• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Her fırsatta 'erken seçim' yaygarası koparan Kılıçdaroğlu: Adayım demekten korktu!

Gazeteci Fikret Bila'ya konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?' sorusuna verdiği cevapla şaşırtmadı.

Yeniakit Publisher
2021-04-22 23:12:00 -
Her fırsatta 'erken seçim' yaygarası koparan Kılıçdaroğlu: Adayım demekten korktu!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fikret Bila'ya konuştu. Her fırsatta 'erken seçim' yaygarası koparan Kılıçdaroğlu, Bila'nın 'Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?' sorusuna, şöyle cevap verdi:

Daha 'adayım' diyemiyor!

"Bu konuyu önce İttifak içinde konuşacağız. Şu aşamada bu konuda özel bir yorum yapmayı düşünmüyorum. Önemli olan ittifakı oluşturan partilerin tutumudur. Tek aday mı çıkacak, yoksa her parti ayrı ayrı mı aday çıkaracak, bunlar olaylar olgunlaştığında yani gündeme geldiğinde oturup konuşacağımız konular. Bizim açımızdan kuşkusuz öncelikle partimizin yetkili organlarının görüşü önemli."

DEVA ile Saadet'i unutmadı!

"Şu günlerde ittifakı oluşturan partiler ilkeler üzerinde çalışıyor." diyen Kılıçdaroğlu, "Millet İttifakı’nın ortak zeminini oluşturmak üzere ilkeleri belirliyoruz. Her parti kendi çalışmasını sürdürüyor. Biz de CHP olarak çalışmamızı ilerlettik. Arkadaşlar ilkeler konusunda yaptıkları çalışmayı MYK’ya sundular. MYK’da görüşüldü. Biraz daha olgunlaştıktan sonra da Parti Meclis’ine sunacağız ve son şeklini vereceğiz." ifadelerini kullandı. Çalışmalarını tamamladıktan sonra ittifak ortakları İP, Saadet ve Demokrat Parti'ye götüreceklerini belirten Kılıçdaroğlu, DEVA ve Gelecek'i de unutmadı: "Bu aşamadan sonra Millet İttifakı’nı oluşturan partilere götüreceğiz. Görüşümüzü İYİ Parti’ye, Saadet Partisi’ne, Demokrat Partiye vereceğiz. Tabii Gelecek Partisi’ne ve DEVA Partisi’ne de götüreceğiz. Onlar çalışmalarını daha önce bize getirmişlerdi. Daha sonra yapılacak çalışma sonucunda ortak ilkeler belirlenmiş olacak.”

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Sevinsin garip

Hazir 23 nisan gelmis bi kerelik oturtu verin yahu.
 • Yanıtla

Murat

Cop , camur cukur. Komedi , trajedi ortaoyunu..
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23