• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Fransa'dan olay çıkış: Erdoğan Turan'ı kurmaya başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son derece kararlı ve etkili bir lider olduğunu belirten Fransız spiker, "Erdoğan Turan'ı kurmaya başladı" dedi.

Yeniakit Publisher
2020-09-15 16:20:00 -
Fransa'dan olay çıkış: Erdoğan Turan'ı kurmaya başladı

Fransa'da bir televizyon programında Türkiye'nin dış politikası ele alındı. Türkiye'nin Osmanlı İmparatorluğu'nun varisi olduğunu belirten Fransız spiker, "Türkler kendilerini çok uzun süre savundularsa da sonunda dağıldılar. Daha sorna yeni Türk cumhuriyeti kuruldu. Türkler bugün bile eski güçlerine kavuşmayı hayal ediyorlar." dedi.

Türkiye'nin çok disiplinli ve köklü bir devlet yapısına sahip olduğunu aktaran Fransız spiker Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de Fransa'ya açık bir şekilde gözdağı verdiği söyledi.

Libya meselesine değinen Fransız spiker Mısır, Fransa, Rusya ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) destekli darbeci general Hafter'in kazanabileceğinden son derece emin olduğunu ancak Türkiye'nin bölgeye gelmesiyle birlikte işlerinde değiştiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son derece kararlı ve etkili bir lider olduğunu dile getiren Fransız spiker, "Erdoğan Turan'ı kurmaya başladı" dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ulvi

Turan´ı tanırmısınız.Delikanlı arkadaşdır.Tarihde sizi epey kovalamışlığı vardır.´´Anneciğim Türkler geliyor´´ diye sizi epey bağırtmışlığı vardır.
 • Yanıtla

Necattin

Elbet Turan ordusu kurulacak.ama sizin şuan yapmaya çalıştığınız sadece kamuoyu oluşturup bu bahaneyle haçlı gruhu oluşturmak.avrupayi topyekûn karşımıza toplamak.kıt düşünceye sahip siniz
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı