• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

HDP gitti kazanan Halfeti oldu

Halfeti Belediye Başkanı Şeref Albayrak’tan Akit’e ziyaret... Kayyım atandıktan sonra seçimle Halfeti Belediyesi Başkanlığı’nı kazanan Şeref Albayrak, Akit Medya Grubu’nu ziyaret etti. Görev yaptığı 4 ayda halkın sevgisini kazanan ve başkan seçilen Albayrak, “Halfeti’ye yatırım yapılmıyor algısını yıktık. Hedefimiz Halfeti’yi turizm şehri haline getirmek” diye konuştu.

Yeniakit Publisher
2019-12-09 10:07:00 - 2019-12-09 10:08:21
HDP gitti kazanan Halfeti oldu

 Oğuzhan Gültekin  Ankara 

PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın memleketi olan ve yıllarca CHP ile HDP arasında el değiştiren Halfeti Belediyesi geçtiğimiz yerel seçimlerde AK Parti tarafından kazanılmıştı. Kayyım atandıktan sonra belediye başkanı adayı olan ve halkın teveccühü ile seçimi kazanan Başkan Şeref Albayrak, Akit Medya Grubu Ankara Temsilcisi Hacı Yakışıklı’ya nezaket ziyaretinde bulundu. Albayrak, “Halfeti’ye yatırım yapılmıyor algısını yıktık” dedi.

Büyük yatırımlar yaptık

Halfeti’de kayyım olarak göreve başlayan ve daha sonra Halfeti Belediye Başkanı olan Şeref Albayrak, 2 senedir görev yaptığını belirterek, “Bu görev yaptığım iki yılda oraya büyük yatırımlar yaptık. Benim görev yaptığım döneme kadar HDP’de olan bir yerdi. 2014 yılında CHP’deydi. İlçe nüfusunun yüzde 25’i Türkmen, yüzde 75’i Kürt kardeşlerimizden oluşuyor. Halfeti’ye 600 bin metrekare kilitli parke taşı döşettik, 30’a yakın mahallede sosyal tesis yaptık. Ayrıca gençlerimiz için 30’a yakın spor kompleksi yaptık. Hem gençlere hem de vatandaşlarımıza hizmet edecek yerler yaptık. Ben ilk göreve başladığımda insanlar benden taziye evi istediler. Biz yaptığımız projelerde genel bir değerlendirme yapıp çok amaçlı yerler inşa ettik. Biz yaptıklarımızla Halfeti’ye yatırım yapılmıyor algısını yıktık. Böylece vatandaşlarmızla samimi ilişkilerimiz oldu. Bize sahip çıktılar, güvendiler” dedi.

“HDP’ye sevdikleri için oy vermiyorlar”

Albayrak, “Bölgede insanlar HDP’ye oy veriyorlar ama sevdikleri için vermiyorlar. Özellikle gelinen noktada ‘Biz kimliğimize oy veriyoruz’ mantığıyla hareket ediyorlar. HDP’ye oy veren kitle HDP’nin politikalarına pek ilgili değil zaten. Biz bunu anlattık. Bu seçimlerin bir yerel seçim olduğunu söyledik. Merkezi yönetimden daha fazla hizmet geleceğini anlattık. Sonuçta kazanan Halfeti olacaktı bunu vurguladık ve seçim sonucumuz yüzde 55 geldi. Bir önceki seçimde yüzde 20 gerideydik, bu seçimlerde yüzde 18 fark attık” şeklinde konuştu.

Öcalan, Halfeti’nin imajını zedeliyor!

Öcalan’ın Halfeti’nin imajını zedelediğine değinen Albayrak, “Halfeti hep Öcalan’ın memleketi diye anılıyor. Bu da şehrin imajını zedeliyor. Ama hükümetimizin yatırımlarıyla bir güven ortamı oluştu. Zaten, Halfeti turizm şehri. Bu yılın sonunda inşallah 1 milyon kişiyi şehrimizde ağırlamış olacağız. Şehrimiz mimarisiyle, tarihiyle muazzam bir yer. Bazı yerlerin baraj altında kalmasıyla oluşan göllerde tekne turlarımız var. Asurlulara kadar dayanan bir geçmişi var. Bugün İstanbul, Ankara ne kadar güvenliyse Halfeti’de o kadar güvenli durumda” ifadelerini kullandı.

“Halfeti’yi turizm şehri olarak ön plana çıkarmak istiyoruz”

Halfeti’ye yapılacak hizmetleri anlatan Albayrak, “Kayyım atandığım süre boyunca kırsal kesime hizmet ettim. Bundan sonra daha çok turizm yatırımları yapmak istiyoruz. Halfeti’yi turizm şehri olarak ön plana çıkmak istiyoruz. Aslında Halfeti, Şanlıurfa’nın Türkiye’ye bakan yüzü. Şu anda sahil bandımız 1 km’ye sıkışmış durumda. Biz bunu 5 km’ye çıkarmaya çalışacağız. Karagül ekim alanlarını daha fazla çoğaltacağız. Halfeti’de bulunan eski mimariyi restore ettireceğiz” diye konuştu.

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23