• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

HDP destekli feministler yine ezanı ıslıkladı!

Bölücülük faaliyetlerine devam eden HDP destekli feminist gruplar, illegal olarak düzenledikleri yürüyüşte bir kez daha ezanı ıslıkladı.

Yeniakit Publisher
2020-03-09 00:07:00 - 2020-03-09 00:37:25

Habervakti'nde yer alan habere göre, geçen sene Taksim'de toplanan feministler, kadınlar günü yürüyüşünde ezanın okunduğu esnada ıslık çalmış ve büyük tepki çekmişti.

Kadınlar gününü bir kez daha emellerine alet eden feministler, Tophane'deki illegal yürüyüşte ezan okunurken bu saygısızlığı tekrar ettiler.

Video feministlerin akıl hocası HDP'den paylaşıldı

Ezan okunurken ıslıklayan feministlerin videosunu kol kola yürüdükleri akıl hocaları HDP paylaştı.

Bir taraftan Kürtler üzerinden bölücülük yaparken diğer taraftan da kadınlar üzerinden ayrıştırmaya devam eden HDP, ezana meydan okurcasına "Susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz" mesajıyla videoyu yayınladı.

Önceki yılllarda da ıslık çalmışlardı

Geçen sene 8 Mart'ta İstiklal Caddesi'nde yapılan yürüyüşte, Ezanın okunduğu esnada ıslık eylemlerini kesmek yerine daha da arttırarak Ezan'a karşı ıslık çalmışlardı.

Geçen seneki yürüyüşle ilgili AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, yürüyüşe katılanların paylaşımlarını analiz ettiklerini, katılımcıların yaptıkları paylaşımlarnın çoğunun 'Ezanı protesto ettik' tarzında olduğunu ve bu eylemin katılımcı şahıslar tarafından sahiplenildiği yönünde bir açıklama yapmıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Yiğido

Bak bak bak devlete kafa tutuyor o kadarda akıllılar zekiler hani pekeke tükrüğünde boğacıktı biri sırtını pekekeye dayamıştı hevaller gözükmüyor niye entaresi dım dım yar fistana bürünmüş hevaller ördek gibi sekiyirler fazla değil geçen hafta dizilmiş hevaller göğe doğri bakirlerdi sakin sakin sankine dersin pilajda güneş banyosi yapirler . Korkmirlermiş bakin hele kimden faşit devletten keşke öyle olsada görürdünüz özgürlük safsatalarını alçaklar herşeyin zamanı vardır bekleyin Türkiye milleti ve devleti hainleri alçakları unuturmu sannediyorsunuz

Mustafa kaya

CEHENNEME ZÛMERA.BUNLARIN CENAZE NAMAZI KILINMAZ. BUNLARIN NUFUSLARI AYRILSIN.BUNLAR AYRI BİR TAIFE.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23