Seçim 2019 Sayfası

HDP'den ittifak açıklaması: CHP içerisinde...

HDP Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen,CHP'li bir ismin 'HDP ile ittifak yapmak milli görevdir' sözlerine ilişkin yaptığı açıklamada, "CHP içerisinde farklı eğilimler ve yaklaşımlar var" dedi.

14 Ocak 2019 Pazartesi 14:21
HDP'den ittifak açıklaması: CHP içerisinde...

HDP Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen, CHP'li Zeki Kılıçaslan'ın 'HDP ile ittifak yapmamız milli görevdir' açıklamalarına yanıt verdi.

Bilgen, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, önemli açıklamalarda bulundu.

Bir gazetecinin, "CHP'li Zeki Kılıçaslan, 'HDP ile ittifak yapmamız milli görevdir' dedi. Sizin için de CHP ile ittifak milli bir görev midir?" sorusunu yanıtlayan Bilgen, CHP içerisinde farklı eğilimler ve yaklaşımların olduğunu, en azından açıklamaların böyle bir tartışmanın olduğunu gösterdiğini söyledi.

"Bizim dışımızdaki partilere de oy verenler var"

Bilgen, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz, CHP'nin kendi iç tercihlerine, tartışmalarına dair bir şey söyleyecek durumda değiliz ama HDP'nin ya da başka bir partinin dışlanması, yok sayılması, ayrımcılığa tabi tutulması doğrudan doğruya HDP seçmenine ve toplumun bir kesimine yönelik tutumdur. Elbette biz bir bütün olarak Kürtleri temsil etme iddiasında değiliz. Bize ciddi miktarda oy veren Kürt toplumunun bir gerçekliği var. Bizim dışımızdaki partilere de oy verenler var."

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Ocak 2019 Pazartesi 14:21

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    23 Nisan 2019