FOX TV'den algı operasyonu! Suçu Erdoğan ve Albayrak'a attılar

ABD merkezli Fox TV, Siyonist kuklası Trump yönetiminin Türkiye’ye yönelik keyfi yaptırımlarını ve kur üzerinden oynanan oyunları mutlulukla karşılarken Doğan Şentürk ve Fatih Portakal yönetimindeki FOX TV’nin Türkiye yayını, ABD’nin Türkiye’ye açtığı ekonomik savaşın tetikçiliğini üstlendi.

11 Ağustos 2018 Cumartesi 10:41
FOX TV'den algı operasyonu! Suçu Erdoğan ve Albayrak'a attılar

ABD'nin Türkiye'ye yönelik başlattığı kur operasyonu, keyfi yaptırımlar ve ekonomik savaşın tetikçiliğini FOX TV üstlendi. ABD merkezli yayın kuruluşu FOX TV Türkiye düşmanlığında yine sınır tanımadı. Trump yönetiminin Türkiye'ye yönelik başlattığı ekonomik savaşın medya ayağında FOX TV yer aldı.

FOX TV'NİN TÜRKİYE YAYINI EKONOMİK SAVAŞIN TETİKÇİSİ

ABD merkezli FOX TV Türkiye'ye yönelik ekonomik savaşın tetikçiliğini üstlenirken Fatih Portakal ve Doğan Şentürk yönetimindeki FOX TV Türkiye boş durmadı. Gün boyunca yaptığı yayınlarla Türkiye Hükümeti'ni suçlayıcı açıklamalara yer veren FOX TV, ABD'nin Türkiye'ye yönelik operasyonunu perdelemeye çalıştı.

HEDEFLERİNDE ERDOĞAN VE BERAT ALBAYRAK VAR

Fox TV evanjelist çetenin temsilcisi bir Amerikan kanalı olarak bir yandan ekonomiye saldırırken diğer yandan hükümeti içerde zayıflatmak için Berat Albayrak'a ve ekonomi yönetimine saldırıyor. Ama asıl hedefleri ise Başkan Recep Tayyip Erdoğan. ABD'in tehditlerine karşı bir milli seferberlikle dik duran Erdoğan, Fox TV'nin de sürekli hedefi. Şu an ekonominin başında kim olursa olsun 'beyaz bayrak' açmadığı yani ABD'ye teslim olmadığı için Fox TV de saldırılarından vazgeçmiyor.

Başkan Erdoğan ve Bakan Berat Albayrak'ın piyasalara yönelik güven verici mesajlar verdiği sırada Trump'ın attığı skandal tweet ile dolar kuru yine yukarı doğru tırmanırken FOX TV'den yapılan yayınlarda gerçeklerin üzeri örtülmeye çalışıldı. Başkan Erdoğan ve Bakan Berat Albayrak'ın konuşmasından sonra doların yeniden tırmanışa geçtiğini iddia eden FOX TV, alçakça bir algı operasyonuna imza attı.

EKONOMİ ÜZERİNDEN PANİK HAVASI ESTİRİYORLAR

3 gündür kur artışı üzerinden sürekli olarak ülke batıyor havası estiren FOX TV, yaptığı manipulatif yayınlar, sokak röportajları ve ideolojik saplantılı uzman görüşleri ile ABD'de başlatılan ekonomik savaşın kara propagandasını yapıyor. 24 Haziran seçimlerinde yaşadıkları hayal kırıklığının intikamını ekonomi üzerinden yapılan savaşın tarafı olarak almaya çalışan FOX TV, her zorlu dönemeçte olduğu gibi ABD'nin başlattığı bu operasyonda Türkiye'nin karşısında olması dikkatlerden kaçmadı.

17 ARALIK OPERASYONUNDAN BU YANA TÜRKİYE'YE SALDIRIYOR

FETÖ'nün medya imamı Ercan Gün'ün Haber Müdürlüğü görevini yürüttüğü FOX TV, örgütün 17 Aralık operasyonundan bu yana Türkiye karşıtı bir yayın politikası izliyor. Türkiye aleyhindeki her olayda düşmanca bir tavır sergileyen FOX TV, FETÖ'nün tutuklu medya imamı Ercan Gün'ü hala künyesinden çıkarmayarak 15 Temmuz darbe girişiminden sonra da örgüte desteğine devam ediyor.

Kaynak : Sabah

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ağustos 2018 Cumartesi 10:41

YORUM YAZ

 • BAL-KESBAL-KES7 ay önce
  bazıları alçak gönüllüdür bazıları ise alçak olmaya gönüllüdür...............N.F.K
 • İZMİRLİ ALİİZMİRLİ ALİ7 ay önce
  BUNLARIN YAPTIKLARI YETER......T.C Nİ HEDEF ALIYORLAR , BUNLAR NE TÜRK NE VATANSEVER NE DE BASIN ...KAPATIN ŞU ALÇAK GAZETELERİ TV LERİ
 • berzah_berzah_7 ay önce
  devlet neden hala duruyor,halkı devlete karşı kışkırtmaktan neden işlem yapılmıyor,incei nce ayar veriliyor,fetö,kedicik,haydar baş derken sıra bunlarada gelsin,abd ve siyonizmin tetikçiliğini yapan bu şarlatanlara gününü göstermenin zamanı ne zaman,millet sokağa dökülüncemi yargı harekete geçecek,alanen devletin altını oyuyor bu abd ve siyonizm uşakları
 • ssseeessseee7 ay önce
  BU KANAL NASIL OLUR HALA YAYINDA OLUR DERHAL KAPATILMALI
 • UĞUR MUŞUĞUR MUŞ7 ay önce
  ey ka...eler bilin ki Tayyib bizim reisimiz dir, onun yanlışı benim doğrumdur, kıçınızı da yırt sanız, geberip yerlere de yat sanız , emperyalizm ülkemde kepenk indirecek,bir değil binlerce trampet havlasa da, zira bizim kitap da küfür tek millettir....
 • mehmet akmehmet ak7 ay önce
  suçu başka kime atacaklardı?ülkeyi erdoğan yönetmiyor mu kardeşim,başka bir hükümet yönetiyorda bizim mi haberimiz yok
 • nadim hatipoğlunadim hatipoğlu7 ay önce
  günün karıkatürü bölümünde yazan ab,de p.ç oranı yüzde 43 imiş yazıyor bu tv görevlileride her halde ab delilerdir ab, de abd gibi ülkelerde bu oran belki daha fazla olabilir ama en azından ülkelerine ihanet etmiyorlar bizdekiler çok az olabilir ama hainlik içinde ülkemize ihanet ediyorlar.
 • bozkurt1071bozkurt10717 ay önce
  Reise diyeceğimiz yok o bizim her zaman başkanımız ama damadı bakan albayrak dün resmen iş adamlarınıtiye alarak konuştu ve de onun yerine gelecek çok ama çok iyi değerlerimiz vardı hooop buraya hooop şurayayla bu iş olmaz en yakın zaman da damadını değiştirmeli

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019