Haydi çocuklar camiye

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz “Geçen yıl İstanbul’da 287 bin yavrumuz, yaz Kur’an kurslarımıza katıldı. Bu sene bu rakamı artırarak 350 bin olmasını hedefliyoruz. Yaz Kur’an kurslarına öğrencilerimizin yönlenmesini ve yönlendirilmesini önemsiyoruz” dedi.

12 Haziran 2019 Çarşamba 09:49

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, geçen yıl İstanbul’da 287 bin çocuğun yaz Kur’an kurslarına katıldığını belirterek, “Bu sene bu rakamı artırarak 350 bin olmasını hedefliyoruz’’ dedi. Yılmaz, yaptığı açıklamada, yaz Kur’an kurslarının 17 Haziran’da başlayacağını ve bu dönemin önemli zamanlardan olduğunu söyledi. Yaz Kur’an kurslarına ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki öğrencilerin katılacağını anlatan Yılmaz, ‘’Öğrencilerimizin okul tatil olduktan sonra Kur’an kurslarımızda ve camilerimizde kendilerine ayrılan mekanlarda, Kur’an okumayı öğrenmeleri ve dini bilgilerden haberdar olmaları adına ayıracakları zaman, onların kişisel gelişimlerinde çok önemli katma değer oluşturuyor’’ ifadesini kullandı. Yılmaz, okullarda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin verildiğini hatırlatarak, şöyle devam etti: ‘’Ama dinin ibadet ve ritüel olarak yaşandığını görmek, orada bir duygudaşlık oluşturma adına açılan Kur’an kursları, yaz sezonunda çocuklarımızın din eğitimi adına daha yoğun bir atmosferde bulunmalarını sağlıyor. Bu, onların kişiliklerini de önemli ölçüde etkiliyor. O yüzden biz yaz Kur’an kurslarına öğrencilerimizin yönlenmesini ve yönlendirilmesini önemsiyoruz.’’ 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Haziran 2019 Çarşamba 09:49

YORUM YAZ

  • Sütçü İmamSütçü İmam13 gün önce
    İnandığı dinin kitabını anlamayacağı dil de okuyan, sonra da dininin ne emrettiğini anlamayıp başkasına soran, çocuklarını da din kitabını anlamadığı bu dilde okuması için kursa gönderen, başka akıllı bir millet daha var mı acaba? Düşün artık şu çocukların yakasından, çocukluklarını yaşasınlar.
  • gggggg13 gün önce
    Kurani arapca ezberlettirmek okutmak onlara islami kazandirmaz ana dilleri turkce o ayetleri camide turkce verip anlatilirsa eger amaca ulasilir yoksa yaz gunu zaman gecirmekten baska anlam ifade etmez sonuna da gitmez Orneklerini gordum bir ay sonra sikiliyor cocuklar dinlemeyenler cogunlukta oluyor Ustelikte islami ve kurani anlamiyor yani bosa gecen 3 ay tek faydasi okullar kapaniyor 3 ay bu cocuklari ne yapacaz diyen annelere cocuktan kurtulma firsati oluyorGercekler bu maalesef

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Haziran 2019