Gaza gelen Fatih Portakal'a İGDAŞ'tan doğal gaz

FOX TV sunucusu Fatih Portakal,İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş'yi hedef alan bir paylaşımda bulundu. İGDAŞ'ın Portakal'a verdiği yanıt ise sert oldu.

16 Mayıs 2019 Perşembe 12:47
Gaza gelen Fatih Portakal'a İGDAŞ'tan doğal gaz

FOX TV Ana Haber sucusu Fatih Portakal, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş (İGDAŞ)'ı zan altında bırakacak suçlamalar yöneltti. Kurumun Portakal'a verdiği yanıt sert oldu

FOX Ana Haber’in sunucusu Fatih Portakal, İBB iştiraki İGDAŞ’a kendisine gönderilen iki ayrı fatura nedeniyle sosyal medyada hesap sordu.

Twitter hesabından adresine gönderilen iki ayrı faturanın resmini paylaşan Portakal,
"Bu şimdi ne demek? Mayıs ayı içinde 2. @igdaskurumsal faturası. Ya beni enayi gördünüz ya da bir şeyler çeviriyorsunuz? Benim gibi acaba ne kadarız? Tatmin edici cevabınız nedir?" notunu düştü.

İGDAŞ yanıt verdi

Ancak Portakal'ın bu paylaşımınına İGDAŞ'tan yanıt gecikmedi. FOX TV Ana Haber sunucusunun ithamlarına sert yanıt veren İGDAŞ, "haksız yere zan altında bırakıldıklarını" belirterek, iki ayrı faturanın sayaç değişiminden kaynaklandığını açıkladı.

Portakal bu kez sayaçların vatandaşa sorulmadan değiştirilmesi ve sayaçlardan iki kez okuma yapılmasıyla ilgili bir dizi soru yöneltti.

İGDAŞ’ın verdiği yanıtı da yayımlayan Portakal şu ifadeleri kullandı;

“Açıklama var @igdaskurumsal.Diyorum ki: 1-Bana sormadan sayacımi nasil değistiriyorsunuz? 2-Hadi haber vermediniz değistirdiniz, peki neden iki kere sayaç okuyorsunuz? 3-Kurumunuzu zan altinda birakmiyorum, soru soruyorum 4-Kurumlara guvenim kalmadigi icin hakkimi ariyorum.”

Yasal dayanağı da var

İGDAŞ'tan Portakal'ın bu tepkisine de belgeli yanıt verildi. Sayaçların İGDAŞ'a ait olduğu belirtilirken, ilgili yasaya uygun olarak periyodik şekilde ücretisiz değiştirildiğine vurgu yapıldı. 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Mayıs 2019 Perşembe 12:47

YORUM YAZ

 • AlperAlper6 gün önce
  Bu dağıtım şirketlerinin nasıl kurulduğu,kimlere devlet eliyle verildiği,iddiaları vardı,yalan mı?Ben bir elektrik dağıtım şirketine,kooperatifimize bağlantı yapmadıkları için,1000 er dolara yakın para ödedik,aslında kendi leri yapmaları gereken işdi.Burası Türkiye derler,güçlüysen,iktidarda isen,sana kimse dokunamaz,helal haram,hak hukuk nerde?
 • OsmanlıOsmanlı6 gün önce
  buda gündem olmaya çalışan ayrı bi o.çocuğu...
 • Hasan DoğrucuHasan Doğrucu7 gün önce
  Ey portakal sen neyin peşindesin? Faturanın altına doğru bakarsan sayaç no farklı olduğunu göreceksin.. Sayacında bir ömrü var. Ayrıca ücretsiz değişim olmuş.. Hala basmadı sanırım..Saksıda su kalmamış sanırım. Sulamak lazım. Yılarca insanlara algı pompalı-yorsun.Birileri artık seni o ekrandan indirse diyorum. Ama sırtını dayamışsın İngiliz kanalında birde İmamoğluna sana bir şey demezler artık.
 • kürşatkürşat7 gün önce
  iyi de sayaç numaraları farklı, farklı bir sayaç belli ki
 • 7 gün önce
 • ennenn7 gün önce
  İGDAŞ ve daha niceleri bu hadsiz saldırganın iftirasına uğradı veuğruyor.yalan haber, ihanet söylemleri ... bu adamın arkasında kim var? bu kadar suç işliyor neden bişey yapılmıyor?
 • işte böyleişte böyle7 gün önce
  40 tl ye gaz kullanıyor bir de isyanlar
 • MuratMurat7 gün önce
  İt her Zaman itdir
 • SelâmiSelâmi7 gün önce
  POR-TAKAL OLMUŞ MOR-ÇAKAL :)))
 • ZAFERZAFER7 gün önce
  Sayaç iki defa okunmaz. Sayaçlarda ilk endeks son endeks diye birşey var. Bakarsın endekslerde çakışma varsa o zaman gidersin kuruma düzelttirirsin. Bunun yeri de kurumdur, twetter düzeltmez.
 • OsmanOsman7 gün önce
  Cinsi bozuk.bu portakal olmamış.
 • NurNur7 gün önce
  Adam sıyırmış sözüm ona igdaşı karalayacaktı ama şişti başta ekrem olsa yaparmıydı asla ekremin soyundan geliyor portakal belli
 • fuatfuat7 gün önce
  sanamı soracakyalancı ahlaksızlar tilkilik yapıyor uşak
 • KörtopalKörtopal7 gün önce
  Bu utanmazı haber yapa yapa meşhur ettiniz tek başına muhalefet partisi oldu maçası yiyorda kimin malı olduğunu açıklasın
 • nevzat özkannevzat özkan7 gün önce
  Fatih tam malson okuma tarihlerine baksa zaten anlayacak. aslında iğdaş saati değiştirmesi bedeva ama fatihten saatin bedelini alması lazımki anlasın. yıllardır busaatler değiştiriliyor. okumaya gelen personel 5 dk da değiştiriyorki gaz da kesinti olmasın.eger aynı saati söküp kalibrasyon yapıp tekrar yerine taksa ozamanda en az 1 güz gazın kesilecek. PORTAKAL
 • BatıleziciBatılezici7 gün önce
  Ya Allah (C.C.) aşkına Haluk, kandırılmaya ne kadar meraklısınız? Akit gayet normal olarak Portakal’ın ilk söylediklerini de İGDAŞ’ın cevabını da Portakal’ın son söylediklerini de aynen vermiş, daha ne yapacaktı Akit? Ayrıca olayı anlamayan Akit okurları değil sensin. Portakal’ın ilk söylediklerine tam olarak gerekli ve yeterli cevabı vermiş İGDAŞ, tabi anlayana… Anlamayana davul zurna da az misal bu sefer de Portakal başka alakasız sorular sormuş, tabi haber İGDAŞ’ın bu son alakasız sorulara verdiği cevaplarla ilgili değil… Senin de anlamadığın şey bu.Portakalın sorduğu fakat İGDAŞ’ın haber oluşturulana kadar cevap vermediği Portakalın saçma sorularına ben cevap verivereyim çok merak ediyorsan. 1- Evet, Portakal’a sormadan sayacı değiştirebilirler. Sayacın bakımından kalibrasyonundan doğalgaz şirketi sorumludur. Sorsalar değiştirmeyin mi diyecekti? Veya sormak için Portakal’ın evde olduğu zamanı mı kollayacaklardı… 2- Portakal’ın sonradan sorduğu neden iki kere sayaç okundunuz sorusunu, İGDAŞ iki sayaç kullanıldı diye gayet güzel açıklamışmış, ama Portakal anlamamış olmalı ki cevabı verilen soru sormuş.3- Ya beni enayi gördünüz ya da bir şeyler çeviriyorsunuz demek Kurumu zan altında bırakmak değildir de nedir? Üstelik bunu başka tüketicileri de kışkırtarak yapıyor. 4- Sadece İGDAŞ’ı da değil burada da tüm kurumları töhmet altında bırakacak şekilde yapmış zanlarını… Şekilde görüldüğü gibi düşünemeyenler de, sorgulamayanlar da bu yalanlara atlıyorlar.
 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 7 gün önce
  seyretmiyorum bununtvsini bazen bu haberlerde okuyorum yeni akit haberde insanda azıcıkta olsa vatan millet insanlık sevgisi olur ADAM OLAN MÜSLÜMAN OLAN ALLAHCC UTANIR KORKAR bu kadar güzel işler yapılmış ve yapılmaya devam ediyor bu kadarmı inkar edilir bir REİS düşmanlığı bırakın yapılanları bu kadar güzellikleri BU İNSANLARA MÜSLÜMAN TÜRK DÜŞMANLIĞI YAPTIRIYOR VE DIŞTA FIRSAT BEKLEYEN KAFİRLERE OLMAMIŞİ İŞLERİ OLMUŞ GİBİ GÖSTERİP DIŞ DÜNYANINDA İŞİNE GELİYOR MÜSLÜMAN TÜRKİYEYİ KÖTÜLÜYEREK FIRSAT VERİYORLAR BUNU ADI ÜLKE MÜSLÜMAN TÜRK DÜŞMANLIĞI DEĞİLDE NEDİR.UTANMA OLUR İNSANDA.
 • Bagiye Bagiye 7 gün önce
  Bu portakal şerefsizi varya onun bunun ..dir,evanjelist hristiyandır, namlusuz bir katil amerika itidir,sunucu kılığında fetöcü teröristtir, allah belâsını versin inşallah
 • FikretFikret7 gün önce
  Portakal oldu,MOR HAVUÇ!
 • has hushas hus7 gün önce
  acı ülkem ulusal kanalda proğram yapan ana haber sunan zat ilkokul mezunu sıradan vatandaşın iki dakkada ulaştığı bilgiyi almaktan aciz sanki ege adaları krizini sunuyor eğitim eğitim o diplomalar nasıl alınır
 • BatıleziciBatılezici7 gün önce
  Washington Portakal’ında kasıtlı yapmıyorsa meğer beyin özürlülüğü de varmış… İlk okuma tarihinden sayaç değiştirme zamanına kadar eski sayaca, değiştirilme zamanından son okuma tarihine kadar da yeni sayaca göre fatura gelmesi kadar normal bir şey olamaz. Ne yani söktükleri sayacın son endeksine bakmayacaklar mı? Taktıkları sayacın ilk endeksine bağlı normal okuma zamanına göre tüketilen miktarı hesaplamayacaklar mı? İki dönemin süresinin toplamı kadar sürede iki sayacın saydığı ve buna bağlı düzenlenen iki fatura toplamı kadar tüketmişsin işte… İki faturanın toplamı kadar tek fatura olsa ne, iki fatura olsa ne fark eder?
 • ahmed saidahmed said7 gün önce
  BİR MİLLET Kİ;EN BELİĞ VE EN GÜZEL KELİMELERİNİ SESSİZ VE DÜŞÜK FREKANSLI UYDURUK KELİMELER İLE TAHVİL EDE..DİLİNDEN MED HARFLERİNİ ŞAPKALARI KALDIRARAK ATA..CEVEBINI İSBAT ET YERİNE YANITINI KANITLA DEYE..KURANİİ OLAN OSMANLICASINDAN HER GÜN BİR TAŞ SÖKÜP YERİNE ALÇAK SESLİ KELİMELER İLE YANITLAYIP KANITLAYA..YANITLAYIP KANITLAYA..OLACAK GİDECEK YAPACAĞIZ GİBİ İFADE KUDRETİ YÜKSEK KELİMELERİNİ ÇOKTAAAAAN UNUTTUĞU KİTAPLARIN EDEBİ LİSAANINDAN UZAKLAŞARAK...ÇET DİLİ OLAN OLUCAKK..GİDİCEKK..YAPICAM GİBİ şerefsiz ve piç misal kelimelerle tahvil ede..O MİLLET HİÇ HİÇ HİÇ ..ASLAA VE KATAA CİHANGİRLİK DAVASINDA BULUNMAYA!! vesselam..
 • ahmetahmet7 gün önce
  bu eski turkiye ve vesayet figurlerinden biktik artik...yala-iftira-algi cirkinliklerine ne ozur ne tazminat, ne bedel odemedikce azgin azinlik oluyorlar! bunlarin bir diger aparati Yalcin bayer de bugun istanbulun su sorununda bahsetmis...yuh ki yuh
 • Adam sanki haber sunmuyor grup toplantısında konuşuyor Adam sanki haber sunmuyor grup toplantısında konuşuyor 7 gün önce
  Pkk ya teşekkür eden ara ara mor ve benzeri renklere giren bir şahıs şimdide morarmış..
 • MelikeMelike7 gün önce
  Portakalın analitik zekası yüksek ya ! FOX izleyicilerinin nasıl kandırıyorsa İGDAŞ ıda alt edeceğini sandı.Demekki igdaş Fox izleyicisi değil ki uyumuyor :))))
 • Mehmet YILMAZMehmet YILMAZ7 gün önce
  Sayaçlardan birinin no'su 3263843 diğeri 8383726 yani ikisinin birbirinden farklı olduğunu anlamayan bu şahıs çıkıyor. Haber adı altında insanları sürekli yanlış yönlendiriyor. Bu şahsa birileri dur artık demeli.
 • HalukHaluk7 gün önce
  Adamın sorduğu sorulara cvp vermemiş İGDAŞ, adete kıvırmış. Haberi iyi okuyun derim, akit sizde birkere halkı savunun

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mayıs 2019