HDP'den tehdit dolu açıklama: O gün ne yapacağımız çok nettir

PKK'nın siyasi uzantısı HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, 23 Haziran seçimlerine ilişkin yine şiddet ve tehdit dolu açıklamalarda bulundu. Temelli, “İstanbul’da seçimlere giderken bize soruyorlar HDP ne yapacak diye. Söyledik ne yapacağımız çok nettir" dedi.

20 Mayıs 2019 Pazartesi 00:05
HDP'den tehdit dolu açıklama: O gün ne yapacağımız çok nettir

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, YSK'nın İstanbul seçimlerini tekrar etmesinin ardından skandal açıklamalarını sürdürüyor. Temelli,  "23 Haziran günü sandığa iyi baksınlar, o sandıktan barış çıkacak, demokrasi çıkacak, yine HDP çıkacak. 31 Mart’ta söylediğimizi bir kez daha söylüyoruz. İstanbul Ya Me Ye" dedi.

Sezai Temelli, iptal edilen İstanbul seçimlerine ilişkin gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına katıldı. İstanbul’daki toplantıda güncel gelişmelere de değinen Temelli, PKK lideri Abdullah Öcalan’a yönelik tecridin kaldırması talebiyle provokasyona başlayan DTK Eş Başkanı ve HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven ve cezaevlerindeki açlık grevlerine dikkat çekerek, “Tüm ülke tecrit altındadır. Şimdi bu tecridi kırma zamanıdır. Kararlı mücadelemizle, vazgeçmeyen irademizle tecride son vereceğiz” dedi.

Tehdit etti

İttifak tartışmalarına ilişkin Temelli, “Kürtlerin ne yapacağını merak ediyorsan sadece seçimlere bakma, dön bak 40 yıldır ne yaptıklarına bak. Onca çıkartılacak ders varken bu dersleri çıkartamıyorsan sürükleneceğin yer acz çukurudur” ifadelerini kullanarak büyük skandala imza attı.

23 Haziran açıklaması

YSK eliyle iptal edilen ve yenilecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimiyle ilgili konuşan Temelli şunları söyledi: “İstanbul’da seçimlere giderken bize soruyorlar HDP ne yapacak diye. Söyledik ne yapacağımız çok nettir. Bugün artık herkes kendi kendine şu soruyu sormalı: HDP ne yapacak değil, ben ne yapacağım? Bu tecridin sonlanması, bu otoriter rejimin son bulması için ben ne yapacağım? Bu adımı birlikte attığımızda o dayanışma ağlarını var ettiğimizde, gücümüzün ne denli büyük olduğuna tanıklık edeceğiz.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Mayıs 2019 Pazartesi 00:05

