek veya önemlilerini ortadan kaldırarak sünni bölgeler boşaltıldı ve halk ta başsız kaldı.2015 yılında Basra da ki bir Sünni camisi İmamının kolu kesilerek camiye atılmıştır.Biraz araştıran bulur.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı