• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Gündeme bomba gibi düşen iddia! Yaşananların arkasından Ahmet Davutoğlu'nun kızı çıktı

İstanbul Şehir Üniversitesi'ne ilişkin tartışmalar devam ederken eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kızı Hacer Bike Davutoğlu'nun üniversitede gerçekleştirilen eylemlerin organizatörü olduğu öne sürüldü.

Yeniakit Publisher
2019-12-10 16:25:00 - 2019-12-10 16:27:38
Gündeme bomba gibi düşen iddia! Yaşananların arkasından Ahmet Davutoğlu'nun kızı çıktı

Şehir Üniversitesi tartışmaları sürerken Ahmet Davutoğlu'nun kızı Hacer Bike Davutoğlu, üniversitede geçtiğimiz günlerde 150 öğrenciyle yürüyüş eylemi gerçekleştirdi.

İstanbul Şehir Üniversitesi'nde öğrencileri sokağa çıkarmak için planlamalar yapıldığı ve bütün bu organizasyonun perde arkasındaki ismin de Ahmet Davutoğlu'nun kızı Hacer Bike Davutoğlu olduğu iddia edildi.

Şehir Üniversitesi krizi patlak verdiğinde Ahmet Davtuoğlu, okulun yönetiminde yer almadığını ve üniversiteyle bir ilişkisinin olmadığını iddia etmişti. Ancak durum hiç de öyle değil.

Organizatör Davutoğlu'nun kızı

Ahmet Davutoğlu'nun kızı Hacer Bike Davutoğlu, Şehir Üniversitesi kriziyle bizzat ilgileniyor. Hatta öyle ki bildirileri bizzat kendisi hazırlıyor, durum raporları çıkarıyor ve kamuoyu desteği sağlamak için organizasyonlar yapıyor.

Hacer Bike Davutoğlu'nun kullandığı mail adresi de şehir üniversitesi uzantılı.

Hacer Bike Davutoğlu, üniversitede geçtiğimiz günlerde 150 öğrenciyle yürüyüş eylemi gerçekleştirdi. Davutoğlu'nun kızı şehir hepimizin etiketiyle de imza kampanyası yürütüyor.

Şehir Üniversitesi iddiaları

7000 bin öğrencinin kayıtlı olduğu Şehir Üniversitesi'ne ilişkin bir çok iddia ortalıkta dolaşıyor. Bunların büyük kısmı da Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Dinçer'e ilişkin.

Dinçer'in YÖK'ü ziyaretinde başkan ile kavga ettiği ve 'Bu işi çözeceksiniz, devran döncek hesap vereceksiniz' dediği söyleniyor.

Üniversitedeki ihalelere ilişkin de söylentiler var. Bir yastık alım ihalesinde maliyeti 20 lira olan yastıklar yerine 'ahbap'tan olsun denilip 50 liradan yastık alınıyor. Maddi krizde olduğu söylenen üniversitenin bir yıllık araç kiralama bedeli ise tam 20 milyon TL.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Kadir

Akp ve uzantıları israftan başka bişey bilmez
 • Yanıtla

Yav he he

Davutoğlu ballı kaymağa alışmıi demek ki kendi vakfına arazi tahsisi yetmemiş babasının malı gibi birds kamu arazisini bedava peşkeş çekmiş bir de savunmasını yapıyor. Ya hu kimin malını kine bedava veriyorsun sen orada para ile eğitim yapacaksın diye kamu malını nasıl bedava zimmetinize geçiriyorsun hele önce onun hesabını ver,. Kamu yani benim ve bizim malımız bana sordun mu o araziyiyi bedava verirken. Hak hukul lafazanlığı yapanlar iç kendilerine gelince kamu malunı gasbetmekte beis görmüyor bir de kendi malı gibi orayı kefil göstererek bir başka kamu bankasından borç alıp üstüne yatıyor. Ohhhh ne güzel dünya maazallah bir de bunlara devleti temsil etsek halimiz nice olurdu
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23