YORUM YAZ

 • birolbirol1 ay önce
  Hükümet neye hizmet edecek, islama mı, yoksa avupa birliğine mi. önce kendi içlerinde onun kararını vermeli
 • OsmanlıOsmanlı1 ay önce
  ulan şu  .. çocuğunun ... ama nezaman..
 • Kayi BoyuKayi Boyu1 ay önce
  Bu kani bozuk  ...lerden biktim. Bu ülkede güzel ve kalici köklü temizlik lazim.
 • ihsanihsan1 ay önce
  iyi b.k yiyeksin ısrail ajanı pislik kürt kardeşlerimiza sxenin gibi sapığın arkasından gitmez
 • BilalBilal1 ay önce
  Bu partinin bu manevraları insanı mest ediyor. Barış adına umut saçıyor
 • DadaşDadaş1 ay önce
  Bunlar abdülhamit zamanını yaşıyorlar. Ama fark etmedikleri veya basit gördükleri şey., karşılarında veli abdulhamit yok. Din kardeşimle savaşmayım diyen televizyonun olmadığı haberlerin net olmadığı imanı kuvvetli millet yok. Yarın birşey olursa bunları esir almayacak olduğu yerde kafasına sıkacak. Hatta imanı zayıf olduğu için zulm ederek öldürecek bir millet var. Bunlar küert değil kürtlerin hakkını aramıyor. Ermeni tohumları israile çalışan veledi zinalar.
 • hamdhamd1 ay önce
  Haydi ordan nursuz ermeni &lanetli köpeği...
 • AliAli1 ay önce
  Sizi konuşturanlar kendilerine şanet okuyacağı günleri görecek bu topraklar siz göremezsenizde EvelAllah
 • TürkoğluTürkoğlu1 ay önce
  İstersen bir an önce git garkad ağacı arkasına saklan sonunuz yakındır inşallah. Allah sizi ŞEHİTLERİMİZİN KANINDA BOĞSUN inşallah.
 • HaktanHaktan1 ay önce
  Hala bu köpekler konuşuyor az kaldı bekleyin  çocukları
 • Reis HürdolaşReis Hürdolaş1 ay önce
  Tehdit etti devlet uyuyor mu? Adam yabancı intelijansıyanın ödevlisi. Şimdiye kadar bu tehditlerine devlet tarafından açılmış bir soruşturma var mıÜstelik herif Kürt de değil. Nerde devlet .elbette köpeğin ağzına tasmayı takmazsan sağı solu ısırır. Devlet tasmayı taksın bakalık tehlikeli olur mu?
 • Karakurt Karakurt 1 ay önce
  Bu k... Bozuk ne zaman içeri alınacak
 • Batman lı kürt Batman lı kürt 1 ay önce
  Senin gibiErmeni asıllıvatanhaini satılmışitlere Kürtlerin ihtiyacı yok..
 • Vanlı mehmetVanlı mehmet1 ay önce
  Ulan it siz kürtleri o pis agzınıza neden alıyorsunuz sizler kürtlerin çocuklarını daglarda geberdikleri yetmedimi yürginiz varsa daga çıksanıza kürtlerin üzerinden çekin o pis kanlı ellerinizi.
 • Emre BayındırEmre Bayındır1 ay önce
  Tehdit nerde?
 • uyan tcuyan tc1 ay önce
  yahu şu pisliği kaşıyacak biri yokmu bu ülkede
 • ErolErol1 ay önce
  Bu çakala hadimi bidirecek yokmu Tcde
 • Ferhat Gürsoy Ferhat Gürsoy 1 ay önce
  kürtler adına konuşma kendi adına konuş, 23 haziranda sende göreceksin kürtler ne yapıyor ve ağzın açık kalacak çakma kürt...
 • AlpAlp1 ay önce
  Bu devletin savcıları ne iş yapar.
 • Çorumlu ErcanÇorumlu Ercan1 ay önce
   40 senedir 50 kişiyi şehit ettiniz. Akp çıkınca yine mi can alacaksınız. Sen kürt degilsin masum kürtlerin davası sana mı düştü. Büyük İsrail i kurmak için Siyonist köpeklerinin köpeginden başka nesin? Yalancı alçaklar. Biz ölmedik daha. Başta ìsrailin senin gibi köpekleri bu dünyadan  ve sahibinle beraber cehennemin dibi. Hak geldi batıl zail oldu. Bunu birkere daha Yüce Müslüman Türk Milletinin eliyle yok olacaksıniz. O kadar mazlumun hesabı mutlaka sorulacaktır.
 • vatandasvatandas1 ay önce
  Hadi oradan yahudi iti.havlamaya devam.
 • Devrim ÖZİSLAMDevrim ÖZİSLAM1 ay önce
  Gavurun dölü. Tecritmiş. Yıllardır katil sürüsü PKK ile Türkiyeye kan kusuturup kan içtiniz. Sen hangi tecritten bahsediyorsun. Sende suç değil seninle birlikte ittifak yapanlar hain. Atatürk'ün partisi imiş. Çüş demek lazım. HDP den medet umup oy isteyenler Atatürkün partisi olamaz. Olsa olsa TERÖRÜN PARTİSİ olur.
 • ......1 ay önce
  Senin .. koparıp leşini donuzlara yedirmek gerek
 • Mehmet Kara ÇalışMehmet Kara Çalış1 ay önce
  Kürt'ler adına konuşma hakkını bu şerefsize kim veriyor ?
 • DermanbeyDermanbey1 ay önce
  Bu h.ini konusturanlara yaziklar olsun
 • IsmailIsmail1 ay önce
  Bizde siz yahudi usagi taseron pkk li kefereler ile birlikte olan ne kadar munafik ve vatan haini varsa bu ulkede, ilk kalkismanizda alayinizi kilictan geçireceğiz insaAllah. Hodri meydan. HasbinAllah ve nimel vekil.
 • MuratMurat1 ay önce
  Zilletin haşn evlatlarına bu ülke mezar olduğunda ye ye ye toprak ye diyeceğiz sadece sana değil sana destek olan müslüman görünümlü zındıklara ve çakma milliyetçilere elbette
 • iskenderiskender1 ay önce
  gargat ağacı sizi koruyamıyacak peygamber katili sürüngen atalarınızın kuyusuna düşeceksiniz bu sizin kadrinizGeçmiştede hep öyle oldu.Salak mahlüklara toprak vadi öylemi neyin karşılığı,katliam,fesat,bozgunculuğun musayılı aylar kaldı,dünya sizden kurtulacakardınızdan ne üzülen nede ağlayan olmıyacak,her millet derin bir OH çekip yarabbi sana çok şükür diyece ve siz dünyanın kalan ömrü boyunca alay konusu olacakınız.şimdi bol bol ötün,
 • ismailismail1 ay önce
  bir ermeninin peşinden gidecek kadar ve herşeyimi onun iki dudağı arasına bırakacak koyun değilim, temel efendi yakamızı bırak senin bizi götüreceğin yolun sonunun nasıl olduğunu çok iyi biliyoruz.
 • JurnalJurnal1 ay önce
  Hukuk devleti değilsen;kanun devletisindir...Bir ermenişko çıkar ve senin devletini,milletini böyle tehdit eder...hiç bir şey yapamaz bön,bön bakarsın...acilen bu ülkede çok şeyin değişmesi gerekir.HEMDE HEMEN!!!
 • Adem/ kızıltepeliAdem/ kızıltepeli1 ay önce
  Ulan namussuz oğlu namussuz veledizina piç. hdpkk ya oy vermeyen ve sapına kadar da kürt olan bir TÜRKİYE CUMHURİYETİ vatandaşıyım ben.lgbti üyesi eşcinsel dümbük, sen bir Kürt de değilsin ne hakla kürt ler adına açıklama yapabiliyorsun dinsiz komünist kâfir. Sen ve senin gibi anası bir babası belirsiz namussuzlara inat, ölümüne AK PARTİ ölümüne RECEP TAYYİP ERDOĞAN. Kahrolsun pkk Kahrolsun hdp Kahrolsun vatan hainleri. Canınız Cehenneme onun bunun çocukları.
 • KamilKamil1 ay önce
  İnşaallah elinize en ufak bi fırsat dahi geçmez.
 • HACI HACI 1 ay önce
  Akıllı olun millet neyapacağını sizden iyi bilir. Memleket size dar gelir. Milleti germeyin gerilen siz olursunuz. Ey devlet bunlara tanıdığınız tolerans yetmezmi. Eğer millet kalkarsa devletide dinlemez. Yeter artık bu hainlikler.
 • ŞahinŞahin1 ay önce
  Seni bir elimize geçirirsek öyle öpeceğiz ki her tarafında gül bitecek sorospu çocuğu. Sanki kürdün kara kaşına kara gözüne sevdalı da ondan kürtleri topun ağzına koyuyor. Senin taaaaa a......k....yım.
 • receprecep1 ay önce
  Dönüp 40 yıllık arkana bakıyoruz ve ne görüyoruz biliyormusun temel ? Sen söyleyemezsin ama benden dinle:Kan , gözyaşı, Yetim kalançocuklar,, 40 bin güvenlik mensubu ve bir o kadar daöldürdüğünüzkürt yurttaşlarımız , bebekkatili pkk ve temsilcisihdp, zıpçığı sezai.
 • Kemal Kemal 1 ay önce
  Kendi pisliğnde boğul. Temelsiz adam
 • milletmillet1 ay önce
  Sabret anasının çocuğu sabret devletin demir yumruğunun kafana balyoz gibi inmesi pek yakındır

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Haziran 2019